Terapia DDA - Poradnik dla początkujących PDF
Wpisany przez W.P.   
wtorek, 21 maja 2019 09:38

Terapia DDA - Poradnik dla początkujących

Uzależnienie alkoholowe to poważna choroba, choroba, która dotyka nie tylko uzależnionego, ale również jego najbliższych, w szczególności dzieci. Dzieci, które są świadkami awantur i drastycznych scen, bardzo często nie potrafią odnaleźć się w dorosłym życiu.

Terapia w Manawie

Manawa to prywatny ośrodek leczenia depresji i uzależnień w Folwarku Wielkopolskim koło Poznania. Ośrodek jest miejscem, w którym grono terapeutów od lat pomaga osobom, które borykają się z różnego typu problemami, między innymi dorosłym dzieciom alkoholików, które do dziś nie potrafią wymazać z pamięci przykutych przeżyć z dawnych lat.

Problemy DDA

Dziecko wychowane w rodzinie dysfunkcyjnej zmaga się w dorosłym życiu z wieloma problemami. Bolesne przeżycia z dawnych lat, strach, brak miłości i poczucia bezpieczeństwa sprawiają, że dorosły człowiek nie potrafi zbudować trwałej relacji z partnerem, dziećmi, współpracownikami, nie wie jakie zachowanie można uznać za normalne, a jakie wykracza poza obowiązujące normy czy niepisane zasady.

Problemy, z jakimi zmagają się DDA podzielić możemy na dwie grupy:

Problemy emocjonalne:

  • zaniżona samoocena
  • trudności z odnalezieniem własnego JA
  • brak umiejętności wyrażania własnych uczuć
  • lęk przed zmianami

Problemy w budowaniu relacji:

  • strach przed zaangażowaniem się w związek partnerski
  • obawa przed odrzuceniem przez znajomych, współpracowników
  • problemy z nawiązaniem kontaktów z własnymi dziećmi

 

Terapia indywidualna i grupowa

Terapeuci w Manawie dokładnie analizują problem dorosłego dziecka alkoholików i opracowują plan terapii. W zależności od przypadku można zdecydować się na terapię indywidualną bądź grupową, każda z wymienionych metod ma swoje zalety. W przypadku terapii indywidualnej rozmawiamy tylko z terapeutą, który poświęca nam całą swoją uwagę, podczas terapii grupowej możemy poznać wiele osób, które borykają się z takim samymi problemami jak my.

Dlaczego warto zdecydować się na terapię?

Terapia DDA w Manawie oraz praca nad własną osobą umożliwią zamknięcie bolesnego rozdziału z przeszłości. Wymazanie z pamięci bolesnych przeżyć, wprowadzenie zmian w sposobie myślenia i zachowania sprawią, że podniesienie się jakość Twojego życia.

Terapeuci z Manawy koncentrują się na tym, aby pacjent zbudował adekwatną ocenę własnej wartości, omawiają mechanizmy, które pozwoliły przetrwać dziecku w rodzinie alkoholowej, zapewniają wsparcie w pracy na słabymi stronami i doskonaleniem tych mocnych.

Na koniec pozostaje nam tylko podkreślić, że warto walczyć o własne życie i dbać o to, by jego jakość była jak najwyższa. Jeśli bolesne momenty z przeszłości uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie warto, abyśmy skorzystali z pomocy terapeutów, którzy pomogą nam w tej trudnej walce.

Poprawiony: wtorek, 21 maja 2019 09:44