Przełącz wprowadzenia Zwiń wprowadzenia
Tytuł artykułu Utworzony Autor
"Mocne rozmowy" - o książce

Szczere i intymne. „Mocne rozmowy” już w przedsprzedaży.

Aneta Pondo, naczelna magazynu „Miasto Kobiet” i prezeska Fundacji „Miasto Kobiet”, przepytała 5 inspirujących specjalistów. Rozmowy z nimi, zamknięte w książkowej formie, to historie sukcesu i porażki, pasji i zwątpienia, choroby, straty i wielkiej radości. Opowieści o emocjach, z którymi każdy czytelnik może się utożsamiać. Książka trafi do przedsprzedaży 7 listopada – więcej na www.miastokobiet.pl/mocnerozmowy.

10 Lis 2019 S.Z.
Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk!

Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk!

To historyczny moment dla polskiej kultury. Po 23 latach od przyznania Nagrody Nobla Wisławie Szymborskiej to najważniejsze literackie wyróżnienie znów trafia w ręce Polki. Olga Tokarczuk została nagrodzona za rok 2018. Wraz z nią laureatem – za rok 2019 – został Peter Handke.

12 Paź 2019 S.Z.
„Całe morze budowania”: premiera książki o wrocławskiej architekturze lat 1956-70

„Całe morze budowania”: premiera książki o wrocławskiej architekturze lat 1956-70

Na rynku wydawniczym pojawia się nowa pozycja poświęcona Wrocławiowi i wrocławskiej architekturze z lat 1956-1970. Książka o wiele mówiącym tytule: „Całe morze budowania” autorstwa wrocławianki Agaty Gabiś to prawdziwa gratka nie tylko dla studentów architektury, fotografów, konstruktorów, ale dla wszystkich miłośników tego miasta. Wyróżnia ją – na tle innych wydawnictw o podobnej tematyce – całościowe, syntetyczne podejście do zagadnienia oraz bogaty zbiór dokumentacji architektonicznej. „Całe morze budowania” dostępne będzie dla czytelników od 8 października br. w księgarniach wydawcy – Muzeum Architektury we Wrocławiu.

28 Wrz 2019 S.Z.
Seria książek "Czytam sobie"

„Czytam sobie” to książki na trzech poziomach zaawansowania

Teksty z pierwszego poziomu mają nie więcej niż 200 wyrazów, nie zawierają liter z ogonkami i dwuznaków.

18 Wrz 2019 S.Z.
"Tabu" - o książce

"Tabu" - o książce

Każde miasteczko ma swoje mroczne tajemnice. Zapraszamy na Mazury do Węgorzewa!

15 Sie 2019 S.Z.
Wakacje z książką!

Wakacje z książką!

W pogoni za straconym czasem

Żyjemy szybko i intensywnie. Wielu z nas nie znajduje w tym codziennym pędzie chwili na dobrą książkę, film czy serial. Z utęsknieniem czekamy na wakacje, by w końcu przeczytać tytuły zapisywane przez cały rok na „wish liście”.

01 Sie 2019 S.Z.
"Poznaj świat i spotkaj siebie" - premiera książki

"Poznaj świat i spotkaj siebie" - premiera książki

Już w sierpniu pojawi się na rynku długo wyczekiwana książka ,,Poznaj świat i spotkaj siebie” Krzysztofa Sadeckiego, którą wyda wydawnictwo New Age Publishing. Jest to druga część popularnej książki ,,Poznaj siebie”, której premiera odbyła się w 2017 roku na międzynarodowych Targach Coachingowych.

26 Lip 2019 S.Z.
"Dlaczego mężczyźni, dlaczego kobiety - tak robią?" - o książce

"Dlaczego mężczyźni, dlaczego kobiety - tak robią?"

Nauka kontra stereotypy

Zabawne i poparte naukowo wyjaśnienia różnic między kobietami a mężczyznami, które pomogą lepiej zrozumieć przeciwną płeć.

19 Lip 2019 S.Z.
"Wianek z dmuchawców" - o książce

"Wianek z dmuchawców" - Agnieszka Olszanowska

Mała wieś, wielkie dramaty, emocje, intrygi, miłość i zdrada...

06 Lip 2019 S.Z.
Zamiast leków - książki, które leczą

Zamiast leków - książki, które leczą

Obchodzony 23 kwietnia Światowy Dzień Książki, to świetny pretekst do promocji czytelnictwa, nie tylko jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu, ale przede wszystkim pożytecznej rozrywki. Mało kto jednak zdaje sobie sprawy, że książki mają również funkcję... terapeutyczną.

25 Kwi 2019 S.Z.
"Z dala od świateł" - o książce

"Z dala od świateł" - o książce

Samantha Young nieodmiennie zachwyca każdą swoją powieścią. Jej fanki na pewno nie będą zawiedzione!

07 Kwi 2019 S.Z.
Książki o kobietach, które zapisały się w historii

Książki o kobietach, które zapisały się w historii

Dzień Kobiet, to idealna okazja do tego, aby przypomnieć kobiety, które przez swoje dzieła lub nowatorskie odkrycia zapisały się na kartach historii. Warto poznać bliżej inspirujące losy wybitnych kobiecych postaci, do dziś będącymi symbolami swoich czasów. Dzięki biografiom bohaterek dostępnym m.in. na Livro.pl jest możliwe bliższe poznanie ich wybitnych osobowości, sukcesów oraz kulisów życia prywatnego.

08 Mar 2019 S.Z.
„Pejzaż we mgle” - klasyka powieści obyczajowej - o książce

„Pejzaż we mgle” - klasyka powieści obyczajowej

Jeżeli lubicie historie miłosne z tajemnicą w tle, intrygi, wartką akcję i piękne krajobrazy - po prostu musicie sięgnąć po tę książkę.

04 Gru 2018 S.Z.
"Dobra noc" - o książce

"Dobra noc" - o książce

W mitologii słowiańskiej zmora to demoniczna istota, która w nocy męczyła śpiących, dusząc i wysysając z nich krew. Chociaż dawnych wierzeń dziś już nikt nie traktuje na poważnie, ich ślady są częścią naszej pamięci kulturowej. Nowa powieść Sabiny Waszut, laureatki nagrody “Pióro” na Festiwalu Literatury Kobiet, pokazuje mikrokosmos śląskiej wsi, w której tradycyjne wierzenia nie utraciły swojej mocy wyjaśniania tajemnic życia i śmierci. Premiera „Dobra-noc” już 3 października!

10 Wrz 2018 S.Z.
„Był sobie szczeniak. Ellie” - o książce

Woof, woof!

Po „Był sobie pies” i „Psiego najlepszego” nadszedł czas na jeszcze słodszą opowieść ze szczeniakiem w roli głównej. Nieustraszona Ellie, pies ratownik, staje przed najtrudniejszym wyzwaniem. Tym razem musi uratować swoich ludzkich opiekunów przed smutkiem i tęsknotą. W. Bruce Cameron, autor bestsellerowych „czworonożnych powieści”, powraca z kolejną świetną historią. Książka „Był sobie szczeniak. Ellie”, opowieść o przyjaźni i nadziei, już 23 maja w księgarniach.

04 Lip 2018 S.Z.
"Miłość ma twoje imię" - o książce

"Miłość ma twoje imię" - o książce

Stare przysłowie głosi „serce nie sługa”, nie zawsze słucha rozumu i może pokochać człowieka, który niszczy siebie i swoich bliskich. Czy miłość obroni się w starciu z siłą uzależnienia? Czy można uratować kogoś przed życiowym upadkiem? „Miłość ma twoje imię” najnowsza powieść Ilony Gołębiewskiej, autorki, która podbiła serca czytelników trylogią o starym domu, w księgarniach już 6 czerwca.

01 Cze 2018 S.Z.
"Zapytaj astronautę" - o książce

"Zapytaj asronautę" - o książce

Czy będąc w kosmosie można wstawiać posty na Facebooka? Czy ludzkie serce bije tam wolniej niż na Ziemi? I czy wizyta w toalecie może być ryzykowana? To tylko kilka z setki pytań, na które odpowiada Tim Peake – astronauta, który dotarł na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. „Zapytaj astronautę” pełna jest humoru, a przy tym naprawdę wiele można się z niej nauczyć. Premiera książki już 16 marca.

25 Kwi 2018 S.Z.
O książce - "Odwrócona hipoteka" jako nowa usługa na rynku finansowym

Nowa książka na rynku

Pierwsza kompleksowa monografia dotycząca hipoteki odwróconej
Nakładem wydawnictwa C.H. Beck ukazała się unikalna monografia prawnicza pt. Odwrócona hipoteka jako nowa usługa na rynku finansowym. Książka została wydana pod redakcją dr hab. Edyty Rutkowskiej-Tomaszewskiej z Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Wśród 18 autorów znaleźli się doktorzy nauk prawnych, humanistycznych, ekonomiści, wykładowcy, trenerzy biznesu. W gronie autorów są również: Robert Majkowski, Prezes Funduszu Hipotecznego DOM oraz Bolesław Meluch, Doradca Zarządu Związku Banków Polskich.

17 Kwi 2018 S.Z.
"Ktoś ci się przygląda" - o książce

"Ktoś ci sie przygląda" - o książce

Krakowska dziennikarka stara się za wszelka cenę odkryć, kto śledzi każdy jej krok. Od tego zależy bezpieczeństwo, a może i życie jej oraz jej najbliższych. „Ktoś ci się przygląda” Katarzyny Misiołek trafi do księgarń już 11 kwietnia.

