Odczuwasz niedobór magnezu w organizmie?
Wpisany przez S.Z.   
czwartek, 09 maja 2019 09:30

Odczuwasz niedobór magnezu w organizmie?

Koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Niedobór magnezu może mieć bardzo uciążliwe i poważne konsekwencje! Najczęstsze z nich to trudności z koncentracją, zmęczenie, drażliwość, bezsenność, skurcze mięśni, drganie powiek, wypadanie włosów i łamliwość paznokci, a nawet stany lękowe i depresyjne.

Dlatego tak ważne jest, aby uzupełniać jego niedobory. Jak to robić? O tym przeczytacie w tym artykule.

Magnez na wagę złota

Magnez to bardzo ważny pierwiastek, ponieważ uczestniczy aż w 300 procesach biochemicznych naszego organizmu.

To właśnie on wspiera prawidłową pracę układu odpornościowego i nerwowo-mięśniowego. Jest jednym z ważniejszych czynników niezbędnych w prawidłowym funkcjonowaniu kości, czy wewnątrzkomórkowych procesów energetycznych.

Czy brakuje mi magnezu?

- Jeśli zauważyliśmy u siebie takie objawy jak np. skurcze mięśni, drgania powiek, łamliwość paznokci czy przewlekłe zmęczenie, bardzo prawdopodobne jest, że w naszym organizmie brakuje magnezu – mówi dietetyk Sylwia Witek, Prezes marki ViVio.

- Zawsze warto zgłosić się wtedy do lekarza, który zleci badanie stężenia elektrolitów we krwi. Warto to zrobić przed rozpoczęciem przyjmowania suplementów diety, ponieważ z drugiej strony - nadmiar magnezu w naszym organizmie może być przyczyną np. zaparć czy obniżenia ciśnienia tętniczego – przestrzega Sylwia Witek.

Jak bezpiecznie i skutecznie uzupełniać niedobory magnezu?

Najlepszym sposobem jest wzbogacenie naszej diety w produkty zawierające ten pierwiastek. Taki magnez, pochodzący z naturalnych źródeł, jest całkowicie bezpieczny. Można go w ten sposób przyjmować praktycznie w każdych ilościach.

Doskonałymi źródłami magnezu są warzywa i owoce, kasza gryczana, nasiona roślin strączkowych, orzechy, kakao, gorzka czekolada, ciemne pieczywo.

- Dodatkowo bardzo ciekawym i bezpiecznym sposobem na uzupełnienie niedoborów magnezu jest kąpiel w solance z chlorku magnezu. Chlorek magnezu to bezbarwne, bezwonne płatki lub kryształy bardzo łatwo rozpływające się pod wpływem wilgoci – opowiada dietetyk Sylwia Witek.

- Magnez lepiej wchłania się przez skórę niż doustnie. Dlatego, kąpiel w solance to łatwy i przyjemny sposób, aby czerpać wspaniałe korzyści wynikające ze stosowania chlorku magnezu – dodaje Sylwia Witek.

 

/źródlo - /