Wyświetl # 
  Przełącz wprowadzenia Zwiń wprowadzenia
Tytuł artykułu Utworzony Autor
Król grzechu - o książce

Król grzechu - o książce

Prywatne śledztwo, elektryzujące napięcie i nieoczekiwany finał - Ludka Skrzydlewska zaskakuje nową powieścią erotyczną!

20 Lut 2021 S.Z.
Bogactwo kobiety zaczyna się w głowie - O książce "Świadoma Bogini. Jak zdobyć wszystko i być szczęśliwą"

Bogactwo kobiety zaczyna się w głowie

Stan portfela może odzwierciedlać przejęte schematy funkcjonowania rodziców i sposoby gospodarowania budżetem domowym. Przyjrzenie się im i zachowanie tych, które służą dobrej passie, pozwoli zwiększyć stan konta. Błędne przekonania wyniesione z domu, brak porządku emocjonalnego oraz niewłaściwe intencje to najważniejsze czynniki odpowiedzialne za stosunek do pieniędzy oraz ilość zgromadzonych środków pieniężnych. Jak się ich pozbyć, opowiada Lea M. Pyć-Leszczuk, autorka książki "Świadoma Bogini. Jak zdobyć wszystko i być szczęśliwą".

31 Sty 2021 S.Z.
Obraz w ziemi i skradziona szabla: mistrzowie kryminału o przestępstwach przeciwko zabytkom

Obraz w ziemi i skradziona szabla: mistrzowie kryminału o przestępstwach przeciwko zabytkom

Rabunek w domu kolekcjonera, braterska kłótnia o odnalezione pierścienie, morderstwo w imię sztuki, uczta na stole wykutym z nagrobka – to wątki z opowiadań znanych polskich pisarzy poświęconych zabytkom. Hanna Greń, Ryszard Ćwirlej, Bartosz Szczygielski i Marcin Wroński stworzyli emocjonujące historie w ramach kampanii Narodowego Instytutu Dziedzictwa „Zabytki to Twoje dziedzictwo. Nie pozwól niszczyć. Reaguj!".

03 Gru 2020 S.Z.
Rusza nowa akcja skierowana do klientów sieci Lewiatan

Rusza nowa akcja skierowana do klientów sieci Lewiatan

PSH Lewiatan przygotowała prawdziwą gratkę dla miłośników kuchni i lokalnych smaków. Od 5 listopada w sklepach sieci będzie dostępna druga edycja inspirującej książki kucharskiej „Gotuję z Lewiatanem”. Tegoroczne wydanie poświęcone jest bogatym smakom polskiej kuchni regionalnej, zaprezentowanym w nowoczesnej formie. Akcja promocyjna trwać będzie w sklepach Lewiatan do 24 grudnia br. lub do wyczerpania zapasów.

01 Lis 2020 S.Z.
"Oddział zakaźny" - o książce Agnieszki Sztyler - Turovsky

"Oddział zakaźny" Agnieszki Sztyler-Turovsky

"Oddział zakaźny" Agnieszki Sztyler-Turovsky to książka jakiej o pandemii nie było. Bez lukru, bez cenzury, bez kompromisów. Z pierwszej linii frontu w walce z COVID-19.

27 Paź 2020 S.Z.
Pytanie o obecność ojca

Pytanie o obecność ojca

Ojciec w życiu dziecka jest zawsze ważny – niezależnie od wszystkiego. I choć jest to truizm, to jednak w praktyce nie zawsze o tym pamiętamy. Są osoby angażujące się w rolę ojca nawet w trudnej sytuacji związanej np. z wyjazdową pracą lub wyprowadzką z domu z powodu rozwodu, ale bywają i tacy, którzy, choć mieszkają z dziećmi na co dzień, są ojcami tylko na niby...

09 Cze 2020 S.Z.
Biblia Jerozolimska — poznaj przekład Pisma Świętego z języków oryginalnych!

Biblia Jerozolimska — poznaj przekład Pisma Świętego z języków oryginalnych!

Biblia Jerozolimska to obowiązkowa pozycja w domowej biblioteczce każdego katolika. Czym charakteryzuje się ten przekład?

07 Cze 2020 W.P.
"Pandemia - dzieje zarazy" - o książce

Pandemia. Dzieje zarazy

10 czerwca nakładem Wydawnictwa Harde ukaże się e-book „Pandemia. Dzieje zarazy” autorstwa Bożeny Stasiak. To kompendium prezentujące w przystępny sposób stan aktualnej wiedzy medycznej o chorobach zakaźnych, jak też zarazy i plagi wywoływane przez bakterie i wirusy, które przez tysiąclecia dziesiątkowały ludzkość i zmieniały bieg historii. Doświadczamy tego i dzisiaj, kiedy przetaczająca się przez świat pandemia koronawirusa zdeterminowała życie ludzi na całej planecie, budząc lęk nie tylko o nasze dziś, ale i o nasze jutro.

07 Cze 2020 S.Z.
Jak brat z bratem - o książce "Bracia"

Jak brat z bratem - o książce "Bracia"

Co to właściwie znaczy mieć brata? Jakie wzbudza w nas uczucia ta relacja, co nam daje, jakie mamy wobec niej oczekiwania? Na te pytanie próbuje odpowiedzieć najnowsza Ireneusza Gralika pt.: „BRACIA”.

19 Maj 2020 S.Z.
Co czytać podczas weekendu?

Co czytać podczas weekendu?