31 Mar 2018 S.Z.
"Śmierć w Chateau Bremont" - o książce

"Śmierć w Chateau Bremont" - o książce

„Longworth pokazuje, że Francja to więcej niż Paryż”. Kirkus Reviews

„Czytelnicy połkną tę książkę”. Library Journal

„Przygody Verlaque’a i Bonnet zapowiadają naprawdę przerażającą serię”.
Globe and Mail

10 Mar 2018 S.Z.
"W co się bawić?- bez smartfona też jest fajnie" - o książce

TRADYCJA KONTRA NOWOCZESNOŚĆ – W CO SIĘ BAWIĄ DZIECI?

Przeciętne dziecko spędza aż 7 godzin i 38 minut w Sieci - smartfon lub tablet w ręku – oto obraz naszego młodego pokolenia. Już kilkulatki znakomicie serfują po Internecie, wyszukując gier oraz bajek do oglądania. Nowoczesne urządzenia tak pochłonęły nasze pociechy, że zapomniały, czym są tradycyjne zabawy w berka, chowanego czy ciuciubabkę. Negatywne skutki uboczne tej sytuacji są już widoczne. W trosce o prawidłowy rozwój naszych pociech - warto je zachęcać do tradycyjnych zabaw pobudzających kreatywność oraz kształtujących wyobraźnię. Ale jak to zrobić, jeśli wirtualny świat jest tak wciągający?

22 Lut 2018 S.Z.
"Pamiętnik ze starego domu" - o książce

Nowa powieść autorki bestsellerowych „Tajemnic starego domu”

Szczęście bywa ulotne, a los nieustannie wystawia człowieka na kolejne próby. Przeszłość nigdy nie daje o sobie zapomnieć, wspomnienia towarzyszą na każdym korku, a codzienność coraz mocniej zaskakuje. „Pamiętnik ze starego domu” Ilony Gołębiewskiej, opowieść o trudnych wyborach i staraniach o odzyskanie życiowej równowagi, w księgarniach już 14 marca.

21 Lut 2018 S.Z.
"Drinki i przekąski z Mariettą" - o książce

PRZYGOTUJ DOMÓWKĘ Z MARIETĄ MARECKĄ.
“DRINKI I PRZEKĄSKI Z MARIETĄ” DOSTĘPNE W BIEDRONCE

Marieta Marecka, znana felietonistka, autorka książek kulinarnych i prezenterka telewizyjna wydała limitowaną serię przepisów na karnawałowe spotkania „Drinki i przekąski z Marietą”. Nowością jest praktyczna i wygodna forma publikacji – czyli 52 karty 2 w 1. Można wybrać przepis i zrobić drinka, a do tego wspólnie zagrać w karty. Ten niezbędnik każdej domówki można dostać tylko do 11 lutego w sieci sklepów Biedronka w całym kraju.

29 Sty 2018 S.Z.
"Dziecko" - o książce

"Dziecko" - o książce

Grupa robotników rozpoczyna rozbiórkę starej szopy. Jeden z nich zauważa ludzką kość. Kopiąc głębiej, znajduje szczątki niemowlęcia. To odkrycie staje się powrotem do wstrząsającej przeszłości dwóch kobiet. Znakomity thriller psychologiczny „Dziecko” Fiony Barton – autorki bestsellerowej według New York Timesa „Wdowy” – już 14 lutego w księgarniach.

24 Sty 2018 S.Z.
Czytelnicze zwyczaje nowoczesnych Polek

Czytelnicze zwyczaje nowoczesnych Polek

Czy Polki znajdują czas na lekturę książek? Po jakie gatunki literackie i tytuły najchętniej sięgają i w jakiej formie czytają, sprawdziła firma Virtualo we współpracy z Instytutem Badawczym ARC Rynek i Opinia.

21 Sty 2018 S.Z.
Jak zachęcić dzieci do czytania w dobie cyfrowych technologii

Jak zachęcić dzieci do czytania w dobie cyfrowych technologii

Dla dzieci urodzonych w dzisiejszych czasach, tablety i smartfony są równie standardowym wyposażaniem domu jak lodówka czy pralka. Jak wykorzystać fakt, iż obecnie urządzenia mobilne są nieuniknionym elementem dorastania i zachęcić dzieci do czytania, podpowiadają specjaliści z firmy Virtualo.

18 Sty 2018 S.Z.
Z jakich powodów coraz częściej zamieniamy księgarnie tradycyjne na internetowe?

Z jakich powodów coraz częściej zamieniamy księgarnie tradycyjne na internetowe? Wyniki badania

W grudniu księgarnie są jednymi z najbardziej obleganych sklepów. Mimo pesymistycznych danych o polskim czytelnictwie, książki wciąż królują na liście najchętniej kupowanych upominków świątecznych. Coraz częściej jednak zamiast odwiedzać stacjonarne księgarnie, Polacy realizują zakupy w Internecie, a w wirtualnym koszyku lądują ebooki i audiobooki. Z jakich powodów chętnie korzystamy z e-księgarni i jak je postrzegamy - sprawdził Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia na zlecenie Virtualo, największego dystrybutora książek elektronicznych w Polsce.

15 Sty 2018 S.Z.
"Tajemniczy mężczyzna" - o książce

"Tajemniczy mężczyzna" - o książce

Kochanek nocną porą
Pierwszy tom jednej z najbardziej wyczekiwanych na polskim rynku serii erotycznych. Premiera „Tajemniczego mężczyzny” Kristen Ashley już 31 stycznia.

09 Sty 2018 S.Z.
"Julia zaczyna od nowa" - o książce

"Julia zaczyna od nowa" - o książce

Wolność i szczęście czekają tuż za rogiem. Nowa powieść Katarzyny Misiołek niczym drogowskaz przypomina o najważniejszych wartościach w życiu. „Julia zaczyna od nowa” trafiła do księgarń 6 grudnia.

18 Gru 2017 S.Z.
Książka elekroniczna coraz popularniejszym światecznym upominkiem

Książka elektroniczna coraz popularniejszym świątecznym upominkiem

Książka jest wciąż jednym z najbardziej powszechnych i uznanych prezentów, który podarowujemy bliskim. Coraz częściej jednak zamiast wersji papierowej, pod choinką znajdujemy jej elektroniczny odpowiednik, czyli ebooka lub audiobooka.

15 Gru 2017 S.Z.
"Tajemnice starego domu" - o książce

Najnowsza powieść autorki bestsellerowego „Powrotu do starego domu”

Czasami wystarczy jedna chwila, by na kawałki rozpadł się na pozór idealny wizerunek rodziny, a jej mroczne tajemnice sprowadziły problemy na kolejne pokolenia. „Tajemnice starego domu” Ilony Gołębiewskiej, autorki, która podbiła serca polskich czytelniczek, w księgarniach już 22 listopada.

23 Lis 2017 S.Z.
"Zielony byfyj" - o książce

Zielony byfyj - o książce

Powieść „Zielony byfyj” Sabiny Waszut, laureatki nagrody literackiej Pióro, to finał przejmującej sagi o wielopokoleniowej śląskiej rodzinie, której losy śledzimy od lat trzydziestych XX wieku po dzień dzisiejszy. Premiera książki już 8 listopada.

31 Paź 2017 S.Z.
Cyfrowa literatura wprowadza rewolucję w czytelnictwie Polaków

Cyfrowa literatura wprowadza rewolucję w czytelnictwie Polaków

Coraz więcej Polaków sięga po książki w formie cyfrowej. Dlaczego chętnie korzystamy z ebooków i czy można mówić w Polsce już o modzie na elektroniczną lekturę? Na zlecenie Virtualo, Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia zapytał ponad 1000 Polaków co myślą o książkach elektronicznych, w jakich sytuacjach po nie sięgają i czy porzucą tradycyjne czytelnictwo.

23 Paź 2017 S.Z.
"Barwy miłości - uwiedzenie" - o książce

"Barwy miłośći - uwiedzenie" - o książce

Kusi, uwodzi i zniewala. Tu wzniosłe uczucia przeplatają się z bezwstydnymi igraszkami i ognistymi namiętnościami. Nadchodzi najnowsza część rozpalającej zmysły erotycznej serii. „Barwy miłości. Uwiedzenie” Kathryn Taylor, jedna z najgorętszych premier tej jesieni, w księgarniach już 18 października.

06 Paź 2017 S.Z.
"Wieńczysław Gliński. Aktor, amant, tata" - o książce

„Wieńczysław Gliński. Aktor, amant, tata” – Katarzyna Wasilewska

Aż dziwne, że tak popularny kiedyś aktor jak Wieńczysław Gliński do tej pory nie doczekał się biografii. Lukę tę wypełniła jego córka Katarzyna Wasilewska. W książce o ojcu zwanym Sławkiem stara się pokazać nie tylko jego zawodowe role, ale także te prywatne: ojca, męża, duszy towarzystwa.

01 Paź 2017 S.Z.
"Zacisze" - o książce

Autorka „Sekretu sprzed lat” powraca z nową powieścią.

Julia ma kochającego, dobrze sytuowanego męża, satysfakcjonującą pracę, piękny dom. Powinna być szczęśliwa, jednak na jej nieskazitelnym życiu jest kilka rys – nadopiekuńczy mąż, przypominający bardziej ojca, odkładający wciąż decyzję o powiększeniu rodziny. Wtrącający się w jej życie rodzice, zwłaszcza matka, która wie co jest dla jedynaczki najlepsze.

