Oryginalna pamiątka z czasów cąży PDF Drukuj Email
Wpisany przez Pawlowskamedia   
piątek, 08 kwietnia 2011 09:52

Oryginalna pamiątka z czasu ciąży

Ciąża to jedno z najwspanialszych doświadczeń w życiu kobiety. To stan tyleż fizjologiczny, co metafizyczny. Bo macierzyństwo jest fenomenem. Nie dziwi zatem fakt, że wiele przyszłych mam pragnie zatrzymać te cudowne chwile, złapać je w kadr, unieruchomić. Tak, aby oparły się upływowi czasu.

Zatrzymać chwile

Wszystkie mamy z uśmiechem i z nieskrywanym wzruszeniem wracają pamięcią do początków macierzyństwa – do czasu ciąży. Doskonałą pamiątką tych niepowtarzalnych chwil, gdy kobieta dzień po dniu przygotowuje się do roli matki, są mateczniki -  gipsowe odlewy popiersi ciążowych. Te oryginalne rzeźby stanowią namacalną pamiątkę magicznych dziewięciu miesięcy, odzwierciedlając realny kształt i wielkość ciążowego brzuszka. 

Trzy kroki do pamiątki na lata

 

alt alt alt
alt alt alt

Odlew brzuszka ciążowego to niebanalna pamiątka na lata. Matecznik wymaga od osoby wykonującej rzeźbę maksymalnej precyzji i wysublimowanego zmysłu artystycznego. W pierwszym etapie, trwającym około 10 minut, nakłada się na popiersiealt kobiety cienką warstwę gipsu medycznego (całkowicie bezpiecznego zarówno dla ciężarnej, jak i nienarodzonego maleństwa). Etap drugi obejmuje powstawanie pozytywu i przebiega w pracowni artystycznej. Tam powstaje gładki odlew, który w 100 % odwzorowuje brzuszek przyszłej mamy.  Trzecim i ostatnim krokiem jest malowanie rzeźby. Ozdabianie matecznika jest procesem czasochłonnym (może potrwać nawet kilka tygodni!). Warto dodać, że wygląd matecznika (wzór i kolor) jest w pełni dostosowany do wymagań przyszłej mamy .

Piękne i praktyczne
Kolor i wzór matecznika zależy od upodobań przyszłej mamy. Ewa Nowobilska-Gryziak  z pracowni Matecznik (
www.mamatecznik.pl ) dekoruje rzeźby zgodnie z sugestiami klientów. Stosuje różne techniki malarskie,  tak by ta wyjątkowa pamiątka altmogła stanowić doskonałą dekorację wnętrza.  Odlew brzuszka ciążowego może być idealnym elementem ozdobnym w domu. Dzięki oprawieniu matecznika w ramy, odlew zatraca swój stricte rzeźbiarski charakter i staje się cudownym, przestrzennym obrazem.

Twórcze spotkanie – Matecznikowanie!
Odlew brzuszka ciążowego to pretekst do miłego spędzenia czasu w gronie najbliższych. To twórcze spotkania, pełne pozytywnych emocji i niezapomnianych chwil radości. Pracownia Matecznik zaprasza wszystkich przyszłych rodziców na wspólne Matecznikowanie. Tylko teraz przyszłe mamy i tatusiowie mogą  sami, przy odrobinie pomocy, wykonać swoją własną rzeźbę. Matecznikowanie to gwarancja świetnej i twórczej  zabawy.
Więcej szczegółów przyszli rodzice oraz wszyscy zainteresowani  znajdą na stronie internetowej
www.mamatecznik.pl

 


.

Poprawiony: wtorek, 07 stycznia 2014 16:17