Przełącz wprowadzenia Zwiń wprowadzenia
Tytuł artykułu Utworzony Autor
Młodość kryje się w oczach

Młodość kryje się w oczach

Młody wygląd to nie tylko brak zmarszczek, ważne są także jędrność i kondycja skóry, wyraźny owal twarzy i promienne spojrzenie, a opadające, wiotkie powieki postarzają i nadają twarzy smutny i zmęczony wygląd. Dr Andrzej Krajewski, doświadczony chirurg plastyk opowiada jak odjąć sobie lat dzięki chirurgicznej korekcji powiek.

19 Maj 2017 S.Z.
Bezoperacyjna korekta nosa

Bezoperacyjna korekta nosa

Kształt nosa w znaczący sposób wpływa na charakter twarzy, dlatego tak ważne jest, byśmy zaakceptowali to, jak wygląda. Co zrobić, gdy jednak nie jesteśmy z niego zadowoleni? Zdecydować się na niosący spore ryzyko estetyczne zabieg chirurgicznej korekty czy poszukać bezpieczniejszych alternatyw? Zapytałyśmy ekspertkę, dr Urszulę Brumer, lekarkę medycyny estetycznej, właścicielkę kliniki Medycyna Młodości

03 Maj 2017 S.Z.
Miażdżyca - badajmy poziom cholesterolu u dzieci

Miażdżyca - badajmy poziom cholesterolu u dzieci


Wywiad z prof. dr hab. Markiem Naruszewiczem, Honorowym Przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Badań nad Miażdżycą „Polskie dzieci mają już „przyrodzony” do polskiej nacji jeden z najistotniejszych czynników ryzyka. Jaki? 80% polskich dzieci ma próchnicę. To jest stan zapalny, który nawet przy niskim poziomie cholesterolu jest czynnikiem ryzyka. I jak do tego nałoży się chociaż minimalnie wyższy poziom cholesterolu – miażdżyca gwarantowana”.

26 Kwi 2017 S.Z.
Diagnostyka i leczenie zapalenia zatok związanych z niewyleczonymi zębami

Diagnostyka i leczenie zapaleń zatok związanych z niewyleczonymi zębami

Rozmawiamy z dr. n. med. Michałem Michalikiem, laryngologiem z Centrum Medycznego MML w Warszawie

07 Paź 2015 S.Z.
Polki coraz później chcą rodzić dzieci - wywiad

Polki coraz później chcą rodzić dzieci - jakie szanse daje im współczesna medycyna?

 

Wywiad z dr n. med. specjalistą ginekologiem-położnikiem Łukaszem Sroką z Kliniki InviMed

26 Sty 2015 S.Z
Medycyna estetyczna - w siatce połączeń

Medycyna estetyczna – w siatce połączeń


Jeśli kwas hialuronowy – to z peelingami czy sam? Jeśli mezoterapia to z laserem czy bez zabiegów związanych z emisją ciepła? Jakie prawa rządzą światem medycyny estetycznej? Czy kwas hialuronowy to wciąż najbezpieczniejszy produkt dostępny na rynku?

09 Gru 2014 S.Z
Szansa na dziecko - jak leczyć niepłodność?

Szansa na dziecko - jak leczyć niepłodność?

W Polsce, podobnie jak na całym świecie, problemy z naturalnym zajściem w ciążę ma co piąta para. Optymistyczne jest jednak to, że pary coraz częściej świadomie szukają pomocy medycznej, poddają się diagnostyce i decydują się na leczenie. O tym, w jaki sposób leczy się niepłodność i czy możemy coś zrobić, aby zwiększyć szanse na dziecko, rozmawiamy z dr n. med. Beatą Makowską - ginekologiem, specjalistką ds. leczenia niepłodności z Kliniki InviMed.