27 Wrz 2017 S.Z.
Pierwszy tom niepokojąco pikantnej serii - "Najtrwadsza stal"

Pierwszy tom niepokojąco pikantnej serii

Dziewczyna z mroczną przeszłością i utalentowany tatuażysta po życiowych zawirowaniach. Połączą ich namiętność, tatuaże i... tajemnicza blizna. Ona musi mu zaufać, on musi dać jej czas. Premiera „Najtwardszej stali” Scartett Cole, książki uznanej przez Goodreads za najlepszy debiut roku, już 20 września.

06 Wrz 2017 S.Z.
"Doskonała" - o książce

Prawdziwa doskonałość rodzi się z akceptacji własnych wad

Rok temu Cecelia Ahern, znana do tej pory z książek obyczajowych, pokazała się w całkiem nowej literackiej odsłonie. „Skaza”, jej debiutancka powieść Young Adult, została nazwana przez „The Guardian” jedną z najlepiej napisanych dystopijnych historii naszych czasów. „Doskonała”, kontynuacja bestsellera irlandzkiej pisarki, w księgarniach od 19 lipca.

22 Lip 2017 S.Z.
Tablet, książka i ...odrobina nudy!

Tablet, książka i ...odrobina nudy!

O tym, jak w przepełnionej technologią współczesnej rzeczywistości owocnie spędzać czas z najmłodszymi i dlaczego wspólna zabawa z dziećmi jest bezcenna, opowiada Grzegorz Kasdepke, autor popularnych książek dla najmłodszych, twórca postaci uwielbianego przez dzieci Detektywa Pozytywki.

04 Lip 2017 S.Z.
"Krawcowa z Madrytu" - o książce

„Krawcowa z Madrytu” – hiszpański bestseller w nowej odsłonie

To nie jest zwykła opowieść o miłości, porywach młodości, rozczarowaniu i potężnej sile pasji, która prowadzi do sukcesu. Tu świat mody lat 30. XX wieku przeplata się z dramatyczną wojenną historią Europy, wielką polityką i ogromną ludzką determinacją. „Krawcowa z Madrytu” Maríi Dueñas to bez wątpienia przykład literatury hiszpańskiej najwyższej klasy. W księgarniach już 14 czerwca.

07 Cze 2017 S.Z.
"Srebrny widelec" - o książce

"Srebrny widelec" - o książce

Nawet najsilniejsi ludzie muszą mieć w życiu jakąś ostoję. Kogoś bliskiego sercu. Najnowsza powieść Wandy Majer-Pietraszak, „Srebrny Widelec”, w księgarniach od 17 maja.

26 Maj 2017 S.Z.
"Lirogon" - o książce

"Lirogon" -  o książce

Najnowsza powieść autorki bestsellerów „PS Kocham cię” i „Love, Rosie”

Na każdą kolejną książkę Cecelii Ahern czytelniczki czekają z zapartym tchem. Irlandzka pisarka jest jedną z najbardziej poczytnych autorek na świecie. „Lirogon”, jej najnowsza powieść, ukaże się już 10 maja. Z tej okazji Cecelia Ahern odwiedzi Polskę. Z czytelniczkami spotka się podczas Warszawskich Targów Książki oraz w ramach Apostrofu. Międzynarodowego Festiwalu Literatury.

11 Maj 2017 S.Z.
"W sieci złudzeń" - o książce

"W sieci złudzeń" - o książce

Samotna i nieszczęśliwa kobieta na życiowym zakręcie jest w stanie uwierzyć każdemu. Zwiedziona pozorami bardzo łatwo może znaleźć się pod niebezpiecznym wpływem ludzi, którym nigdy nie powinna zaufać. „W sieci złudzeń”, najnowsza książka Joyce Maynard, autorki bestsellerowej powieści „Ostatni dzień lata” od jutra w księgarniach.

29 Mar 2017 S.Z.
"Powrót do starego domu" - o książce

"Powrót do starego domu" - o książce

Dom, w którym czas się zatrzymał
Obraz i wspomnienia beztroskiego dzieciństwa to często jedyne piękne chwile, które pozostają w pamięci. To one budują człowieka i tworzą jego historię. W ich stronę kierują się myśli w czasie życiowych zawirowań. Do świata wspomnień o utraconym świecie dzieciństwa pozwala się przenieść „Powrót do starego domu”, powieść Ilony Gołębiewskiej. Premiera książki już 29 marca.

13 Mar 2017 S.Z.
Gdzie szukać inspiracji, aby stworzyć niepowtarzalne wnętrze - o książce

Gdzie szukać inspiracji, aby stworzyć niepowtarzalne wnętrze

Jako dzieci marzymy o klockach, z których budujemy schronienia dla lalek, garaże na autka i garderobę na ubrania ulubionej Barbie. Następnie snujemy wizje o tym, jak będzie wyglądać nasze mieszkanie – rysujemy je na kartce kolorowymi farbami i kredkami. Kiedy opuścimy rodzinny dom i zaczniemy uwijać własne gniazdko szukamy inspiracji, aby je urządzić. Znalezienie wnętrzarskiego kompendium wiedzy, które pomoże stworzyć nam mieszkanie jak ze snu jest rozwiązaniem wszystkich aranżacyjnych problemów.

07 Sty 2017 S.Z.
E-ksiązka coraz popularniejsza

E-książka coraz popularniejszym upominkiem pod choinkę


Książka to jeden z najczęściej podarowywanych prezentów świątecznych. Coraz częściej jednak nie jest to tradycyjna książka papierowa, a jej elektroniczny odpowiednik, czyli ebook lub audiobook.

26 Gru 2016 S.Z.
"Alkohole w Polsce i na świecie - przewodnik barmana" - o książce

Premiera książki „Alkohole w Polsce i na świecie – przewodnik barmana”

Na rynku wydawniczym pojawiła się książka „Alkohole w Polsce i na świecie – przewodnik barmana”, autorstwa Łukasza Zarzeckiego i Macieja Zarzeckiego. Pozycja adresowana jest nie tylko do barmanów, ale i do wszystkich, którzy interesują się historią, tradycją, metodami wytwarzania czy po prostu są miłośnikami dobrych trunków.

22 Lis 2016 S.Z.
"Świadectwo" - o książce

"Świadectwo" - o książce

Jedno z najbardziej zdumiewających doświadczeń z pogranicza życia i śmierci, o jakich słyszałem. Robi niesamowite wrażenie
Raymond Moody, autor książki „Życie po życiu”

Czy niebo naprawdę istnieje? Jeśli tak, to czy piekło też jest faktem? Jak może wyglądać? Naukowiec, który przeżył śmierć kliniczną stara się jak najpełniej odpowiedzieć na te pytania. Jako pierwszy od wieków opisuje wędrówkę po piekle i spotkanie z aniołami. Premiera książki autorstwa amerykańskiego lekarza anestezjologa – „Świadectwo” – już na rynku wydawniczym.

06 Wrz 2016 S.Z.
"Rada na raka prostaty" - o poradniku

Kompendium wiedzy dla pacjentów z rakiem prostaty i nie tylko

Rak prostaty to choroba, z którą wiążą się problemy nie tylko natury medycznej, ale też psychologicznej czy finansowej. Z myślą o radzeniu sobie z chorobą nowotworową w jej różnych aspektach, Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator” wydało bezpłatny poradnik, w którym chorzy z rakiem prostaty znajdą najważniejsze informacje na ten temat.

04 Wrz 2016 S.Z.
„Nie każdy Brazylijczyk tańczy sambę” - o książce

„Nie każdy Brazylijczyk tańczy sambę” - o książce

Nie każdy Brazylijczyk tańczy sambę” to niezwykły portret Ameryki Południowej. Tony Kososki, który przemierzył Brazylię, Boliwię i Peru, opowiada o spotkaniach z fascynującymi ludźmi i magicznych miejscach, które udało mu się odwiedzić. Już w księgarniach.

27 Lip 2016 S.Z.
"Nie pokazuj szefowi" - o książce

PREMIERA KSIĄŻKI „NIE POKAZUJ SZEFOWI” JAK PRZETRWAĆ W KORPORACJI I NIE ZWARIOWAĆ

Każdą mniejszą i większą korporacją rządzą te same mechanizmy. Jeśli zrozumie się tę grę, łatwiej będzie ją wygrać. Swoistą mapą (ale nie GPS-em) jest książka Anny Gołębickiej „Nie pokazuj szefowi. Jak przetrwać w korporacji i nie zwariować”, którą można kupić w księgarniach w całej Polsce.

17 Lip 2016 S.Z.
"Kalejdoskop wspomnień" - o książce

"Kalejdoskop wspomnień" - o książce

Kalejdoskop wspomnień” Gai Kołodziej to poruszająca powieść o potędze pierwszej miłości, a także o odwadze, aby wbrew przeciwnościom losu sięgać po to, czego się naprawdę pragnie. Książka trafi do rąk czytelników 8 czerwca.

14 Cze 2016 S.Z.
"Rozmowy z niebem" - o książce

"Rozmowy z niebem" - o książce

Czy życie po śmierci istnieje? Gdyby tak dało się nawiązać dialog z niebem – zadać pytanie naszym zmarłym bliskim i dostać odpowiedź, kiedy potrzebujemy wskazówki, pociechy czy nadziei... W „Rozmowach z niebem” Theresa Cheung, znana autorka książek o duchowości, przekonuje, że jest to możliwe. Już w księgarniach.

