• Kino   ( 136 artykułów: )
  Przełącz wprowadzenia Zwiń wprowadzenia
Tytuł artykułu Utworzony Autor
"Dżentelmeni" – kryminał w stylu czarnej komedii

"Dżentelmeni" – kryminał w stylu czarnej komedii

Szybka akcja, pełna zaskakujących zwrotów. Ostra walka o duże pieniądze między kilkoma gangami, w zasadzie bez mordobicia oraz przekleństw. Bohaterowie ubrani w modne ciuszki giną w sposób szybki oraz estetyczny.

22 Lut 2020 Zofia Zubczewska
"Jojo Rabbit" – film o chłopcu, który nie umiał stać się nazistą

"Jojo Rabbit" – film o chłopcu, który nie umiał stać się nazistą

Obejrzeliśmy już mnóstwo filmów o drugiej wojnie światowej, uwierzcie jednak, że „Jojo Rabbbit” opowiada o niej tak, jak wcześniej żaden film nie opowiedział. Głównym bohaterem jest dziesięcioletni chłopiec i jego wyimaginowany przyjaciel – Adolf Hitler.

10 Lut 2020 Zofia Zubczewska
"1917" - mały fragment wielkiej wojny - recenzja

"1917" - mały fragment wielkiej wojny - recenzja

Wielkie kino akcji, także kino grozy, gdyż pokazuje wojnę jako szaleństwo śmierci. W tym apokaliptycznym morzu zabijania, dwóch żołnierzy próbuje uratować życie towarzyszy. Czy im się do uda?

05 Lut 2020 Zofia Zubczewska
Trzecie "Psy - w imię zasad" - recenzja

Trzecie „Psy”, czyli „W imię zasad”

Szłam na ten film z mieszanymi uczuciami, gdyż największe na mnie wrażenie zrobiły „Psy” Pierwsze, Drugie takie sobie, a Trzecie...? Trzecie nie zawodzą, są takie, jakie powinny być, a może nawet lepsze, gdyż naprawdę oszczędnie używa się słów kiedyś uznawanych za nieobyczajne.

03 Lut 2020 Zofia Zubczewska
Najpiękniejsze światowe opery wkrótce w polskich kinach

Najpiękniejsze światowe opery wkrótce w polskich kinach

W tym roku na ekrany wybranych kin Cinema City wejdą najpiękniejsze światowe opery w ramach projektu Aria on Screen. Już od 21 stycznia będzie można obejrzeć jedyną w swoim rodzaju interpretację „Rigoletto” na jeziorze Bodeńskim, w kolejnych miesiącach m.in. „Aidę”, „Czarodziejski flet” i wiele innych wspaniałych tytułów operowych.

14 Sty 2020 S.Z.
Jednostka we współczesnej Europie - filmy z Międzynarodowych Festiwali Filmowych bezpłatnie na 4. Artekino Festival

Jednostka we współczesnej Europie - filmy z Międzynarodowych Festiwali Filmowych bezpłatnie na 4. Artekino Festival


Wśród obrazów 4. edycji ArteKino Festival - cyfrowego festiwalu kina europejskiego, znalazły się filmy „Selfie”, „Pragnienie” i „Thirty, które tworzą skondensowany obraz współczesnego społeczeństwa, ukazując egzystencję jednostki i relacje międzyludzkie. Reżyserzy przyglądają się z bliska życiu nastolatków w robotniczej i przestępczej dzielnicy w Neapolu, rodziny z odizolowanej bułgarskiej mieściny oraz młodym ludziom w modnym Berlinie. Filmy były prezentowane na międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. Berlinale, Festiwal Cinéma Du Réel, w San Sebastian i Rotterdamie. W polskiej wersji językowej można je zobaczyć bezpłatnie do 31 grudnia na stronie www.artekinofestival.com.

25 Gru 2019 S.Z.
Kobieta? Matka, żona, kochanka... o 4 ArteKino Festiwal

Kobieta? Matka, żona, kochanka...

Filmy pokazywane na Międzynarodowych Festiwalach Filmowych zobacz bezpłatnie na 4 ArteKino Festiwal

11 Gru 2019 S.Z.
"Znam kogoś kto cię szuka" - bezpłatny seans...

"Znam kogoś, kto cię szuka" - bezpłatny seans...

BEZPŁATNY SEANS KINOWY W SERWISIE VOD – ARTE PO POLSKU: ANDRZEJ CHYRA W FILMIE PREZENTOWANYM NA FESTIWALU W CANNES „ZNAM KOGOŚ, KTO CIĘ SZUKA”

18 Lis 2019 S.Z.
Film dokumentalny pt. „90-letnia dziewczynka”

Film dokumentalny pt. „90-letnia dziewczynka”

ARTE po polsku, bezpłatna oferta VOD http://www.arte.tv/pl prezentuje
Czas trwania: 84 minut
Gatunek: film dokumentalny, sekcja: społeczeństwo
Reżyseria: Valeria Bruni-Tedeschi, Yann Coridian

13 Wrz 2019 S.Z.
Międzynarowdowy Festiwal Francuskojęzycznych Filmów...

Międzynarodowy Festiwal Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych FrankoFilm

Międzynarodowe gwiazdy kina spotkają się z młodzieżą podczas 15. edycji Międzynarodowego Festiwalu Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych FrankoFilm – Zielona Góra już 23-26 maja!

12 Maj 2019 S.Z.
Filmy, w których aktorzy nie udawali

Filmy, w których aktorzy nie udawali

Czy w ogóle zdawaliście sobie sprawę z tego, jak wiele fantastycznych filmów powstało na historiach opartych na faktach, a ile z reżyserów i twórców miało osobistą więź z odtwórcami głównych ról dzięki emocjom, wspomnieniom i przeżyciom, które zawarli w scenariuszu?

30 Paź 2018 W.P.
Arte Po Polsku - bezpłatny kanał VOD dostępny dla każdego

ARTE PO POLSKU – bezpłatny kanał VOD dostępny dla każdego

ARTE PO POLSKU to część projektu ARTE EUROPE (współfinansowanego ze środków unijnych) mającego na celu dotarcie do jak najszerszej grupy osób poprzez udostępnianie programów o rozmaitej tematyce w różnych językach. Programy ARTE dostępne są w Internecie za darmo - jest wersja francuska, niemiecka, angielska, hiszpańska, a od listopada 2016 również polska.

24 Lip 2018 S.Z.
"Twarz" - recenzja z filmu

 „Twarz” - recenzja filmu

W pięknych okolicznościach przyrody

07 Kwi 2018 Gaina
"Moja miłość" - o filmie

"Moja miłość " - o filmie

Moja Miłość” to fabularna opowieść o Rachel Joy Scott – pierwszej (spośród 13) ofiary strzelaniny w Columbine High School, która miała miejsce 20 kwietnia 1999 roku. Film powstał w oparciu o historię Rachel, a także odnalezionych po śmierci pamiętników dziewczyny, będących niezwykłym świadectwem wiary, tęsknoty za Bogiem, religijnych poszukiwań i nastoletnich rozterek.

16 Lut 2018 S.Z.
"Xenius: demencja starcza" o tym gdzie możesz zobaczyc ten film

Na kanale ARTE PO POLSKU dostępny jest film pt. „Xenius: demecja starcza”.