21 Lis 2014 S.Z
Choroba Cushinga - jedno z największych wyzwań endokrynologii - wywiad z prof. Wojciechem Zgliczyńskim

Choroba Cushinga – jedno z największych wyzwań endokrynologii - wywiad z prof. Wojciechem Zgliczyńskim

Rozmawiamy z prof. Wojciechem Zgliczyńskim, kierownikiem Kliniki Endokrynologii CMKP w Szpitalu Bielańskim w Warszawie

08 Kwi 2014 S.Z
Laserowa korekcja wzroku - okiem eksperta

Laserowa korekcja wzroku okiem eksperta

Możliwość zrezygnowania na zawsze z okularów i soczewek w nadziei na lepszy komfort życia to główny powód, dla którego coraz więcej osób zastanawia się nad skorzystaniem z laserowej korekcji wzroku. Połączenie wiedzy medycznej z rozwojem nowych technologii stwarza dla wielu osób szansę na podjęcie efektywnej walki z wadami wzroku. Ciągle jednak wiedza na temat laserowej korekcji wzroku jest niewielka jak wynika z rozmowy z ekspertem Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok, lek. med. Robertem Matusikiem.

12 Mar 2014 S.Z
Haluksy - skąd się biorą, jak je rozpoznać i jak leczyć - rozmowa z dr. Zbigniewem Jackowiakiem
Halusksy - jak je rozpoznać, jak leczyć i skąd się biorą

Wywiad z dr Zbigniewem Jackowiakiem (fot.poniżej), ortopedą z poznańskiej kliniki HalluxMed specjalizującym się w leczeniu haluksów
02 Lis 2012 S.Z.
Probiotyki - pożyteczne bakterie
Probiotyki – pożyteczne bakterie

O probiotykach rozmawiamy z dr hab. n. med. Piotrem Albrechtem z Kliniki Gastroenterologii i Żywienia Dzieci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
03 Wrz 2012 S.Z.
KłoPOT z głowy

KłoPOT z głowy

Gdzie wysokie temperatury, wysiłek fizyczny lub stres, tam nieodłącznie towarzyszy nam... pot. To naturalna reakcja naszego organizmu, z którą zazwyczaj możemy skutecznie walczyć z pomocą dezodorantów i antyperspirantów. Co jednak  jeśli kosmetyki nie rozwiązują problemu? Na pytania dotyczące nadpotliwości odpowiada lek. med. Piotr Wielgosz z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED.
04 Sie 2011 DER-MED
Podstępne rozstępy...

Podstępne rozstępy

Podłużne pręgi, występujące na skórze brzucha, bioder, pośladków, ud i piersi, to problem, z którym boryka się wiele osób. Czym są rozstępy i co odpowiada za ich powstanie? Jak sobie z nimi radzić? Która z terapii jest najskuteczniejsza? Zapytaliśmy Martę Librant-Suską, lekarza medycyny estetycznej z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED. (fot.poniżej)

20 Lip 2011 DER-MED
Serce lubi seks

Serce  lubi seks

 

Rozmowa z profesorem Ryszardem Piotrowiczem kierującym Kliniką i Zakładem Rehabilitacji Kardiologicznej i Elektrokardiologii Nieinwazyjnej w Warszawie – Aninie

27 Kwi 2009 Zofia Zubczewska
Czy można żyć 150 lat
Co robić, aby żyć 150 lat

Podobno człowiek jedzący z umiarem, dbający o swój kręgosłup i życzliwie nastawiony do otoczenia może zachować sprawność do ponad 100 lat. A dzięki zmianie trybu życia, a zwłaszcza nawyków żywieniowych, może  wyleczyć się nawet z przewlekłych chorób.
09 Mar 2009 Barbara Witkowska
Nie palę, nie piję - nałogi są mi obce
Nie palę, nie piję  - nałogi są mi obce

Paliłam przez 30 lat - opowiada Magda J. z Warszawy. - Godzina bez papierosa była torturą! Od lat nie chodziłam do kina, teatru, bo bez palenia nie mogłam doczekać końca filmu, czy  przerwy w spektaklu. Ponadto zaczął mnie męczyć straszny kaszel, dokuczały bóle głowy, słabo spałam.

16 Lut 2009 Barbara Witkowska