04 Cze 2016 S.Z.
"Bozie" - o książce

"Bozie" - o książce

Jak wygląda Bóg? Czy można być trochę w niebie i trochę w piekle? Przeciwko czemu protestują protestanci? Dlaczego do meczetu wchodzi się na bosaka? Który dzień w roku żydowskie dzieci lubią najbardziej? - - na te i inne pytania odpowiada książka "Bozie" Karoliny Oponowicz, która ukazała się dziś - w czwartek, 28 kwietnia br. nakładem Wydawnictwa Agora.

19 Maj 2016 S.Z.
"Zginę bez ciebie" - o książce

"Zginę bez ciebie" - o książce

Nowa pełnokrwista seria kryminalna

Robert Ostaszewski, najbardziej tajemnicza postać wśród autorów kryminałów, wprowadza czytelników do niepokojącego świata zbrodni. Dla dręczonych psychicznie ofiar, śmierć okazuje się jedynym wyjściem. ,,Zginę bez ciebie”, pierwsza część trylogii w księgarniach już 18 maja.

15 Maj 2016 S.Z.
"Weź mnie za rękę" - o książce

"Weź mnie za rękę" - o książce

Powieść „Weź mnie za rękę” Tove Alsterdal została uznana za najlepszy szwedzki kryminał 2014 roku. Książka właśnie trafiła do rąk czytelników.

13 Maj 2016 S.Z.
"Rausz" - o książce

Zło nie zostanie ukarane...

Czy zło, które przydarza się człowiekowi, jest jednocześnie jego wyborem? „Rausz” Tomasza Białkowskiego w księgarniach od 27 kwietnia.

03 Maj 2016 S.Z.
"Profesor Skalski" - o książce

"Profesor Skalski" - o książce

Portret człowieka, który dokonuje rzeczy niemożliwych, jeśli chodzi o serca małych pacjentów. Profesor Janusz Skalski, uczeń i ulubieniec Zbigniewa Religi, szczerze o wyzwaniach, jakie niesie życie.

01 Maj 2016 S.Z.
"Maluchem przez Afrykę" - o książce

"Maluchem przez Afrykę" - o książce

Pasja podróżowania zapisana w genach – książka Arkadego Pawła Fiedlera od 18 maja w księgarniach

Po jedenastu latach rzucił pracę w korporacji i wyruszył odkrywać świat. Brzmi jak marzenie nie do spełnienia? Nie dla Arkadego Pawła Fiedlera. Wnuk wybitnego podróżnika legendy kontynuuje rodzinną tradycję i podbija świat... Fiatem 126p. Jego pierwsza książka, „Maluchem przez Afrykę” – relacja z wyprawy przez odległy ląd, ukaże się 18 maja.

29 Kwi 2016 S.Z.
"Master" - o książce

"Master" - o książce

Zero skrupułów, zero empatii, zero moralności. „Master”, nowa książka Olgierda Świerzewskiego, to napisana z ogromnym rozmachem powieść o bezwzględnych zasadach korporacyjnej rywalizacji, o, którzy sięgną po każdy możliwy środek, aby zbliżyć się do szczytu i zdobyć władzę. Premiera książki 18 maja.

23 Kwi 2016 S.Z.
"Nastoletnia panna młoda" - o książce

Przejmująca i wstrząsającą historia nastoletniej Zeeny

Zeena – czternastoletnia ofiara przemocy fizycznej i psychicznej doświadczyła w swoim życiu więcej niż niejedna dorosła kobieta. Strach, przerażenie, ale też ogromna odwaga towarzyszą małoletniej bohaterce, która podejmuje walkę z tradycją oraz ze swoim przeznaczeniem.. ,,Nastoletnia panna młoda”, kolejna wzruszająca powieść bestsellerowej autorki Cathy Glass, w księgarniach już od 20 kwietnia.

22 Kwi 2016 S.Z.
"Połącz kropki. Niesamowite miejsca" - o książce

"Połącz kropki.  Niesamowite miejsca" -Alternatywna rozrywka dla dorosłych - obudź w sobie duszę artysty! - o książce

Możesz być twórcą największych dzieł architektury i cudów natury. Wystarczy ołówek, trochę cierpliwości, skupienia, wytrwałości, by Twoim oczom ukazał się most Golden Gate w San Francisco, wieża Eiffla, argentyński wodospad Iguazu czy Puszcza Amozońska. Premiera książki ,,Połącz kropki. Niesamowite miejsca” już 20 kwietnia.

21 Kwi 2016 S.Z.
"Oswoić narkomana" - o książce

„Oswoić narkomana” – o książce

Opowieść o walce z nałogiem, jakiej jeszcze w Polsce nie było. Robert Rutkowski to jedyny polski psychoterapeuta, który zdecydował się na tak szczerą rozmowę o swoim uzależnieniu oraz o drodze, jaką przeszedł, aby z niego wyjść. W księgarniach od 20 kwietnia.

20 Kwi 2016 S.Z.
"Pieczeń dla Amfy" - o książce

"Pieczeń dla Amfy" -  o książce

Takiej prozy nie było od dawna w polskiej literaturze! Salcia Hałas, pisarka z Trójmiasta, zaprasza do gdańskiego falowca. „Pieczeń dla Amfy” to napisana oryginalną, soczystą polszczyzną opowieść o niespełnionych miłościach, klątwie, seksie, apokalipsie, internecie, o cudzie objawionym – a także o trollach ryczących hymn Arki, elfach i Czerwonym Kapturku „w gotik stajlu”. Premiera książki 13 kwietnia.

14 Kwi 2016 S.Z.
"Ziemia kobiet" - o książce

Historia kobiet, które odkryły swoją przeszłość, zrozumiały teraźniejszość i nakreśliły przyszłość.

Gala Marlborough, Amerykanka o hiszpańskich korzeniach, wraz z dwiema córkami leci z Nowego Jorku do La Mugi, małej katalońskiej wsi, by odebrać spadek po nieznanej krewnej. Na miejscu okazuje się, że aby odziedziczyć majątek, musi spełnić warunek zapisany w testamencie: ma odnaleźć autora kopii znanego obrazu Salvadora Dali.

25 Mar 2016 S.Z.
Mikrowyprawy w wielkim mieście - o książce

Mikrowyprawy w wielkim mieście


Przygoda nie czeka na nas tylko na Biegunie południowym, w amazońskiej dżungli albo na pustyni. Jest w podmiejskim lesie, parku, albo rzece płynącej niedaleko wieżowców. Przygoda jest w nas. To odwaga szukania miejsc, które pozwolą nam ją uwolnić. A te, w książce ,,Mikrowyprawy w wielkim mieście” wskazuje Łukasz Długowski.

22 Mar 2016 S.Z.
Znani pisarze w antypirackiej kampanii "Czytamy legalnie, a Ty?"

Znani pisarze w antypirackiej kampanii „Czytam legalnie, a Ty?”


Pod hasłem „Czytam legalnie, a Ty?” ruszyła kampania edukacyjna zachęcająca do legalnego czytania ebooków oraz podejmująca temat walki ze zjawiskiem e-piractwa w Polsce.

20 Mar 2016 S.Z.
"Brat bies" - o książce

"Brat bies" - ponadczasowa opowieść o poszukiwaniu sensu i wartości


Czy człowiek obserwujący upadek imperium jest szczęśliwy? Czy wystarczy nadzieja na inną przyszłość, aby uwolnić się od demonów historii? Główny bohater powieści Marka Weissa, młody student rusycystyki jest naocznym świadkiem zagłady wartości, które trzymały w ryzach skażony reżimem kraj. Wierzy w to, że można okiełznać zło i wyzwolić się z narzuconych ludzkości ograniczeń. Chce złamać wszystkie prawa i odrzucić wszelkie nakazy. Chce kochać, wbrew światu i walczyć z ciemiężycielem narodu i wrogami wolności. A przede wszystkim ocalić to, co najistotniejsze – swoją duszę.

17 Mar 2016 S.Z.
"Minimalizm daje radość" - o książce

Poczuj radość z posiadania mniej

Czy nabywanie kolejnych rzeczy może uczynić nas szczęśliwymi? Jak pozwolić dojść do głosu minimalizmowi w konsumpcyjnym społeczeństwie? Francine Jay, prekursorka minimalizmu radzi, co zrobić, by nasze życie stało się naturalne, spokojne i poukładane. Minimalizm to nie tylko uporządkowane szafy i biurka, to przede wszystkim czysty i otwarty na nowe doświadczenia umysł. Minimalizm to pozytywne wyzwolenie.

15 Mar 2016 S.Z.
"Wpuszczeni w kanał - barką po Europie - subiektywny dziennik podróży" - recenzja

Może na zasadzie kogoś z boku – coś na kształt recenzji.


Zawsze marzyłam o tym, żeby popłynąć barką po kanałach. W zasadzie wszystko jedno, w którym kraju, ale najchętniej we Francji. Chciałam w gronie przyjaciół podziwiać piękne krajobrazy, malutkie malownicze miasteczka i wsie i, oczywiście, degustować miejscowe wino.

10 Mar 2016 Wea Wojtowicz - Topiłko
"Ritterowie" - o książce

"Ritterowie" - o książce

Powieść „Ritterowie” Patrycji Pelicy to utrzymana w konwencji realizmu magicznego saga, która opiewa utracony świat dawnych Prus. Oto kunsztownie napisana opowieść o nieubłaganych trybach historii i miłości powracającej przez pokolenia. Premiera książki 16 marca.