Sprawdzimy dzisiaj jak żyć z tym, że nasza pamięć zaczyna nas stopniowo zawodzić. Dowiemy się też, jak można pomóc chorym i co może zrobić rodzina, gdy kochana osoba stopniowo zmienia się pod wpływem choroby.

09 Lut 2018 S.Z.
Nowa jakość dźwięku w kinie Cinema City Galeria Północna

Nowa jakość dźwięku w kinie Cinema City Galeria Północna

W czwartek 14 września zostanie otwarte nowe kino na warszawskiej Białołęce - Cinema City Galeria Północna. Jest to pierwsze kino w stolicy z przełomowym systemem dźwiękowym Dolby Atmos®.

17 Wrz 2017 S.Z.
Filmowe emocje bez limitów w Cinema City!

Filmowe emocje bez limitów w Cinema City!

Karta Cinema City Unlimited - najlepszy prezent na Dzień Dziecka

27 Maj 2017 S.Z.
"Obcy: Przymierze" o filmie

 „Obcy: Przymierze” - Obejrzyj w Cinema City i IMAX

Uciekaj. Ukryj się. Módl się, i...
Co by się stało, gdyby twoje marzenie okazało się najgorszym koszmarem? Członkowie załogi statku kolonizacyjnego „Przymierze” docierają na planetę, którą uważali za nieodkryty raj, a ta... okazuje się być mroczną, tajemniczą krainą, w której na każdym kroku czyha śmiertelne zagrożenie. Czy uda im się z niej powrócić? Przekonaj się już 12 maja w kinach Cinema City lub IMAX®, gdzie mrożąca krew w żyłach historia ożyje na gigantycznym, panoramicznym ekranie w formacie 3D. Możesz zapewnić sobie także prawdziwie ekstremalne przeżycia i wybrać seans w technologii 4DX®, która oddziałuje na wszystkie zmysły, i stanąć oko w oko z tym, co nieznane i przerażające. O ile się odważysz... Bilety są dostępne w kasach kin oraz na stronie www.cinema-city.pl.

09 Maj 2017 S.Z.
"Strażnicy Galaktyki vol.1 i vol.2" - o filmie

„Strażników Galaktyki vol. 1 i vol. 2” w Cinema City i IMAX!

Strażnicy Galaktyki to paczka przyjaciół naprawdę nie z tego świata, którzy razem przemierzają wszechświat, aby ocalić kosmos. Chcesz dołączyć do swoich ulubionych superbohaterów? Przyjdź do Cinema City lub IMAX 5 maja o godz. 22.00 na maraton filmowy i zobacz „Strażników Galaktyki vol. 1” oraz premierowo drugą część mega hitu - „Strażników Galaktyki vol. 2”! Wybierz pokaz w wersji 2D lub daj się wciągnąć w sam środek emocjonującej, galaktycznej przygody oglądając filmy na panoramicznym ekranie w technologii IMAX® 3D, dzięki której zobaczysz aż o 26% więcej obrazu! Bilety są już dostępne w kasach kin oraz na stronie www.cinema-city.pl.

26 Kwi 2017 S.Z.
"Azyl" - o filmie, ale z wątkiem osobistym

"Azyl" - o filmie, ale z wątkiem osobistym

To, że Paweł, starszy, kulturalny, cichy mąż mojej cioci, uratował się w czasie wojny, przechowywany w warszawskim zoo, wiedziałam "od zawsze".

30 Mar 2017 Agnieszka Baranowska
"Piękna i Bestia" - o filmie

"Piękna i Bestia" - o filmie

Powrót do obrazu okrzykniętego 25 lat temu arcydziełem, pierwszego pełnometrażowego filmu animowanego, który zdobył dwa Oscary (w 1991 roku) jest ruchem ryzykownym. Można go nawet nazwać rzuceniem się z motyką na słońce. Na taki rzut zdobyli się twórcy najnowszej wersji bajki o pięknej Belli i księciu zaklętym w przerażającą Bestię. Jaki film stworzyli?

09 Mar 2017 Zofia Zubczewska
"Chata" - o filmie

"Chata" - o filmie

Nigdy nie jesteś zupełnie sam

06 Mar 2017 S.Z.
"Sztuka kochania" - recenzja filmu

"Sztuka kochania" - recenzja filmu


Dawno nie widziałem tak dobrego polskiego filmu. Jestem zszokowany jakością scenariusza, reżyserii, gry aktorskiej i ...dźwięku. Rozumiałem wszystko co aktorzy mówili. Szok! Nawet Borysa Szyca, niezłego aktora choć mistrza złej dykcji bez problemu rozumiałem. Brawo dźwiękowcy.

18 Lut 2017 Stefan Zubczewski
"Moje córki krowy" - recenzja z filmu

Recenzja z filmu „Moje córki krowy”

Rodzice odchodzą

Czy może być cokolwiek zabawnego w odchodzeniu rodziców? Trudno to sobie wyobrazić, a jednak widzowie co chwilę wybuchają śmiechem w czasie projekcji tego śmiałego? przejmującego? odczarowującego? filmu Kingi Dębskiej.

13 Sty 2016 Gaina
"Rozmowy z Babcią" - o produkcji nowego mini serialu

Skąd wziął się pomysł na serial „Rozmowy z Babcią”?

Ula Zawadzka: Od kiedy pamiętam postrzegałam dziadków, babcie i dziadka jako całość. Wszędzie razem chodzili i dbali o siebie nawzajem. Dziadek był złotą rączką a babcia zajmowała się domem, widzieliśmy się wyłącznie na imprezach rodzinnych. Wszystko zmieniło się, gdy zmarł mój dziadek. Dzień wcześniej w szpitalu poprosił mnie, żebym zaopiekowała się babcią. Wtedy nie wiedziałam, że już więcej z nim nie porozmawiam..

23 Gru 2015 S.Z.
"Marsjanin" - recenzja z filmu

„Marsjanin"- recenzja z filmu


Głodno, chłodno i do domu daleko, czyli Pomysłowy Mark na Marsie. Bardzo przyjemny obraz kosmosu Ridleya Scotta, niegdysiejszego twórcy jego najbardziej przerażającej wersji.

20 Paź 2015 Gaina
"Z pamiętnika położnej" - recenzja

 „Z pamiętnika położnej"- recenzja z serialu


Nie tylko dla pań

Oglądam nowy serial BBC i nie mogę się nadziwić. Takie straszne tematy jak narodziny człowieka nigdy nie były pokazywane w filmach! No chyba że w westernach, tylko że wtedy poród wymagał przede wszystkim nagotowania wielu olbrzymich garnków wody i przygotowania czystych prześcieradeł. Do dziś nie wiem, do czego była potrzebna ta woda.

03 Paź 2015 Gaina
"Młodość" - recenzja z filmu

Młodość, czyli starość - recenzja z filmu „Młodość"

Lepiej odsunąć się od życia na starość, darować sobie ostatnie wysiłki i mieć spokój, czy do końca w nim uczestniczyć i nie dać się zamknąć w zakurzonym archiwum?

09 Wrz 2015 Gaina
"Amy" - recenzja z filmu

Nie daj jej Panie sławy i powodzenia


Kiedy zabija się ktoś tak młody i utalentowany, zawsze stawiamy pytanie: jak można było do tego dopuścić. Gdzie byli rodzice, przyjaciele, chłopak, menedżerowie z wytwórni, która zarobiła miliony na jej przejmujących piosenkach. Ale przecież każdy umiera w samotności, tak jak Amy Winehouse.