W tym roku niewielu z nas zdecyduje się wyjechać na weekend, ale wielu sięgnie po książkę. Tutaj nie mamy wątpliwości – czytać nam wolno, czytać nam trzeba - szczególnie w trakcie odpoczynku. Ale do jakich książek warto zajrzeć, gdy nasze myśli nadal uciekają w stronę pandemii koronawirusa?

09 Maj 2020 S.Z.
Książka jest formą rozmowy

Książka jest formą rozmowy

Powinniśmy przypomnieć sobie o tym, że warto ze sobą rozmawiać – szczególnie teraz, w czasach gwałtownych zmian i rozsypywania się znanej nam dotąd rzeczywistości. O tym, jak dobrze rozmawiać z innymi i ze sobą samym, mówi swoim czytelnikom Irek Gralik, autor opowiadań i książek, które pomagają odnaleźć się w trudnych życiowych momentach.

01 Maj 2020 S.Z.
Tylko spokój nas uratuje, czyli jak obniżyć poziom stresu

Tylko spokój nas uratuje, czyli jak obniżyć poziom stresu

Nasz świat jest teraz w wyjątkowo trudnym momencie. Nic dziwnego, że uczuciem, które towarzyszy większości z nas jest ZWIĘKSZONY POZIOM STRESU. Czujemy na plecach złowrogi powiew ryzyka utraty zdrowia i życia, boimy się o swoją pracę, martwimy, jak to będzie dalej... I coraz częściej zadajemy sobie pytanie, czy jest jakiś sposób, by ten stres zredukować? Czy można podjąć próbę odzyskania wewnętrznego spokoju w czasach niepokojów?

08 Kwi 2020 S.Z.
"Mocne rozmowy" - o książce

Szczere i intymne. „Mocne rozmowy” już w przedsprzedaży.

Aneta Pondo, naczelna magazynu „Miasto Kobiet” i prezeska Fundacji „Miasto Kobiet”, przepytała 5 inspirujących specjalistów. Rozmowy z nimi, zamknięte w książkowej formie, to historie sukcesu i porażki, pasji i zwątpienia, choroby, straty i wielkiej radości. Opowieści o emocjach, z którymi każdy czytelnik może się utożsamiać. Książka trafi do przedsprzedaży 7 listopada – więcej na www.miastokobiet.pl/mocnerozmowy.

10 Lis 2019 S.Z.
Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk!

Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk!

To historyczny moment dla polskiej kultury. Po 23 latach od przyznania Nagrody Nobla Wisławie Szymborskiej to najważniejsze literackie wyróżnienie znów trafia w ręce Polki. Olga Tokarczuk została nagrodzona za rok 2018. Wraz z nią laureatem – za rok 2019 – został Peter Handke.

12 Paź 2019 S.Z.
„Całe morze budowania”: premiera książki o wrocławskiej architekturze lat 1956-70

„Całe morze budowania”: premiera książki o wrocławskiej architekturze lat 1956-70

Na rynku wydawniczym pojawia się nowa pozycja poświęcona Wrocławiowi i wrocławskiej architekturze z lat 1956-1970. Książka o wiele mówiącym tytule: „Całe morze budowania” autorstwa wrocławianki Agaty Gabiś to prawdziwa gratka nie tylko dla studentów architektury, fotografów, konstruktorów, ale dla wszystkich miłośników tego miasta. Wyróżnia ją – na tle innych wydawnictw o podobnej tematyce – całościowe, syntetyczne podejście do zagadnienia oraz bogaty zbiór dokumentacji architektonicznej. „Całe morze budowania” dostępne będzie dla czytelników od 8 października br. w księgarniach wydawcy – Muzeum Architektury we Wrocławiu.

28 Wrz 2019 S.Z.
Seria książek "Czytam sobie"

„Czytam sobie” to książki na trzech poziomach zaawansowania

Teksty z pierwszego poziomu mają nie więcej niż 200 wyrazów, nie zawierają liter z ogonkami i dwuznaków.

18 Wrz 2019 S.Z.
"Tabu" - o książce

"Tabu" - o książce

Każde miasteczko ma swoje mroczne tajemnice. Zapraszamy na Mazury do Węgorzewa!

15 Sie 2019 S.Z.
Wakacje z książką!

Wakacje z książką!

W pogoni za straconym czasem

Żyjemy szybko i intensywnie. Wielu z nas nie znajduje w tym codziennym pędzie chwili na dobrą książkę, film czy serial. Z utęsknieniem czekamy na wakacje, by w końcu przeczytać tytuły zapisywane przez cały rok na „wish liście”.

01 Sie 2019 S.Z.
"Poznaj świat i spotkaj siebie" - premiera książki

"Poznaj świat i spotkaj siebie" - premiera książki

Już w sierpniu pojawi się na rynku długo wyczekiwana książka ,,Poznaj świat i spotkaj siebie” Krzysztofa Sadeckiego, którą wyda wydawnictwo New Age Publishing. Jest to druga część popularnej książki ,,Poznaj siebie”, której premiera odbyła się w 2017 roku na międzynarodowych Targach Coachingowych.

26 Lip 2019 S.Z.
"Dlaczego mężczyźni, dlaczego kobiety - tak robią?" - o książce

"Dlaczego mężczyźni, dlaczego kobiety - tak robią?"

Nauka kontra stereotypy

Zabawne i poparte naukowo wyjaśnienia różnic między kobietami a mężczyznami, które pomogą lepiej zrozumieć przeciwną płeć.

19 Lip 2019 S.Z.