08 Mar 2016 S.Z.
"Miłość, zbrodnia i kara" - wstrząsająće historie...- recenzja

Wstrząsające historie prosto z sali sądowej – tylko dla osób o mocnych nerwach

Na początku były fascynacja, oczarowanie, miłość. W różnych konfiguracjach. Czasami nic nie zapowiadało późniejszej tragedii. Z perspektywy czasu, już podczas procesu, te uczucia okazywały się fatalne, obsesyjne, chore, skoro zrodziły myśl o krwawym rewanżu, gwałcie, oszukaniu obiektu adoracji.

06 Mar 2016 S.Z.
"Zimowe Panny" - o książce

"Zimowe panny" - o książce

Cristina Sánchez-Andrade napisała powieść, którą zachwycili się krytycy i czytelnicy. Tłumacz i znawca literatury hiszpańskiej Carlos Marrodán Casas czytał tę powieść, jakby czytał Marqueza, z rosnącym zachwytem; powieść go całkowicie ujęła, porwała, zauroczyła. W księgarniach już 24 lutego.

26 Lut 2016 S.Z.
"Polskie firmy rodzinne" - książka

"Polskie firmy rodzinne" - książka

Polskie firmy rodzinne” Anny Zasiadczyk i Artura Krasickiego to zbiór fascynujących portretów polskich firm, które działają od pokoleń – ich rzemieślniczych tradycji nie przerwały zabory, dwie wojny światowe ani trudne dla prywatnych inicjatyw czasy PRL-u. W księgarniach już od 17 lutego.

06 Lut 2016 S.Z.
"Zygzakiem przez zycie" - książka

"Zygzakiem przez życie" - ksiązka

Niezwykła rozmowa z Henrykiem Gołębiewskim, aktorem, awanturnikiem, gwiazdą kina młodzieżowego, odtwórcą głównej roli w kultowym filmie „Edi”. Oto fascynujące życie pełne wzlotów i upadków, zdarzeń komicznych, niezwykłych, czasem tragicznych. Premiera książki 2 marca.

04 Lut 2016 S.Z.
"DJ Wika. Jest moc!" - o książce

"DJ Wika. Jest moc!" - o książce

Wirginia Szmyt znana jako DJ Wika to społeczny fenomen. Jest najstarszą didżejką w Polsce, angażuje się w sprawy seniorów, inspiruje i łamie stereotypy, a jej dyskoteki łączą pokolenia. Inteligentna, skromna, z poczuciem humoru przyciąga tłumy i udowadnia, że wiek nie jest żadnym ograniczeniem. Teraz możemy lepiej poznać DJ Wikę - książka „DJ Wika. Jest moc!” ukazała się nakładem Burda Książki już 13 stycznia 2016 r.

21 Sty 2016 S.Z.
Klasyczna bajka pisana na przestrzeni wieków

Klasyczna bajka pisana na przestrzeni wieków

Aż do tego momentu (XVII wieku n.e) nikt nie przejmował się odpowiednią nazwą dla opowieści wyłącznie na użytek dziecięcy, więc trzeba było – jak to człowiek lubi czynić, by mieć poczucie panowania nad rzeczą – znaleźć termin, który osobie niezorientowanej co do treści, powie z czym ma do czynienia.

16 Gru 2015 W.P.
"Rinke za kratkami"- notatki z marginesu życia - o książce

„Rinke za kratami" – notatki z marginesu życia - o książce


Książka w księgarniach od 9. września
Już jutro, 9. września premiera książki „Rinke za kratami"– dziennika Rinke Rooyensa z miesięcznego pobytu w zamkniętym świecie Zakładu Karnego w Krzywańcu. Książka powstała podczas realizacji programu telewizyjnego i znakomicie uzupełnia jego świat. Autor przedstawia w niej realia polskiego więzienia.

10 Wrz 2015 S.Z.
Recenzje książek - gdzie ich szukać?

Recenzje książek – gdzie ich szukać?

Można śmiało powiedzieć, że poziom czytelnictwa w Polsce w ostatnim czasie zalicza tendencję wzrostową. Wiele ciekawych i nowych książek opuszcza nasze rodzime wydawnictwa i potrafi zainteresować coraz młodszych odbiorców. Nie będzie więc naginaniem prawdy teza, że do naszego kraju zawitała moda na czytanie. Tak jak kilkanaście lat temu rynek ożywił Harry Potter, tak współcześnie coraz więcej pisarzy zdobywa serca czytelników równie ciekawymi historiami. Gdzie jednak szukać recenzji książek, by rozwiać swoje obawy i nie tracąc pieniędzy dowiedzieć się jak najwięcej o danym tytule? Nie każda fabuła jest nas przecież w stanie wciągnąć, a tłumaczenia potrafią być bardzo nierówne.

18 Lip 2015 W.P.
Znamy już zwycięzców plebiscytu na najlepszą polską książkę dla dzieci 2014 roku

Znamy już zwycięzców plebiscytu na najlepszą polską książkę dla dzieci 2014 roku.

To już koniec. Festiwal Literatury dla Dzieci właśnie dobiegł końca. W ogólnopolskim głosowaniu Czytelnicy zadecydowali, że Najlepszą polską książką dla dzieci 2014 jest „Licho i inni" Agnieszki Taborskiej z ilustracjami Lecha Majewskiego. Zwycięzców konkursu poznaliśmy w sobotę na finałowej gali we wrocławskim Starym Ratuszu.

03 Cze 2015 S.Z
Dzięki eksiążce czytelnictwo nie zaginie - wywiad z Katarzyną Bondą

Dzięki eksiążce czytelnictwo nie zaginie


Katarzyna Bonda, jedna z najpopularniejszych polskich autorek młodego pokolenia, nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru, przed premierą najnowszej książki "Okularnik", która wkrótce ukaże się przedpremierowo w formie e-booka, a następnie w wersji drukowanej - opowiada Virtualo jak postrzega e-booki i skąd czerpie inspiracje do pisania.

18 Maj 2015 S.Z
"Amelia i Kuba. Kuba i Amelia" - o książce dla dzieci

Czy można rozwiązywać konflikty przez empatię i zrozumienie drugiego człowieka?

Książka, która pozwala dzieciom spojrzeć na świat oczami innych ludzi

Rafał Kosik wydał drugą część cyklu „Amelia i Kuba. Kuba i Amelia", przedstawiającą wydarzenia jednocześnie z punktu widzenia dziewczynki i chłopca. To nowatorskie podejście ułatwia młodym czytelnikom zrozumienie różnic w postrzeganiu świata i motywacji ludzi. Książka Nowa szkoła opowiada o burzliwym wejściu bohaterów w nowe środowisko, obyczaje i relacje. Skierowana jest do dzieci w wieku 7–12 lat, a także do rodziców i nauczycieli. Pierwsza część tego rozgrywającego się we współczesnej Polsce cyklu została nominowana do prestiżowej Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w kategorii „Literatura dziecięca".

15 Maj 2015 S.Z
Sprzedaż e-booków idzie w górę

Sprzedaż e-booków idzie w górę.

Virtualo podsumowuje pierwszy kwartał 2015
Zgodnie z prognozami przedstawionymi przez Virtualo na początku 2015 r. wartość rynku e-booków w tym roku ma wynieść 60 mln zł. Analizując dane sprzedażowe sklepów internetowych należących do sieci dystrybucji Virtualo już po pierwszym kwartale 2015 widać, że najprawdopodobniej prognozy te sprawdzą się ze sporą nadwyżką.

17 Kwi 2015 S.Z
"Wszystko, co lśni" - recenzja książki

„Wszystko, co lśni" - recenzja z książki


Co się zdarzyło Annie z Hokitiki?
Czy zdarzyło Wam się zakochać w jakiejś książce od jej pierwszej strony, nie móc się oderwać od każdej kolejnej i żałować, że z każdą przeczytaną zostało Wam ich do końca coraz mniej? Tak się czułam, czytając „Wszystko, co się lśni" Eleanor Catton. A powieść ta liczy 900 stron, opowiada o gorączce złota w miejscowości Hokitika w Nowej Zelandii jakiwś 150 lat temu (kto w ogóle o czymś takim słyszał!) i jest tak zagmatwana, że do dziś nie wiem, czyje było to całe złoto i co się z nim w końcu stało!

02 Lut 2015 Gaina
Bajki Ulfa Starka uczą i bawią

Bajki Ulfa Starka uczą i bawią

Ilustrowane książeczki z pluszowymi bohaterami

Pełne optymizmu i humoru, choć nierzadko traktują o trudnych i ważnych sprawach. Bajki szwedzkiego autora Ulfa Starka uwielbiane są przez dzieci na całym świecie, a ostatnio zyskują na popularności również w Polsce. Co ciekawe, do pozycji dedykowanych najmłodszym czytelnikom można dokupić ich pluszowych bohaterów!

11 Gru 2014 S.Z
"Klątwa Domu McKillianów" najnowszy tom z serii Felix, Net i Nika - już do kupienia

"Klątwa Domu McKillianów" – najnowszy tom z serii Felix, Net i Nika już do kupienia

Felix, Net i Nika jadą do Wielkiej Brytanii

Ukazał się trzynasty tom bestsellerowej serii dla młodzieży Felix, Net i Nika, która sprzedała się w Polsce w nakładzie 650 tys. egzemplarzy. Rafał Kosik, w powieści Klątwa Domu McKillianów, wyprawia ulubionych bohaterów polskich nastolatków do Wielkiej Brytanii. Rozwiązują tam zagadkę sprzed ponad wieku, przeżywają przygody rodem z horroru i popadają w tarapaty, które wystawiają ich przyjaźń na próbę.