03 Lip 2015 Gaina
"Timbuktu" - recenzja

"Timbuktu" - recenzja z filmu


Timbuktu – a gdzie to jest? No tak, to gdzieś w Afryce... Założę się, że tak odpowie nam większość zapytanych o to miasto znajomych, którzy nie są zapalonymi podróżnikami, czy geografami.

01 Maj 2015 Renata Lipińska - Kondratowicz
"Sils Maria" - recenzja z filmu

„Sils Maria" - recenzja z filmu

Trzy kobiety i wąż

Nadciągają chmury

Maria Enders (Juliette Binoche) jest aktorką u szczytu sławy. Właśnie jedzie do Szwajcarii, by wręczyć, jako owa uznana gwiazda kina nagrodę na ważnym festiwalu. W pociągu dowiaduje się od swojej asystentki Valentine (Kristen Stewart), że pisarz, który miał być nagrodzony, właśnie zmarł, a właściwie popełnił samobójstwo.

22 Mar 2015 Gaina
"Kopciuszek" - znacie? To zobaczcie jeszcze raz

"Kopciuszek" - znacie? To zobaczcie jeszcze raz - recenzja

Kopciuszek znów jedzie na bal

 

Kopciuszek to jedna z najlepszych historii świata. Można jej słuchać i oglądać i nigdy nie mieć dość. Podoba się od setek lat kolejnym pokoleniom, bo oto biedna, upokarzana i nieszczęśliwa dziewczyna zdobywa miłość księcia. Właśnie ona, nie bogate, ale złe siostry. Widziałam już kilkadziesiąt wersji odwiecznej baśni, ale bez wahania pobiegłam do kina zobaczyć najnowszą i nie zawiodłam się.

14 Mar 2015 Gaina
"Samba" - 2 recenzje z filmu

"Samba" - recenzje filmowe


Dojrzewanie do nietolerancji
Chyba trudno sobie wyobrazić lepszy timing. Parę tygodni po tragicznej masakrze w redakcji paryskiego czasopisma satyrycznego na ekrany kin wchodzi film „Samba", który opowiada o tym, jak we Francji traktuje się imigrantów.

24 Sty 2015 Dorota Bogucka i Gaina
"Za jakie grzechy dobry Boże" - recenzja z filmu

„Za jakie grzechy dobry Boże" - recenzja z filmu


Cztery córki pana Verneuil
Czy jesteśmy rasistami, czy tylko bronimy swoich uświęconych tradycji? Czy można się cieszyć, że córka znalazła miłość i szczęście z miłym mężczyzną, jeśli jej dzieci będą nie całkiem białe? Jak daleko sięga nasza tolerancja i co ona właściwie znaczy? Takie pytania stawia w bardzo zabawnej formie kolejna wspaniała francuska komedia z weselem w tle.

05 Gru 2014 Gaina
"Magia w blasku księżyca" - recenzja z filmu

"Magia w blasku księżyca" - recenzja z filmu

Śliczny, błahy filmik o niczym

A jednak istnieje magia!

Stanley Crawford żyje z rozbawiania ludzi na scenie jako chiński magik Wei Ling Soo. Prywatnie jest złośliwym, ponurym egocentrykiem, którego prywatną pasją jest demaskowanie spirytystow-oszustów.

04 Wrz 2014 Gaina
"Zacznijmy od nowa" - recenzja z filmu

"Zacznijmy od nowa" - recenzaja z filmu

Nigdy nie mogłam pojąć, dlaczego jedna zdolna piosenkarka zostaje gwiazdą, a druga, choć ma nie mniej piękny głos, dalej śpiewa tylko w podłych barach. Czy to magia, czy ingerencja złaknionych zysku producentów muzycznych? Na szczęście, oprócz wytwórni płytowych jest już też Internet.

06 Sie 2014 Gaina
"Pozostawieni" - recenzja z serialu HBO

 „Pozostawieni" - recenzja z serialu

I gdzie oni teraz są?

Każdy z nas przeżył taki moment, ze udawał przed sobą i światem, iż nic się nie stało, jest normalnie, trzeba iść dalej. A za nami waliły się domy, leciały rakiety i burzył się świat. Serial „Pozostawieni" mówi o sytuacji, gdy na Ziemi, z niewytłumaczalnych powodów, zniknęło nagle 2 procent ludzi, czyli jakieś kilkanaście milionów i pozostali żyją dalej.

18 Lip 2014 Gaina
"Rząd" - recenzja z serialu

"Rząd" - recenzja z serialu 


Uśmiech pani premier

Chyba nigdy nie widziałam tak jasno i klarownie przedstawionych mechanizmów, rządzących polityką w demokratycznym kraju. W dodatku jest to naprawdę pasjonujące. Jeśli ktoś nie oglądał jeszcze duńskiego serialu „Rząd", niech postara się to naprawić.

14 Cze 2014 Gaina
"Czarownica" - recenzja z serialu

"Czarownica" - recenzja z serialu


Pocałunek prawdziwej miłości

Co oni chcą przekazać dziewczynkom, ci twórcy nowych wersji klasycznych disneyowskich filmów rusunkowych? Nie wierzcie w miłość? Olewajcie facetów? Musicie same być silne i zapomnieć o pocałunku księcia z bajki? Coś w tym jest.

08 Cze 2014 Gaina
"Witaj w klubie" - recenzja z filmu

"Witaj w klubie" - recenzja z filmu


Lekcja śmiertelnej choroby
Ron nie szczędził sobie przyjemności w życiu - nieograniczony seks z mnóstwem wesołych dziewczyn, kokaina, alkohol, szkodliwe dla zdrowia rozrywki, jak jazda na byku na rodeo. Ale nigdy nie powiedziałabym - no i się dorobił. AIDS to choroba, nie kara od Boga.

21 Mar 2014 Gaina
Powstaje film o Żołnierzach Wyklętych

Powstaje film o Żołnierzach Wyklętych


16 marca br. rozpoczynają się zdjęcia do długometrażowego filmu fabularnego ,,Wyklęty" w reżyserii Konrada Łęckiego. W rolach głównych wystąpią:
Marcin Kwaśny, Janusz Chabior, Robert Wrzosek, Jarosław Witaszczyk i Wojciech Niemczyk. Premiera filmu jest planowana na marzec 2015 r.

13 Mar 2014 Dorota Bogucka
"Wielkie piękno" - recenzja z filmu

 „Wielkie piękno" - recenzja z filmu


Rzym jak życie

Jestem już zmęczony Rzymem – mówi jeden z bohaterów filmu. Brzmi to tak, jakby powiedział – jestem zmęczony życiem. To jedno i to samo.

08 Mar 2014 Gaina
"Ona" - recenzja z filmu

 „Ona"- recenzja z filmu


Samantha to dziewczyna doskonała. Przede wszystkim rozumie Theodora lepiej niż on sam. Wyczuwa każdą zmianę nastroju, potrafi rozproszyć smutki, rozbawić, docenić, wesprzeć, podziwiać i utwierdzać. Zawsze jest wesoła i pełna entuzjazmu. W dodatku zjawia się na każde zawołaniue i znika bez słowa, gdy Theodore woli zostać sam. Tylko to ciało, a właściwie jego brak...

