Czym jest inspekt i czy warto mieć go w ogrodzie?
Wpisany przez W.P.   
poniedziałek, 11 marca 2019 15:10

Czym jest inspekt i czy warto mieć go w ogrodzie?

Posiadanie własnego ogrodu to dla wielu z nas ogromna satysfakcja i idealny sposób na spędzanie wolnego czasu.

 

Nic więc dziwnego, że chcemy aby nasze ogrody były miejscami, w których rośliny dobrze się rozwijają. Aby mogło tak być musimy zapewnić im odpowiednie warunki do wzrostu. Wśród wielu dostępnych rozwiązań, które mogą nam to ułatwić na uwagę zasługuje inspekt. Czym jest i czy warto mieć go w ogrodzie? W jaki sposób go przygotować? Na co zwrócić uwagę?

Czym jest inspekt?

Zanim odpowiemy na pytanie czy warto mieć inspekt w swoim ogrodzie warto odpowiedzieć na pytanie czym jest. Mówiąc najprościej, jest to specjalna konstrukcja, która często posiada przeszkloną górną część. Jego rolą jest wspomaganie roślin w rozwoju. Dzięki specjalnym warunkom, zwiększonej temperaturze oraz większej ilości światła słonecznego rośliny posadzone w inspekcie rozwijają się szybciej oraz mają dłuższy czas wegetacji. Inspekt możemy wykorzystywać na wiele sposobów - do rozwoju roślin z nasion, przygotowania rozsad i sadzonek a także uprawy nowalijek. Słowem, każdy może znaleźć sposób, w jaki chce go wykorzystać

inspekt z poliwęglanu marki Garden Point

Zalety posiadania inspektu w swoim ogrodzie

Posiadanie inspektu w swoim ogrodzie ma wiele zalet. Przede wszystkim dzięki niemu przygotowywanie sadzonek roślin jest znacznie łatwiejsze. Co więcej, dzięki niemu możemy znacznie szybciej cieszyć się pierwszymi wiosennymi warzywami oraz cieszyć się ich smakiem na dłużej. Co więcej, nowoczesne inspekty mogą również stać się prawdziwą ozdobą naszego ogrodu.

Jaki inspekt warto wybrać?

Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele różnych inspektów wykonanych z różnorodnych materiałów. Są to praktyczne donice, skrzynie, małe szklarnie oraz konstrukcje wykonane z poliwęglanu. Na co warto zwracać uwagę wybierając idealny inspekt? Przede wszystkim powinien zwiększać ilość światła, które dociera do roślin - dobrym rozwiązaniem są więc inspekty, których pokrywa pochylona jest pod niewielkim kontem. Jeśli zależy nam na tym, by uprawa roślin w inspekcie była dla nas komfortowa - postawmy na taki, który znajduje się na podwyższeniu. Jeśli zaś zależy nam na tym, by jego rozkładanie było proste - postawmy na inspekty, które stawia się bezpośrednio na ziemi.


Inspekt balkonowy Respana Planter marki Prosperplast

Wybierając idealny inspekt do swojego ogrodu sprawdźmy również jego wymiary - nie powinien być zbyt duży, ale nie należy również stawiać wyłącznie na mikroskopijne rozwiązania, które sprawdzą się tylko w przypadku hodowli sadzonek. Na szczęście, wybór gotowych inspektów jest na tyle szeroki, że znalezienie idealnego rozwiązania nie powinno sprawić nam problemu. Przykładowe modele oraz ich aranżacje można znaleźć w https://ogrodosfera.pl/inspekty-rozsadniki.

 


Podsumowując, jeśli zależy nam na tym, by rośliny w naszym ogrodzie dobrze się rozwijały warto zapewnić im optymalne warunki. Zakup lub stworzenie inspektu może nam w tym pomóc. Dzięki temu hodowanie sadzonek lub kiełkowanie nasion będzie znacznie szybsze i skuteczniejsze. Koszt zakupu inspektu nie jest duży, dlatego też jest to rozwiązanie, nad którym naprawdę warto się zastanowić. Z pewnością ułatwi nam bowiem dbanie o stan roślin w ogrodzie.

Poprawiony: poniedziałek, 11 marca 2019 15:27