26 Lis 2014 S.Z
"Opowieści beskidzkiego dziada" - Barbara Faron - recenzja

"Opowieści beskidzkiego dziada"- Barbara Faron - recenzja

Autorka wiedzie czytelnika do zagród skupionych w odgrodzonej od świata dolinie. Przedstawia losy prostych ludzi, którym przyszło na¬rodzić się i eg¬zystować w surowych, górskich warunkach.

25 Paź 2014 S.Z
"Nie...Zwykła Kuchnia bo każdy jest inny" - premiera książki

"NIE... ZWYKŁA KUCHNIA bo każdy jest inny"

10 września 2014 r. miała miejsce premiera pierwszej kulinarnej książki „NIE... ZWYKŁA KUCHNIA bo każdy jest inny", której autorką jest ambasadorka firmy Podravka – Kinga Paruzel, założycielka popularnego bloga „Ale Babka i robi to co lubi".

13 Wrz 2014 S.Z
"Syn" Jo Nesbo - recenzja książki

 „Syn" Jo Nesbo - recenzja książki


Guru na tropie Bliźniaka
Uwielbiam wszystko, co napisze Jo Nesbo, dlatego rzuciłam się na nową powieść „Syn", choć nie jest to kontynuacja najsłynniejszego cyklu Norwega, czyli opowieści o policjancie Hardym Holu. I nie zawiodłam się, książkę czyta się jednym tchem, a jej głównego bohatera łatwo pokochać. A trochę naiwnych mądrości życiowych tylko dodaje jej uroku.

07 Sie 2014 Gaina
"Na wschód od słońca" - recenzja książki

"Na wschód od słońca" - recenzja z książki


Bez sentymentów

Jak łatwo zepsuć dobrą książkę brzydką okładką i idiotyczną zajawką na stronie tytułowej. Powieść Julii Gregson, reklamowana jako „najlepsza powieść romantyczna" opowiada raczej o tym, jak pozbyć się sentymentalnych złudzeń i zacząć żyć naprawdę jako świadomy człowiek (no, choćby kobieta).

24 Maj 2014 Gaina
Jak powstaje książka i ebook "od kuchni"

Jak powstaje książka i ebook "od kuchni"

- czyli o nowej powieści Janusza L. Wiśniewskiego i wydawnictwa Wielka Litera (rozmowa z Autorem)Napisanie książki i wydanie jej w formie papierowej czy cyfrowej to skomplikowany proces, którego przebieg zależy w dużej mierze od autora i wydawnictwa. Zapytaliśmy Janusza L. Wiśniewskiego, który w wydawnictwie Wielka Litera wydał właśnie książkę pt. "Grand", jak wygląda publikacja.

17 Maj 2014 S.Z
Jane Austen i jej racjonalne romanse - recenzja

"Jane Austen i jej racjonalne romanse" Anna Przedpełska-Trzeciakowska - recenzja z książki

Ciotka Jane nie interesowała się wojną
Co w niej takiego jest, w tej Jane Austen? - zapytał swego wydawcę Josef Conrad. Dla bardzo wielu ludzi niepojęte jest ponad dwustuletnie, niesłabnące uwielbienie dla tej ubogiej, marnie wykształconej, starej panny z angielskiej prowincji. Ciotkę Jane albo się kocha, albo... nie zna. Kto bowiem przebrnął przez tych sześć z pozoru błahych i lekkich opowieści o wydawaniu panien za mąż, już jest stracony.

15 Maj 2014 Gaina
Podaruj mi wspomnienia - fotoksiążka

Podaruj mi wspomnienia - fotoksiążka


Wybierając prezenty dla naszych najbliższych staramy się wspinać na wyżyny kreatywności, starając się wymyślać coraz to oryginalniejsze podarki, które wprawią w osłupienie, zaskoczenie i zachwyt nie tylko samego obdarowywanego, lecz również nas – czy jest bowiem lepsza nagroda, niż uśmiech osoby, którą się kocha? Gdy kończą nam się pomysły, warto sięgnąć po coś, co nierozerwalnie nas łączy – wspólne wspomnienia. Najlepiej te, które uwiecznione zostały na wspólnych fotografiach. Warto połączyć je w fantastycznym i wyjątkowym albumie, jakim jest fotoksiążka.

13 Maj 2014 S.Z
E-booki czy książki tradycyjne? Co jest bardziej EKO według specjalistów

E-booki czy książki tradycyjne? Co jest bardziej EKO według specjalistów


Jednym z głównych argumentów przemawiających za czytaniem e-booków, poza wygodą i przystępną ceną, jest ich ekologiczny charakter. Są niematerialnym bytem, do ich produkcji nie zużywa się papieru, nie są tak szkodliwe dla środowiska. Czy na pewno?

13 Kwi 2014 S.Z
Dzień Kobiet podczas Swiatowego Tygodnia E-książki

Dzień Kobiet podczas Światowego Tygodnia E-książki


Dzień Kobiet, który przypada w trakcie Światowego Tygodnia E-książki, to dobra okazja, aby sprawdzić, jakie zwyczaje zakupowe mają e-czytelniczki i po jaką literaturę najchętniej sięgają w wersji cyfrowej. Firma Virtualo, największy dystrybutor e-booków analizując zachowania klientów w wirtualnej księgarni poczyniła ciekawe obserwacje dotyczące płci pięknej.

08 Mar 2014 S.Z
Kobiece historie spisane przez życie

Kobiece historie spisane przez życie

Często nie jesteśmy do końca świadomi, kim były i jakie życie prywatne wiodły kobiety, których twarze znamy z pierwszych stron gazet. Jednak dzięki ich biografiom możemy dowiedzieć się o nich czegoś więcej i spojrzeć na nie z zupełnie innej perspektywy.

07 Mar 2014 S.Z
"100/XX Antologia polskiego reportażu XX wieku" w formie minibooków

"100/XX Antologia polskiego reportażu XX wieku" w formie minibooków

Wyjątkowa książka w kategorii literatura faktu „100/XX. Antologia polskiego reportażu XX wieku" w formie wygodnych minibooków

02 Mar 2014 S.Z
Sprzedano prawie pół miliona książek cyfrowych w Polsce

Prawie pół miliona sprzedanych książek cyfrowych w Polsce.

Virtualo podsumowuje rok 2013 i przedstawia prognozę na 2014
Nowe usługi, debiut nowych podmiotów oraz agresywna walka o miejsce na rynku – 2013 rok obfitował w ciekawe wydarzenia i istotne zmiany na rynku książek cyfrowych. Firma Virtualo, należąca do grupy Empik zakończyła rok z dobrym wynikiem sprzedażowym umacniając pozycję lidera w branży e-booków.

10 Lut 2014 S.Z.
"Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt"

"Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt"

Często, kiedy nasze dziecko skaleczy się, zakrztusi, oparzy czy zacznie tracić przytomność tracimy rezon i nie wiem co zrobić. Doskonale tutaj sprawdza się powiedzenie, że mimo tego, iż człowiek przechodzi kursy pierwszej pomocy i umie pomóc obcemu, w sytuacji, gdy sprawa dotyczy własnego dziecka „głupieje".

28 Lis 2013 S.Z.
Autor bestsellera "Bezcenny" - Zygmunt Miłoszewski - zachęca do czytania e-booków

Zygmunt Miłoszewski, autor bestsellera "Bezcenny", zachęca do czytania e-booków

Czy pisarzom rozwój rynku e-booków jest na rękę czy jest ich zmorą? Co sądzą o piractwie i promowaniu e-booków? Virtualo zapytało o opinię znanego autora - Zygmunta Miłoszewskiego, który w tym roku napisał bestseller "Bezcenny", a w ubiegłym roku "Uwikłanie", "Ziarno prawdy" i "Domofon".

23 Lis 2013 S.Z.
Czy lektura e-booków na czytnikach jest zdrowa dla wzroku?

Czy lektura e-booków na czytnikach jest zdrowa dla wzroku?


Czytanie e-booków na różnych urządzeniach staje się coraz bardziej popularne. Wśród nich dominują czytniki, jednak wiele osób nadal czyta e-booki na komputerze. Firma Virtualo dystrybutor książek elektronicznych zapytała, więc o opinie lekarzy okulistów, aby dowiedzieć się co myślą o nowoczesnych formach czytania.

06 Lis 2013 S.Z.
E-booki z okazji Halloween

E-booki z okazji Halloween - inicjatywa polskich autorów podbija Internet


27 autorów i 27 opowiadań. Ponad 15 tysięcy pobrań poprzednich dwóch części czarodziejskiego zbioru tekstów. Unikalny projekt self-publishingowy szturmem zdobywa e-czytelników. Akcja z udziałem Virtualo i pisarzy dedykowana Halloween umożliwia bezpłatne obcowanie z literaturą.

31 Paź 2013 S.Z.
"Prawda o sprawie Harry'ego Queberta" - wywiad z autorem książki

"Prawda o sprawie Harry'ego Queberta" - rozmaowa z autorem książki

Kochasz Larrsona i Nabokova? Poznaj przystojnego Joela Dickera - mistrza klimatycznego kryminału z drugim dnem.