20 Lut 2014 Gaina
"Smak curry" - recenzja z filmu

"Smak curry"- recenzja z filmu


Szczęśliwa pomyłka w Bombaju
Bardzo smutna, słodka Ila z Bombaju codziennie rano wyprawia córeczkę do szkoły, a potem zabiera się za gotowanie obiadu dla męża. Zupełnie jak moja babcia przed wojną, w Szczebrzeszynie. Tylko że w Szczebrzeszynie z każdego miejsca widać koniec miasta.

14 Lut 2014 Gaina
"Wilk z Wall Street" - recenzja z filmu

"Wilk z Wall Street" - recenzja z filmu


Świetny film - to tak w największym skrócie. Przedstawiona jest w nim prawdziwa historia. Jordan Belfort (Leonardo di Caprio) był człowiekiem błyskotliwego sukcesu w świecie amerykańskiej finansjery.

03 Lut 2014 Stefan Zubczewski
"Ratując pana Banksa" - recenzja z filmu

 „Ratując pana Banksa" - recenzja z filmu

On ją uwielbiał, ona gardziła jego dorobkiem, uważając filmy Disney'a za szczyt bezguścia.
Ekranizacja jej powieści stała się jego największym tryumfem finansowym. Ona została dzięki niemu milionerką, ale mimo to żałowała, że pozwoliła popsuć" swoją ukochaną Mary Poppins.

01 Lut 2014 Gaina
"Sierpień w hrabstwie Osage" - recenzja z filmu

"Sierpień w hrabstwie Osage" - recenzja z filmu


Nikt nie chciałby przeżyć takiego sierpnia - jestem tego pewna. Film opisywany jest jako komedio dramat. Uwierzcie mi - nie ma w nim nic zabawnego. Jest ponura, rodzinna tragedia rozgrywająca sie w ciemnych, dusznych pomieszczeniach (na dworze panuje niesamowity upał).

30 Sty 2014 Zofia Zubczewska
"Pod Mocnym Aniołem" - recenzja z filmu

"Pod Mocnym Aniołem"


Alkoholik rządzi
Nie współczuję alkoholikom. To prawda, że zapadli na śmiertelną chorobę, której winne są w dużym stopniu geny i że z jej powodu cierpią katusze. Ale w przeciwieństwie do umierających na raka lub zawał, mogą z dnia na dzień przestać chorować i zależy to tylko od nich. Dlatego nie zrobił na mnie wrażenia film o znanym pisarzu na odwyku.

27 Sty 2014 Gaina
"47 Roninów" - czy iść na ten film z wnuczkiem?

"47 roninów?" - czy iść na ten film z wnuczkiem


Iść, o ile wnuczek skończył przynajmniej 9 lat, jest chłopcem i nie ma się lepszej dla niego propozycji. Niestety, film tak przecież głośno zapowiadany, nie jest dobry.

25 Sty 2014 Zofia Zubczewska
"Kobieta w klatce" - recenzja z filmu

"Kobieta w klatce" - recenzja z filmu

„Kobieta w klatce" to kryminał, który z pewnością przypadnie do gustu wszystkim fanom policyjnej akcji i skandynawskich kryminałów. Film, w reżyserii Mikkela Norgaarda, powstał na motywach bestsellerowej książki duńskiego autora - Jussiego Adlera-Olsena.

25 Gru 2013 S.Z.
"Last Vegas" - recenzja z filmu

"Last Vegas" - recenzaja z filmu

Po ogromnych sukcesach całej serii filmów „Kac Vegas" można było się spodziewać, że wcześniej czy później pojawi się następna komedia, która będzie oparta na do złudzenia przypominających je motywach. „Last Vegas" jest więc kolejną amerykańską komedią pełną niezwykle niegrzecznego humoru, w prawdziwie gwiazdorskiej obsadzie.

23 Gru 2013 S.Z.
"Historie rodzinne" - recenzja z filmu

"Historie rodzinne" - recenzja z filmu

Kilka lat temu znana aktorka i reżyserka filmowa Sarah Polley odkryła, że jej prawdziwym ojcem nie jest Michael Polley (jak do tej pory myślała), ale producent filmowy Harry Gulkin. Tak właśnie zrodził się pomysł na film „Historie rodzinne", który sama wyreżyserowała. Film określany jest więc mianem autobiografii, w której autorka stara się reaktywować prowadzone kiedyś na własną rękę śledztwo.

15 Gru 2013 S.Z.
"Papusza" - recenzja z filmu

"Papusza" - recenzja z filmu

Papusza jest próbą przybliżenia i ocalenia wielkiej postaci i jej twórczości. To także przejmująca historia jednostki wykluczonej ze swojego środowiska.

25 Lis 2013 S.Z.
"Labirynt" - recenzja z filmu

"Labirynt" - recenzja z filmu

Labirynt przemocy

Po raz kolejny kino udowadnia, że najciekawsze historie w Stanach dzieją się na prowincji.

16 Lis 2013 S.Z.
"Grawitacja" - recenzja z filmu

"Grawitacja" - recenzja z filmu

W otchłani pięknego kosmosu

Grawitacja nie jest zwykłą superprodukcją. Alfonso Cuaronowi udało się stworzyć niesamowity świat, który urzeka zarówno jako widowisko, ale również jako minimalistyczna opowieść.

12 Lis 2013 S.Z.
"Ida" - recenzja z filmu

"Ida" - recenzja z filmu

Piękno i precyzja

Film Pawlikowskiego powstawał ponoć z trudem i sporymi problemami. Świetnie, że udało się go dokończyć, Ida przeszła bowiem najśmielsze oczekiwania.

02 Lis 2013 S.Z.
"Chce się żyć" - recenzja z filmu

"Chce się żyć" - recenzja z filmu

Bliżej obcego

W swoim najnowszym filmie Maciej Pieprzyca wyznaczył sobie wielkie zadanie - przybliżenie widzom świata dla większości z nas kompletnie obcego - życia niepełnosprawnego chłopaka.

31 Paź 2013 S.Z.
"Więcej niż miód" - recenzja z filmu

"Więcej niż miód" - recenzja z filmu

Więcej niż nauka

Dla Markusa Imhoofa świat pszczół staje się punktem wyjścia do rozważań o zależnościach między człowiekiem i naturą.

16 Paź 2013 S.Z.
"Przeszłość" - recenzja z filmu

"Przeszłość" - recenzja z filmu

Przyszłości nie będzie

Najnowszy film Asghara Farhadiego to subtelny, lecz zagmatwany splot ludzkich historii, które zatruwają myślenie o lepszej przyszłości.

14 Paź 2013 S.Z.
"Blue Jasmine" - recenzja z filmu

"Blue Jasmine" - recenzja z filmu


Tylko nie bądźmy Jasminami!
Kiedy wyszłam z kina, musiałam co chwilę powtarzać sobie: "Nie jestem Jasmine. Nie piję, nie zadręczam wszystkich swoimi nieszczęściami i biorę życie takim, jakie jest. A przynajmniej staram się". Bardzo łatwo popaść bowiem w taki stan, jak bohaterka najnowszej zupełnie-nie-komedii Woody'ego Allena.

