Polecamy

Bruksizm - problem zdrowia i urody

Bruksizm, czyli regularne patologiczne zaciskanie lub zgrzytanie zębami to schorzenie, o którym chory często nawet nie zdaje sobie sprawy, że na nie cierpi, ponieważ objawia się ono najczęściej w nocy, kiedy śpimy. Bruksizm choć jest niepozorny, to nieleczony prowadzi do wielu innych dolegliwości i niekorzystnie zmienia nasz wygląd. Walka z nim nie jest prosta, jednak nie powinniśmy go lekceważyć. O tym co powoduje i jak sobie z nim radzić wypowiada się dr Kamila Wasiluk

więcej...

Facebook

 
 

Dla kogo jest portal Babcia Polka ?

     Zanim Babcia stała się  Babcią,  była specjalistką w konkretnej branży. Jej wiedza i doświadczenie to wielki skarb,  którym może dzielić się w tym portalu. Może doradzać innym babciom. Może też sama szukać pomocy, zadawać pytania, zwierzać się, opowiadać o wnuczkach  i wspominać czasy, gdy modą mini szokowała swoje babcie.  

Jeśli wiesz - napisz!

Hałas
Przeprowadziliśmy się z mężem do mniejszego mieszkania (dotychczasowe, większe oddając córce) znajdującego się przy bardzo ruchliwej ulicy. Ciągle słyszę szum samochodów, a zwłaszcza hałas jakie robią autobusy, zatrzymujące się na przystanku niedaleko naszych okien. Mąż mówi, że jemu dźwięki z ulicy nie przeszkadzają, uważa, że ja również się do nich przyzwyczaję. Chciałabym, aby tak się stało. Mam jednak wątpliwości, czy do hałasu można się przyzwyczaić. Co o tym sądzisz Babciu Polko?
Babcia Anka

Stale bym coś jadła
Lubię „pogryzać” zwłaszcza, gdy oglądam telewizję. Walczę z tym nałogiem, lecz często przegrywam, to też co roku jestem o 2 -3 kilogramy grubsza. Nie chcę tyć, lecz nie wiem, jak mam pohamować swój nadmierny apetyt. Czy są na to sposoby?
Helena

znasz odpowiedź? napisz do redakcji!

Przesyłajcie nam Wasze teksty, mile widziane komentarze do opublikowanych już tekstów

redakcja@babciapolka.pl

Babcia Polka ma telefon komórkowy
+48 602624790