18 Wrz 2013 S.Z.
Ruszyła czytelnia wizualna Fundacji Nizio

Ruszyła czytelnia wizualna Fundacji Nizio

Fundacja Nizio zaprasza do uruchomionej właśnie czytelni otwartej dla wszystkich zainteresowanych kulturą, praktykami miejskimi i architekturą. To pierwsze tego typu miejsce po prawobrzeżnej stronie Warszawy.

02 Wrz 2013 S.Z.
E - czytelnik w wielkim mieście

E-czytelnik w wielkim mieście. Wyniki badania Virtualo


Przyszłość książek to e-booki jak deklaruje ponad 52% ankietowanych mieszkańców stolicy. Firma Virtualo zapytała ponad pół tysiąca warszawiaków: czy czytają książki i e-booki, jaką literaturę najczęściej wybierają, gdzie i kiedy znajdują czas na lekturę.

27 Sie 2013 S.Z.
"Czerń kruka" - recenzja książki

"Czerń kruka" - recenzja książki Ann Cleeves


Dziewczyna na śniegu, oczywiście martwa
W samotnym domu, na dalekich Szetlandach mieszkał staruszek Magnus Tait. Nikt go nigdy nie odwiedzał, porozmawiać mógł tylko ze swoim oswojonym krukiem, którego nauczył kilku słów. Ale w sylwestra wpadły do niespodziewanie dwie licealistki - tak, dla żartu.

22 Sie 2013 Gaina
"Papusza" przedpremierowo - e-book

"Papusza" przedpremierowo - e-book przed książką papierową!


Od 7 sierpnia w księgarni Virtualo dostępna jest elektroniczna wersja książki „Papusza" Angeliki Kuźniak. Długo oczekiwana przez Czytelników i wydana przez Wydawnictwo Czarne przedpremierowa wersja książki elektronicznej dostępna jest w formie e-booka.

18 Sie 2013 S.Z.
"W Paryżu dzieci nie grymaszą" - recenzja

„W Paryżu dzieci nie grymaszą" - recenzja książki Pameli Duckerman

Najważniejszy jest szacunek
Pmalela Duckerman, nowojorska dziennikarka mieszkająca we Francji pewnego dnia ze zdumieniem zauważyła, że podczas gdy jej półtoraroczna córeczka nie pozwalała rodzinie zjeść normalnie obiadu, awanturując się, złoszcząc i strącając wszystko ze stołu, francuskie dzieci w tej samej restauracji grzecznie pałaszowały warzywa, a nawet rybę.

16 Sie 2013 Gaina
E- czytelniczki sięgają po zmysłową literaturę zadając odważne pytania

E-czytelniczki sięgają po zmysłową literaturę zadając odważne pytania


Od kilku miesięcy bardzo dobrze sprzedającymi się e-bookami, jak wskazują dane firmy Virtualo są tytuły wpisujące się w nowy trend książki kobiecej - literaturę erotyczną. Podążając tropem fanek zmysłowej literatury, firma Virtualo i wydawnictwo Wielka Litera zorganizowało nietypową akcję dla czytelniczek, w ramach której mogły one zadać dowolne pytanie tajemniczemu autorowi popularnej książki "Facet na telefon" oraz "Facet na telefon 2: Grzesznik"

05 Sie 2013 S.Z.
Poczytaj mi mamo...

Poczytaj mi mamo...

Na taką prośbę wyrażoną słowami przez dziecko każdy rodzić będzie musiał poczekać przynajmniej do drugiego roku życia pociechy. Jednakże już od narodzin warto przyzwyczajać dziecko do czytania mu bajek i opowiadania, co znajduje się na obrazkach.

04 Lip 2013 S.Z.
"Granice" - recenzja książki

„Granice" - recenzja z książki

Szwedka na Czarnym Lądzie

Znacie cykl książek Lizy Marklund o dziennikarce Annice Bengtzon? Jeśli nie, to Wam zazdroszczę. Ja właśnie przeczytałam (a właściwie pochłonęłam) dziewiąty tom - „Granice" i nie wiem, jak doczekam następnego. Nasza bohaterka znów ma kłopoty, z którymi z największym poświęceniem a nawet narażeniem życia musi sobie poradzić, nie przestając być jednocześnie kochającą matką dwójki małych dzieci, oddaną żoną Thomasa, urzędnika ministerstwa spraw zagranicznych (oddaną w jej rozumieniu), a przede wszystkim wnikliwą reporterką sztokholmskiego brukowca.

28 Maj 2013 Gaina
"Społeczne doświadczenie starości - stereotyp, postawy, wybory - recenzja i opis"

"Społeczne doświadczenie starości - stereotypy, postawy, wybory"

Nawrocka Joanna

Książka doktor Nawrockiej dotyczy wyjątkowo ważnej problematyki społecznej, jaką jest starość. Autorka nie tylko z dużą wiedzą, ale też z dużą wrażliwością prezentuje serie oryginalnych badań na temat percepcji ludzi starych [...], ustosunkowań wobec nich [...] i ich satysfakcji z życia, w tym poglądów na miłość [...].

10 Maj 2013 S.Z.
Użytkowanie e-booków. Czy możemy je drukować, kopiować i pożyczać? 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich

Użytkowanie e-booków. Czy możemy je drukować, kopiować i pożyczać?

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji firma Virtualo postanowiła przybliżyć e-czytelnikom zasady i możliwości użytkowania e-booków zgodnie z obowiązującym prawem.

23 Kwi 2013 S.Z.
"Nauczanie języków obcych seniorów w Polsce" - recenzja książki

"Nauczanie języków obcych seniorów w Polsce"  - recenzja książki (wersji papierowa)

Analiza potrzeb i możliwości w aspekcie międzykulturowym

OPIS:

Celem zasadniczym polecanej monografii jest analiza potrzeb i możliwości w zakresie nauczania języków obcych seniorów w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem zjawisk wielo - i międzykulturowości. We współczesnej europejskiej rzeczywistości są one niezwykle ważne i poznawczo interesujące.

19 Kwi 2013 S.Z.
Światowy Tydzień e-Książki
Miłośnicy e-booków świętują Światowy Tydzień eKsiążki

W dniach 3 – 9 marca 2013 roku obchodzimy międzynarodowe święto miłośników książki elektronicznej. Virtualo jako jeden z największych dystrybutorów e-booków przyłącza się do tej akcji organizując w sieci specjalne promocje oraz możliwość wygrania zestawu „Niezbędnik eCzytelnika”

04 Mar 2013 S.Z.
Książki z cyfrową duszą
Książki z cyfrową duszą

Poziom polskiego czytelnictwa nie przysparza powodów na dumy. Pytanie, które się rodzi to czy nowe technologie mają szansę przyczynić się do wzrostu poziomu jego współczynnika?
22 Paź 2012 S.Z.
Bazgranie na niebiesko
Bazgranie na niebiesko

Nową bajkę przedstawiamy,
kredkę do niej dołączamy.
Chwyć ją szybko w rączki swoje,
na niebiesko bazgraj po niej!.

Koniec zakazu: nie rysuj po książce! Prezentujemy kolejną bajkę do legalnego bazgrania. Mówienie dzieciom, aby nie rysowały po książkach, przestaje mieć sens...
08 Paź 2012 S.Z.
O sztuce opowiadania
O sztuce opowiadania

"Babcia Polka" od dawna namawia do pisania opowiadań np. "Babcie o swoich babciach". Często chcecie, ale nie wiecie jak się do tego zabrać. Wydaje nam się, że pomocną będzie poniżej opisana pozycja którą polecamy. Tekst trochę "przydługi" ale wyczerpujący. Jak snuć opowieści, prawić baśnie, gawędzić i opowiadać historie. Vademecum praktyka
01 Paź 2012 S.Z.
"Fiodor" - wspomnienia ojca pisarki Małgorzaty Kalicińskiej (Dom nad rozlewiskiem)
"Fiodor" - wspomnienia ojca pisarki Małgorzaty Kalicińskiej

Wywiad z pisarką Małgorzatą Kalicińską - Wspomnienia ukochanego ojca

„Fiodor”, taki tytuł nosi nowe, wyjątkowo osobiste, opowiadanie autorki bestsellerowej Lilki i Domu Nad Rozlewiskiem. Dzieło Małgorzaty Kalicińskiej, to zapis wspomnień jej ojca z czasów II Wojny Światowej. „Fiodor” dostępny jest w formie e-booka, tylko na platformie XXLStock.com.
25 Wrz 2012 S.Z.
"Drżenie" i "Niepokój" seria o wilkołakach, czyli o wielkiej miłości i bólach dojrzewania - recenzja

 Seria o wilkołakach, czyli o wielkiej miłości i bólach dojrzewania
„Drżenie” i „Niepokój” Maggie Stiefvater

Od dawna wiadomo, że wszystkim nieszczęściom w życiu dzieci winni są rodzice. Ale czy naprawdę jesteśmy aż tak samolubni i okrutni, jak matka Grace czy ojciec Isabel z Mercy Falls w stanie Minnesota, gdzie żyją szare wilki.

02 Lut 2012 Gaina
"Danuta Wałęsa - marzenia i tajemnice" - recenzja
"Danuta Wałęsa - Marzenia i tajemnice" - recenzja

Kiedyś wpadło mi w ręce opowiadanie o kobietach, które musiały posprzątać po ostatniej wieczerzy, gdy Jezus z apostołami uradzili już, jak naprawić świat. Cały czas myślałam o tym, czytając wspomnienia Danuty Wałęsowej. 