30 Sie 2013 Gaina
"Wielki Gatsby" -recenzja z filmu

„Wielki Gatsby" - recenzja filmu

Po co mu to było

Tajemniczy milioner Jay Gatsby urządzał wielkie przyjęcia dla „całego" Nowego Jorku tylko po to, by zjawiła się tam jego dawna miłość, Daisy. Dla niej zbudował kiczowaty pałac, nakupił pełne szafy najlepszych koszul i garniturów, nauczył się manier angielskiego dżentelmena. Tylko że ani on nie był prawdziwym lordem, ani Daisy dziewczyną z jego snów. Nie mogło to się skończyć dobrze.

26 Maj 2013 Gaina
"Kwartet" - recenzja z filmu

„Kwartet" - recenzja z filmu

Starsza pani śpiewa

Pensjonariusze domu opieki dla starych muzyków przygotowują właśnie doroczną galę – występują dla wybranej (bogatej i snobistycznej, jak można przypuszczać) publiczności z najlepszymi swoimi partiami, aby zebrać pieniądze na dalsze istnienie placówki, zagrożonej bankructwem.

19 Kwi 2013 Gaina
"Hitchcok" - recenzja z filmu
 „Hitchcock" - recenzja z filmu

Żona geniusza.
Trochę żałuję, że mistrz nakręcił ponad 50 lat temu „Psychozę”, choć wszyscy mu mówili, że widzowie nie zechcą oglądać makabrycznej opowieści o seryjnym mordercy. Ja wolę wcześniejsze filmy Hitchcocka, w których piękne blondynki, zawsze starannie uczesane i ubrane, uwodziły nie mniej eleganckich mężczyzn i wszystko zawsze kończyło się nappy endem. Dziś trudno znaleźć film czy serial, który nie pokazywałby krwi, trupów, odciętych członków czy wyrafinowanych tortur.
12 Mar 2013 Gaina
"Lot" - recenzja filmu
"Lot" -  recenzja filmu

"Lot" zdawać by się mogło - to film katastroficzny. Katastrofa samolotu jest jednak naprawdę tylko tłem do innego problemu, problemu uzależnienia od alkoholu i narkotyków, które z człowieka robią niestety niewolnika.
06 Mar 2013 Stefan Zubczewski
"Drogówka" - recenzja z filmu

"Drogówka " - recenzja z filmu

Mogę z czystym sumieniem powiedzieć  - "Fajny film wczoraj widziałem. Momenty były? No maszszsz!" . "Drogówka"  to film bardzo realistyczny, o grupie kilku policjantów bardzo z sobą zaprzyjaźnionych.

23 Lut 2013 Stefan Zubczewski
"Wesele w Sorrento" - recenzja z filmu
„Wesele w Sorrento” - recenzja z filmu

Dzielna Dunka trafia do raju
To film dla wszystkich kobiet po przejściach. Daje nadzieję, że i im może jeszcze coś dobrego przytrafić się w życiu: słońce zaświeci po deszczu, a radość przyjdzie po bólu, j
ak w znanej piosence. Wiadomo, że nie zawsze tak bywa, ale cóż nam szkodzi pomarzyć o późnej miłości w cytrynowym gaju z widokiem na Wezuwiusza.
16 Lut 2013 Gaina
"Poradnik pozytywnego myślenia" - recenzja z filmu
„Poradnik pozytywnego myślenia” - recenzja z filmu

Wszyscy jesteśmy szaleni
Patryk postanowił myśleć tylko pozytywnie i widzieć światełko w tunelu. Najważniejsze to odzyskać żonę. Trochę to będzie trudne, bo właśnie wyszedł ze szpitala psychiatrycznego, do którego trafił, bo niemal zabił jej kochanka i ma sądowy zakaz zbliżania się do obojga.

13 Lut 2013 Gaina
"Lincoln" - recenzja z filmu
„Lincoln” - recenzja z filmu

Trzynasta poprawka
Steven Spielberg od dziecka chciał nakręcić film o Lincolnie. Kiedy był z wycieczką szkolną w Waszyngtonie, oszołomił go słynny pomnik szesnastego prezydenta. Wcale mu się nie dziwię. Ja też od dawna jestem zafascynowana tą postacią, jedną z najwspanialszych w historii. Dlatego bardzo podobał mi się film o tym, jak najuczciwszy człowiek w kraju kłamiąc, naginając prawo i korumpując członków Izby Reprezentantów skłania ich do przyjęcia 13 poprawki konstytucji USA – zniesienia niewolnictwa.

31 Sty 2013 Gaina
"Sęp" - recenzja filmu
"Sęp" - recenzja filmu

Tak naprawdę to tak jak w tym dowcipie co to kierowca taksówki pyta pasażera:

"Dokąd jedziemy?"

"A o co chodzi?" - pyta pasażer

"Pytam pana jako kierowca taksówki - dokąd jedziemy?"

"A ja się pytam jako pasażer - o co chodzi?" itd.

29 Sty 2013 Stefan Zubczewski
"Bestie z Południowych Krain" - recenzja
"Bestie z Południowych Krain” - recenzja z filmu

A jakie stwory ciebie prześladują? Należy być w domu w porze podawania posiłków, nie można ufać ludziom zza granicy, którzy chcą nas stąd zabrać, ale przede wszystkim trzeba się strzec bestii z Południowych Krain. One są najgroźniejsze.
22 Sty 2013 Gaina
"Miłość" - recenzja
„Miłość” - recenzja z filmu

Bardzo starzy oboje
Georges i Anne to bardzo starsze małżeństwo, mieszkające w przestronnym, paryskim mieszkaniu, pełnym śladów minionej świetności. Wytworni, uprzejmi, wyrafinowani, wciąż darzący się głębokim uczuciem. Dopóki nie dopadnie ich życie.
21 Sty 2013 Gaina
"Hobbit - Niezwykła Podróż" - recenzja
"Hobbit – Niezwykła Podróż" - recenzja

Film przygodowy z gatunku fantasy grany przez aktorów, występują w nim komputerowe potwory oraz przyroda Nowej Zelandii. Powstał na podstawie powieści Tolkiena o Hobbitach. Powieść ta zostanie sfilmowana w trzech częściach. Omawiana to część pierwsza.

10 Sty 2013 Zofia Zubczewska
"Skyfall" - recenzja (zmieszana i wstrząsająca)
„Skyfall” – recenzja z filmu

„Skyfall” czyli Bond, James Bond po prostu stał się serialem. Serialem który, w formie wykresu wyglądał by jak sinusoida, bo miał swoje wzloty i upadki. „Skyfall” rozpoczął tendencję spadkową owej sinusoidy.
31 Paź 2012 Stefan Zubczewski
"Dwoje do poprawki" - recenzja z filmu
"Dwoje do poprawki" - recenzja z filmu

Czego ty chcesz, kobieto!
Jakbym mojego męża widziała – myślałam, śmiejąc się z kolejnych wyczynów Arnolda. Bez przerwy narzekał, wszystko wiedział lepiej, codziennie zasypiał przed telewizorem . I zupełnie nie rozumiał o co chodzi jego żonie, Kay, że się skarży.  Przecież on płaci rachunki, nie zdradza jej, kupuje prezenty.  A potem zauważyłam, że każda kobieta na sali w tym tępym uparciuchu widzi trochę swego męża.
17 Wrz 2012 Gaina
"W drodze" - recenzja z filmu
"W drodze" - recenzja z filmu

Spragnieni życia.

Chciał czerpać radość z tego, że jedzie. W drodze można zapomnieć o przeszłości i nie myśleć o przyszłości i żyć tylko podróżą. Prawdziwymi ludźmi byli dla niego szaleńcy, ogarnięci szałem życia, szałem rozmowy, którzy nigdy nie ziewają, nie plotą banałów, ale płoną…
14 Wrz 2012 Gaina
"Siostra twojej siostry" - recenzja
„Siostra twojej siostry” - recenzja z filmu

Troje w jednym łóżku. On kocha ją, ale nic nie mówi, bo była kiedyś dziewczyną jego brata. Ona kocha jego, ale czeka, żeby on zrobił pierwszy krok. A między nimi jej siostra – piękna, nieszczęśliwa i zdeterminowana.
30 Sie 2012 Gaina
"Yuma" - recenzja filmu
"Yuma" - recenzja filmu
 
Lepiej sprzedawać ciastka
To było tak niedawno – niedostępne wcześniej buty, spodnie czy kosmetyki  sprzedawano wprost z samochodowych bagażników lub rozłożonych na chodniku łóżek polowych.  Mało kto orientował się, że ten towar mógł pochodzić z kradzieży – bezczelnego wynoszenia z niemieckich sklepów, czyli z procederu, zwanego yumą.
11 Sie 2012 Gaina
"Magic Mike" - recenzja
„Magic Mike” - recenzja z filmu

Żałośni panowie w majtkach. -  Nie cierpię niespodzianek. A gdyby ktoś mi w dodatku potajemnie zafundował występ rozbierającego się pana, na przykład na urodziny (obowiązkowy punkt wieczorów panieńskich), zabiłabym! Może dlatego nie podobał mi się „Magic Mike”. A może po prostu dlatego, że to kiepski film?
20 Lip 2012 Gaina
"Łowcy głów" - recenzja z filmu
„Łowcy głów” - recenzja z filmu

Straszne skutki nadmiaru miłości

Nie można wątpić w uczucia żony, choćby była tak piękna jak Diana Brown. Roger Brown jednak był niski i to spowodowało u niego absolutną przekonanie, że żona, którą kochał nad życie, w końcu go porzuci. A to z kolei doprowadziło do serii niezwykle dramatycznych skutków.

11 Cze 2012 Gaina
"Mroczne cienie"- recenzja
„Mroczne cienie” - recenzja z filmu

Cierpienia starego wampira
Prawdziwa miłość zawsze zwycięży, a dobro pokona zło, choć czasem trzeba na to czekać bardzo, bardzo długo i w niewygodnym łóżeczku.

08 Cze 2012 Gaina
"Faceci w czerni 3" - recenzja
"Faceci w czerni 3" - recenzja

J i K znów ratują świat
Bardzo lubię pierwszą część cyklu o nowojorskich agentach w garniturach i ciemnych okularach, broniących nas przed Obcymi. Druga mocno mnie rozczarowała. Cieszę się, że trzeci „Faceci” odzyskują dawną formę.
03 Cze 2012 Gaina
"Uwodziciel" - recenzja
"Uwodziciel" - recenzja

Biedny śliczny chłopiec
Nie jest zbyt bystry, nie ma grosza przy duszy, jego ojciec był niepiśmiennym wieśniakiem. Ma tylko jedną zaletę - podoba się paniom. Żeby jednak zrobić karierę, opierając się tylko na tym atucie, trzeba się wiele nauczyć, bo Paryż XIX wieku to nie miejsce dla mięczaków..
28 Maj 2012 Gaina
"Nad życie" - recenzja
„Nad życie” - recenzja z filmu

Jeden dzień szczęścia 
Doskonale pamiętam dzień, kiedy wychodziłam po porodzie ze szpitala. Do dziś czuję to niesłychane szczęście z faktu, że zabieram ze sobą dziecko i będę mogła się nim cieszyć już przez cały czas, we własnym domu (czyli w wynajmowanej wtedy klitce).

24 Maj 2012 Gaina
"Nietykalni" - recenzja
"Nietykalni"

Lepiej śmiać się niż strzelać. W niezwykłym momencie wchodzi do naszych kin francuska komedia „Nietykalni”. Świeżo mamy w pamięci tragedię w Tuluzie, kiedy młody wielbiciel Al-Kaidy zastrzelił kilkoro dzieci z żydowskiej szkoły i nauczyciela. A wczoraj rozpoczął się proces Norwega Breivika, który zabił 77 osób, protestując przeciwko wielokulturowości swojego kraju.

17 Kwi 2012 Gaina
"Igrzyska śmierci" - recenzja
"Igrzyska Śmierci" - recenzja

Udana ekranizacja bestselleru dla młodzieży

01 Kwi 2012 Gaina
"Hans Kloss stawka większa niż śmierć" - recenzja
„Hans Kloss – stawka większa niż śmierć” - recenzja

Poszedłem na ten film z radością, bo bardzo jest mi  bliski ulubiony serial z mojej młodości „Stawka większa niż życie”. Ucieszył mnie pomysł kontynuacji tematu po latach, korzystający z tego, że główni aktorzy serialu całkiem dobrze jeszcze się trzymają.

20 Mar 2012 Stefan Zubczewski
"Róża" - recenzja

„Róża” – recenzja

Na film Wojciecha Smarzowskiego „Róża” czekałem z niecierpliwością. Mazury są mi bardzo bliskie, mam tam dom i właściwie to tam mieszkam więcej niż w Warszawie. To, że Mazurów „wysiedlono” w zasadzie wszyscy wiedzą, ale nie do końca wiedzą jak.
26 Lut 2012 Stefan Zubczewski
"Żelazna Dama" - recenzja
"Żelazna Dama" - recenzja
Nie zmywała filiżanek
Nie chciała spędzić życia na zmywaniu filiżanek, choć matka wciąż ją do tego goniła. Wolała uczestniczyć w wiecach, na których przemawiał jej ojciec. Udało jej się robić coś więcej, niż przypadało kobiecie, ale pod koniec życia zastanawia się, czy było warto i czy jej upór coś zmienił w dziejach świata. Tak przynajmniej wynika z najnowszego filmu biograficznego o Margaret Thatcher „Żelazna Lady”.
25 Lut 2012 Gaina
"Idy marcowe" - recenzja

"Idy marcowe" - recenzja

Jest to idealny film dla tych, którzy od dawna wiedzą, że politycy to „złodzieje i nieuki”. Wszyscy oni są źli, a także ich pracownicy i doradcy, nie mniej niż cyniczne media. A kto nie umie grać w tego brudnego pokera, wypada z gry.

02 Lut 2012 Gaina
"Rzeź" - recenzja (nowy film Polańskiego)
"Rzeź" - recenzja
 
Niedawno ukazała się książka pewnego nawiedzonego biologa, określająca człowieka jako najniebezpieczniejsze zwierzę na Ziemi. Jesteśmy drapieżnikami i od odsłaniania zębów i atakowania przeciwnika oddziela nas tylko cieniutka warstewka cywilizacji i kultury, która bardzo łatwo pęka.
 
17 Sty 2012 Gaina
"Szpieg" - recenzja
Nie idźcie na „Szpiega”!

Nie wiem, gdzie umieszczono „kreta”, czyli zdrajcę, podwójnego agenta, który sprawił, że nudny, ponury, nie odkrywczy obraz został przedstawiony w recenzjach jako dzieło, które „przyspiesza bicie serca, porusza zmysły, zmusza do myślenia”?
 