08 Gru 2011 Gaina
"Daleko od miłości" - recenzja

"Daleko od miłości" - recenzja

Z dużym zainteresowaniem przeczytałam poprzednią książkę Michała Majewskiego i Pawła Reszki, pary dziennikarzy „Daleko od Wawelu”, opowiadającej o Lechu Kaczyńskim. Podobała mi się, pozwoliła mi lepiej zrozumieć, a nawet polubić zmarłego prezydenta. Niestety, cud dwa razy się nie zdarza. Książka „o Tusku” (tak przeważnie wyrażają się autorzy o premierze, pomijając też jego imię) napisana jest z jednego punktu widzenia. Bez cienia sympatii.
08 Paź 2011 Gaina
"Open" autobiografia tenisisty - recenzja
"Open" - recenzja

Autobiografia tenisisty - Nienawidzę tenisa – to chyba najczęściej powtarzane zdanie w autobiografii Andre Agassiego, jednej z najjaśniejszych i najbardziej kontrowersyjnych gwiazd światowego sportu.

11 Wrz 2011 Gaina
"Szkoła, miłość i inne diety" - recenzja

"Szkoła, miłość i inne diety" - recenzja

Właśnie usłyszałam w informacjach, że ostatnio w Polsce dziesięciokrotnie zwiększyła się liczba otyłych dziewcząt.  To groza, bo za każdym takim przypadkiem kryje się  jakaś nieszczęśliwa istota, która udaje, że wszystko jest OK.

31 Sie 2011 Gaina
"Grobowa cisza" - recenzja

Grobowa cisza

Wszyscy chłopcy świetnie bawili się podczas pewnej zabawy urodzinowej w Reykjaviku… do czasu, kiedy okazało się, że malutka siostra jubilata wkłada sobie do buzi zamiast grzechotki, prawdziwą ludzką kość.

25 Sie 2011 Gaina
"Niebo jest wszędzie" - recenzja

"Niebo jest wszędzie" -  recenzja

Jaka to cudowna książka, myślałam prawie na każdej stronicy tej smutno-słodkiej opowieści o dziewczynie z małego miasteczka w Północnej Kalifornii. Wraz z bohaterką przeżywałam najgłębszą rozpacz i największą radość jej życia.

12 Maj 2011 Gaina
Kryminały Jo Nesbø - recenzja

Kryminały Jo Nesb

Nie wiem dlaczego tak obrodzili nam ostatnio znakomici skandynawscy autorzy powieści kryminalnych.

06 Lut 2011 Gaina
"Co babcia i dziadek śpiewali kiedy byli mali" - recenzja książki - śpiewnika

Recenzja książki – śpiewnika „Co babcia i dziadek śpiewali, kiedy byli mali”

Poznaliśmy się z Babcią Zosią w Chórze Uniwersytetu Warszawskiego. Śpiewanie jest nam  zatem szczególnie bliskie.

18 Lis 2010 Administrator
"Warszawa Kryminalna" - recenzja

„Warszawa Kryminalna” 

Tom reportaży sądowych Heleny Kowalik jest pierwszym od 65 lat pitavalem dotyczącym wyłącznie stołecznej metropolii.

16 Lis 2010 administrator
"Daleko od Wawelu" - recenzja
"Daleko od Wawelu" - recenzja

„Od wzniosłości do śmieszności jest tylko jeden krok” powiedział Napoleon, wracając spod Moskwy.

12 Lis 2010 Gaina
Z grobem w tytule - o książkach Charlaine Harris

Z Grobem w tytule

Jest już w Polsce cykl opowieści Charlaine Harris, autorki z południa USA z niezwykłą bohaterką, Harper Connolly. Harper potrafi odnaleźć zaginione ciała. A zmarli są wszędzie. Wzywają ją, bo chcą być odnalezieni, żeby opowiedzieć swoją historię.

 

04 Cze 2010 Gaina
"Druga młodość"

„DRUGA MŁODOŚĆ” 

Jak się odmłodzić – doktor Maoshing Ni radzi kobietom w każdym wieku.

13 Maj 2010 S.Z.
"Sekrety długowieczności"

"SEKRETY DŁUGOWIECZNOŚCI".

Setki rad jak żyć 100 lat doktora Maoshing Ni. Młody wygląd i świetne samopoczucie nie są zarezerwowane dla bogatych i tych, którzy poddali się operacjom plastycznym.
10 Maj 2010 S.Z.
"Jak się nie nudzić na emeryturze"

„Jak się nie nudzić na emeryturze”

 

Stanisław Mędak napisał książkę, poradnik który bardzo nam, „Babci Polce”, jest bliski tematycznie. Poradnik będzie zapewne przydatny dla emeryta, który pragnie się cieszyć życiem bez specjalnego uszczerbku na zawartości swego portfela.
28 Lut 2010 Administrator
"Dysonans"

„Dysonans”

Hrabia Zygmunt Krasiński namówił swą młodą żonę, Elizę z Branickich do spędzenia zimy w Nicei w willi, wynajętej tuż obok posiadłości Delfiny Potockiej.

27 Sty 2010 Gaina
"Szeptem"

„Szeptem”

13 stycznia pojawiła się w sprzedaży książka Becci Fitzpatrick „Szeptem”.

25 Sty 2010 Misia
Jerzy Dobrowolski - Wspomnienia moich pamiętników


Wspomnienia moich pamiętników


Jerzy Dobrowolski

Jerzy Dobrowolski (1930-1987) - aktor, reżyser, radiowiec, satyryk, kabareciarz.

11 Gru 2009 Roman Dziewoński
"Powtórzenie i falsyfikaty w malarstwie chińskim"

„Powtórzenie i falsyfikaty w malarstwie chińskim”

 

Przekrojowe opracowanie śledzące chińskie podejście do malarskich kopii, stylizacji i falsyfikatów na przestrzeni wieków.
10 Gru 2009 Administrator
"Ogrody chińskie"

„Ogrody chińskie”

 

Książka dotyczy historii, symboliki i założeń ogrodów w Chinach.

06 Gru 2009 s.z.
Na 11 listopada - Nasze 53 dni i dwa tygodnie, 4 czerwca '89

Na 11 Listopada

"Nasze 53 dni i dwa tygodnie, 4 czerwca '89"

 

Nasz przyjaciel z Mazur, Piotr Michalak podarował nam jakiś czas temu książkę pt. „Nasze 53 dni i dwa tygodnie, 4 czerwca’89”.

10 Lis 2009 Zofia Zubczewska
"Dla mnie bomba Jerzego Dobrowolskiego"

"Dla mnie bomba Jerzego Dobrowolskiego"

 

Biografia Jerzego Dobrowolskiego zaczyna się tak: „Niestety, niestety, niestety. Jest problem. To znaczy go nie ma. To znaczy jest jednak właśnie. (…) Są bowiem tacy, skuteczni kiedyś zwłaszcza, dla których to był duży nawet ten problem”.

22 Paź 2009 Zofia Zubczewska
"Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet"

"Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet"

Henrik, emerytowany szwedzki przedsiębiorca z szacownej i bogatej rodziny Vangerów od 40 lat na każde urodziny otrzymuje starannie zasuszony kwiat, okaz rzadki i piękny.

19 Paź 2009 bgai
"Dom na Zanzibarze"

"Dom na Zanzibarze"


Dorota Katende
Wydawnictwo Otwarte


Oto kobieta z wyobraźnią i niesamowitą energią.

14 Paź 2009 abar
"Dogrywka"

Dogrywka”


Dwie przyjaciółki, Beata i Monika, które mieliśmy okazję poznać w powieści detektywistyczno-obyczajowej Zabójczy spadek uczuć, znowu wpadają w tarapaty.

11 Paź 2009 abar
"Księżniczka z lodu"

„Księżniczka z lodu” 

 Kiedy myślę o Szwecji, widzę piękne miasteczka, zadbane, drewniane domki w kolorowych ogrodach, uprzejmych, spokojnych ludzi.

07 Paź 2009 Gaina
"Hinduska miłość"

Javier Moro „Hinduska miłość”

Wydawnictwo - Swiat Książki

To się zdarzyło naprawdę. Anita Delgado tańczyła wraz z siostrą w madryckim kabarecie i to wcale nie najlepszym.

14 Wrz 2009 abar
"Żona mormona"
 Irene Spencer  „Żona mormona”

Wydawnictwo - Swiat Książki
Warto przeczytać autobiografie osoby, która miała życie tak odmienne od naszego. A Irene urodziła się w rodzinie mormonów i to tych, którzy nielegalnie praktykowali poligamię.
10 Wrz 2009 abar
"Kochanek dziewicy"
"Kochanek dziewicy"

Powieść historyczna

09 Cze 2009 Gaina
„Bieganie techniką Chi-Running”
„Bieganie techniką Chi-Running”

Długo oczekiwana pozycja dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

12 Mar 2009 S.Z.
„Galeony Wojny”
„Galeony Wojny”


Dwutomowa powieść Jacka Komudy przenosi nas w czasy Zygmunta III Wazy.

12 Mar 2009 S.Z.
„Rycerze Królestwa”
„Rycerze Królestwa”

Historyczno-przygodowa powieść autorstwa Davida Camusa (wnuka Alberta Camusa) przenosi nas w okres upadku Królestwa Jerozolimy.

12 Mar 2009 S.Z.