29 Lis 2011 Zofia Zubczewska
"Przed świtem" cz.1 - recenzja

"Przed świtem" - część 1. - recenzja

To przerażający, krwawy horror o dziewczynie, która urodziła wampirka. Albo mądry film o lękach i obawach, jakie towarzyszą ciąży i porodowi. Co kto woli. Raczej jednak nie zabierajcie chłopców w żadnym wieku na ten film. Nic nie zrozumieją.
25 Lis 2011 Gaina
"Służące" - recenzja

"Służące" - recenzja 

Bardzo ważna w tym filmie jest kwestia toalety, czyli kibelka. Czy murzyńskiej służącej wolno korzystać z tej samej łazienki, co jej biała  pani? Może opiekować się jej białym dzieckiem, gotować posiłki, prać i sprzątać. Ale nie może w jej domu siusiać!

18 Lis 2011 Administrator
Habemus Papam - mamy papieża - recenzja
"Habemus Papam" – mamy papieża
 
Film, przedstawiany jako komedia, zaczyna się od prawdziwych zdjęć z pogrzebu „naszego” papieża. I to ostatnie sceny przedstawiające „normalny” świat. Potem już wszystko w odwiecznym, zdawałoby się Watykanie idzie nie tak.
10 Lis 2011 Gaina
"Jane Eyre" - recenzja

"Jane Eyre" - recenzja

Nie idź na ten film bez kilku chusteczek. Nawet, jeśli znasz książkę Chartotty Bronte na pamięć (tak jak ja) i widziałaś jakiś milion jej ekranizacji, to i tak będziesz płakać. Bo to książka i film o prawdziwej miłości, a więc takiej, której nieodłącznym składnikiem jest cierpienie.

21 Paź 2011 Gaina
"Debiutanci" - recenzja

"Debiuitanci" - recenzja

Ile złego mogą wyrządzić wspaniali rodzice ukochanym dzieciom? Tata, bo udawał kogoś innego, mama, bo się przez cale  życie na to godziła. I w rezultacie Olivier umie dogadać się tylko z psem.
11 Sie 2011 Gaina
"Druhny" - recenzja filmu

"Druhny" - recenzja filmu

Komedia o ślubie z marzeń zupełnie nieromantyczna.

02 Sie 2011 Gaina
"Larry Crowne - uśmiech losu" - recenzja

"Larry Crowne – Uśmiech losu" (recenzja)

Larry, choć jest bardzo oddanym firmie sprzedawcą, traci pracę. Szefowie używają argumentu o jego marnym wykształceniu jako pretekstu do zwolnienia. Larry nie ma wielkich szans na nową posadę, a wisi nad nim widmo utraty domu (po rozwodzie został mu kredyt do spłacenia), ale po chwilowym załamaniu postanawia… uzupełnić studia.
12 Lip 2011 Gaina
"Potiche:Żona doskonała" - recenzja

"Potiche: Żona doskonała" - recenzj

Urocza komedia z tezami do przemyślenia.

03 Kwi 2011 Gaina
"Poznasz przystojnego bruneta" - recenzja

„Poznasz przystojnego  bruneta” – recenzja

Lekka komedia o bardzo poważnych sprawach, scenariusz i reżyseria Woody Allen

10 Mar 2011 Zofia Zubczewska
"Wszystko w porządku" - recenzja

„Wszystko w porządku” - recenzja

Oto, myślimy, kolejny film o rodzinie, która musi się zmierzyć z pewnym problemem. Ale nie!

01 Mar 2011 agba
"Miłość i inne używki" - recenzja
„Miłość i inne używki” - recenzja

Smutno-śmieszna komedia, trochę romantyczna. Co zrobilibyście, gdyby Wasz syn zakochał się w nieuleczalnie chorej dziewczynie? Doradzalibyście, by był szlachetny i związał się z nią, czy też rozsądny, a więc zapomniał o inwalidce i poszukał sobie zdrowej żony?
22 Lut 2011 Gaina
"Para na życie" - recenzja

"Para na życie" - recenzja

Przyzwyczailiśmy się, że filmy o miłości to dziś romantyczne komedie (tragicznych romansów już się prawie nie kręci). Otóż „Para na życie” to owszem, komedia o miłości, ale wcale nie romantyczna. A może romantyczna inaczej?

10 Lut 2011 Gaina
"Jak zostać królem" - recenzja

"Jak zostać królem" - recenzja

 

Z trudem wymawiał słowa: matka, ojciec i zawsze zacinał się przy królu. Strasznie bał się, że będzie musiał kiedyś objąć tron i przemawiać do narodu. I właśnie to go spotkało! Gdyby sobie nie poradził, losy świata potoczyłyby się inaczej, jego przeciwnik był znakomitym mówcą.
27 Sty 2011 Gaina
"Czarny Łabędź" - recenzja

"Czarny Łabędź" - recenzja

Nie wysyłajcie córek do szkoły baletowej – chciałam krzyknąć kilka razy, oglądając porywający taniec białej i czarnej łabędzicy. Owszem, wielka sztuka cieszy zmysły i urzeka, ale cena jej uprawiania może być zbyt wysoka. A może warto poświęcić wszystko dla sztuki?

 

20 Sty 2011 Gaina
"Mamut" - recenzja

„Mamut” - recenzja 

 

Pod tym tajemniczym tytułem kryje się piękna, chwytająca za serce opowieść o tym, co w życiu najważniejsze i jak bardzo trudno nam to dostrzec w naszym szalonym, pokręconym świecie.
13 Sty 2011 Gaina
"Opowieści z Narnii" - recenzja

"Opowieści z Narnii" - Podróż wędrowca do Świtu

Najbardziej podobał mi się w trzeciej części „Opowieści z Narnii” statek o imieniu „Wędrowcem do Świtu”, no i oczywiście książę Kaspian, grany przez uroczego Bena Barnesa.

29 Gru 2010 Gaina
"Essential Killing" - recenzja

"Essential Killing" - recenzja

 

Nasłuchałem się i naczytałem o nim wiele, także u Kuby Wojewódzkiego, który gościł w swym programie Jerzego Skolimowskieg.
06 Lis 2010 Funiek
"Red" - recenzja

"RED"

 

Frank Moses – Bruce Willis, emerytowany agent CIA, prowadzi telefoniczny romans z Sarą, który to romans nawet całkiem dobrze rokuje... Umawiają się na weekend.

 

26 Paź 2010 Funiek
"The Social Network"

"The Social Network"

Każdy z nas miał podobnego kolegę na studiach: mrukliwy geniusz, niesłychanie zdolny, a jednocześnie całkowicie pozbawiony umiejętności nawiązywania kontaktów, wręcz na granicy autyzmu.
24 Paź 2010 Gaina
"Jedz, módl się i kochaj"

"Jedz, módl się i kochaj"

Ach, jak przyjemnie i malowniczo przeżywa swoje załamanie nerwowe Julia Roberts. Tylko pozazdrościć! – pomyślałam, oglądając ekranizację jej bestsellerowej, autobiograficznej powieści „Jedz, módl się, kochaj” Elizabeth Gilbert.
15 Paź 2010 Gaina
"Incepcja" - recenzja filmu

"Incepcja"

 

Każdy wolałby śnić, niż żyć naprawdę. Co prawda, w snach zdarzają się horrory, ale w prawdziwym życiu są groźniejsze, niż we śnie.
05 Sie 2010 Gaina
Saga Zmierzch: "Zaćmienie"

Saga Zmierzch: "Zaćmienie"

Uroczą opowieść dla dziewcząt (również tych starszych) wzięli w swoje ręce mężczyźni i, oczywiście, trochę popsuli.

02 Lip 2010 Gaina
"Książę Persji- Piaski czasu"

"Książę Persji - Piaski czasu"

Choć postał na podstawie gry komputerowej, ten film przypomina stare, dobre kino, tworzone tylko dla rozrywki i magii.

26 Maj 2010 Gaina
"Robin Hood"

"Robin Hood"

 

Wszystko w najnowszym filmie o Robin Hoodzie jest z pozoru tak jak trzeba. Ubłocone średniowiecze, rycerze z ich wielkimi mieczami, szlachetny obrońca uciśnionych, który z łuku trafia muchę w locie i piękna lady Marion, jego ukochana.

21 Maj 2010 Gaina
"Agora"

"Agora"

 

Napisałabym – nie idźcie na ten film, bo jest zbyt okrutny, pozbawia nas złudzeń co do natury ludzkiej, obrzydza wszelką wiarę.
30 Mar 2010 Gaina
"Twój na zawsze"

"Twój na zawsze"

Ten ciepły, wzruszający, skromny i niegłupi film o wrażliwym chłopaku z Nowego Jorku, szukającym swego miejsca w życiu, obalił moje dwie z pozoru wykluczające się obawy. Po pierwsze: warto go zobaczyć wcale nie tylko dla Roberta Pattinsona. Po drugie: właśnie dla Roberta Pattinsona warto go zobaczyć.

 

25 Mar 2010 Gaina
"Trick"

"Trick"

Gdy byłem w kinie na „Autorze Widmo” zobaczyłem kilka reklam, namawiających do obejrzenia innych obrazów. Między innymi „Trick”. No niezły film - pomyślałem.

24 Mar 2010 Funiek
"Autor Widmo" - Srebrny Niedźwiedź w Berlinie!!

„Autor Widmo”

Film niżej opisany otrzymał Srebrnego Niedźwiedźia w Berlinie !!!

Główną rolę w filmie gra pisarz do wynajęcia – Ghostwriter – grany przez Evana McGregora. Pierce Brosnan występuje tu jako były premier Wielkiej Brytanii Adam Lang, który zlecił  opracowanie swoich wspomnień.

20 Lut 2010 Funiek
"Nine"

„Nine”

Oglądałam ten film z ogromną przyjemnością. Wszystko podobało mi się w nim, zwłaszcza aktorzy oraz ich gra, ponadto sposób narracji (nie naśladujący filmików reklamowych), kostiumy, dekoracje (mnóstwo kryształów Svarowskiego), nawet muzyka.

28 Sty 2010 Babcia Polka
"Sherlock Holmes"

„Sherlock Holmes”

Sherlock Holmes za niski i bez kraciastej czapki? Doktor Watson nie jest safandułą? Dużo więcej bójek niż dedukcji? To nic.

25 Sty 2010 Gaina
"Księżniczka i żaba" - Dziadkowie weźcie wnuczki do kina

„Księżniczka i żaba” - Dziadkowie weźcie wnuczki do kina...

 W kinach pojawiła się najnowsza produkcja wytwórni Walta Disney’a – „Księżniczka i Żaba”.

21 Sty 2010 Misia
"Parnassus"

„Parnassus”

 

Co chcielibyście znaleźć w krainie wyobraźni, gdzie czeka na nas wszystko to, o czym marzymy, co nas pociąga i daje szczęście?  Przez stare lustro w srebrnej ramie można przejść do Imaginarium doktora Parnassusa.

 

15 Sty 2010 Gaina
"Wrota do piekieł"

„Wrota do piekieł”

 

Komedia? Horror? Bajka? Kicz? Romansidło? Psychodrama? Naprawdę nie wiem gdzie ten film umiejscowić. Wszystkiego w nim jest po troszeczkę.
14 Sty 2010 Funiek
"Rewers", czyli nic nie jest takie jakim się wydaje

„Rewers”, czyli nic nie jest takie jakim się wydaje…

 

Zabrałam męża na „Rewers”. Powiedziałam mu, że to czarna komedia (od jakiegoś czasu chodzi tylko na „lekkie” filmy). Był zawiedziony, bo okazji do śmiechu (chyba że przez łzy) na tym filmie nie ma zbyt wiele. Jednak koniecznie trzeba go zobaczyć.

 

03 Sty 2010 Gaina
"Avatar"

"Avatar" - film wyjątkowy…

 

 /dwie recenzje/

 

Recezja pierwsza.
Jeśli ktoś lubi gatunek fantasy, a dodatkowo ceni sobie amerykańską jakość efektów specjalnych (lub odwrotnie), to "Avatar" jest filmem, który ten ktoś KONIECZNIE musi zobaczyć!
30 Gru 2009 Misia & Fil
"Prawo zemsty"

„Prawo zemsty”

Babcia Zosia koniecznie chciała mnie zaciągnąć na jakiś film o młodocianych wampirach „Księżyc w nowiu” (chyba).

27 Gru 2009 Funiek
"Księżyc w nowiu"

Księżyc w nowiu

 

Ciekawą rzecz zaobserwowałam podczas pokazu filmu „Księżyc w nowiu”.
29 Lis 2009 Gaina
"Nowszy model"

"Nowszy model"

Nie spodziewałam się, że ta kolejna komedia romantyczna pod idiotycznym tytułem „Nowszy model” tak mi się spodoba.

21 Paź 2009 Gaina
"Bękarty wojny"

"Bękarty wojny"

 

Czarna komedia bez wątpienia. Film długi (2,5 godziny) ale bez dłużyzn. Wartka akcja i świetna gra aktorów.

 

04 Paź 2009 Funiek
"Przerwane objęcia"

Przerwane objęcia

Uwielbiam sposób, w jaki Pedro Almodovar opowiada o miłości.

02 Paź 2009 Gaina
"Coco Chanel"
Coco Chanel

Co sprawiło, że biedna sierota, wychowana przez siostry zakonne, stała się potężną kreatorką  mody?
03 Lip 2009 Gaina
"Duchy moich byłych"
Duchy moich byłych

Czy notoryczny podrywacz i wróg stałych związków może się zmienić? Zakochać się i być z jedną kobietą?

19 Cze 2009 Gaina
"Ja cię kocham, a ty z nim"
Ja cię kocham, a ty z nim

Komedia romantyczna

07 Cze 2009 Gaina
"Anioły i Demony"

Anioły i demony

 

Osoby, które lubią powieści często obawiają się ich kinowych adaptacji. Wolą nie oglądać filmu, aby nie popsuć sobie  smaku po lekturze książki. W przypadku „Aniołów i demonów” nie ma się czego obawiać.
24 Maj 2009 Babcia Zosia
"Vicky Cristina Barcelona"
Vicky Cristina Barcelona

To niesamowity filmowy cocktail Woody Allena z domieszką Almodovara. Bohaterkami są Vicki i Cristina, dwie młodziutkie Amerykanki które przyjechały do Barcelony na wakacje.
06 Maj 2009 Funiek