Usuń zaćmę i zobacz jaki świat jest piękny. Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 11 lutego 2019 14:37

Usuń zaćmę i zobacz jaki świat jest piękny.

Na zabieg usunięcia zaćmy czeka niemal pół miliona Polaków.

Światowa Organizacja Zdrowia uważa, że 85 proc. zaburzeń widzenia można zapobiec poprzez wdrożenie kompleksowych działań diagnostycznych i leczniczych. Przykładem jest zaćma, którą można leczyć zabiegiem polegającym na usunięciu zmętniałej soczewki i wstawieniu sztucznej. To właśnie zaćma, obok wad refrakcji, jest jednym z najczęst-szych problemów okulistycznych na świecie i główną przyczyną odwracalnej ślepoty. Zaćma, w większości przypadków jest wynikiem procesu starzenia się organizmu i do-tyka osób po 50 roku życia, ale nie omija również osób młodych. Bywa też wadą wro-dzoną.

Do objawów zaćmy należą:
• pogorszenie ostrości wzroku, którego nie można skorygować
• przymglone widzenie
• zmęczenie oczu
• blaknące lub ciemniejące, brudne kolory
• olśnienia przy jasnym świetle dziennym
• zmienne widzenie w pochmurny dzień lub o zmierzchu
• złe widzenie w nocy i w ciemności
• problemy w ocenie odległości
• dwojenie, zez lub oczopląs
• objaw białej źrenicy.

Jedyna skuteczna metoda leczenia zaćmy, to zabieg operacyjny, czyli usunięcie zmętnia-łej soczewki i wszczepienie na jej miejsce soczewki sztucznej. Szacuje się, że blisko 50% pacjentów, zgłaszających się na zabieg usunięcia zaćmy posiada astygmatyzm. Najlep-szym rozwiązaniem jest wówczas rozważenie wszczepienia soczewki torycznej, która pozwala na jednoczesne usunięcie zaćmy, ewentualną korekcję sferyczną i korekcję astygmatyzmu. Opcja ta jest dostępna również w soczewkach wieloogniskowych, czyli pozwalających na ostre widzenie na każdą odległość. Niestety większość pacjentów nie koryguje astygmatyzmu i po operacji nadal używa korekcji z tzw. cylindrem. Sprawia to, że nie są oni w pełni zadowoleni z efektów wykonanego zabiegu.

Implantacja soczewek wewnątrzgałkowych o dodatkowych właściwościach jest możliwa i dostępna. Decyzja o poniesieniu kosztów takiego zabiegu oznacza dla większości pa-cjentów pozbycie się potrzeby zakupu okularów w kolejnych latach. Koszt zabiegu staje się wówczas inwestycją, która pozwala cieszyć się doskonałą jakością życia!

Centrum Okulistyczne Świat Oka przygotowało dla Państwa szczególny prezent. Każdy pacjent, który zdecyduje się wykonać u nas zabieg usunięcia zaćmy w terminie do 28 lutego 2019 otrzyma rabat w wysokości 27%.
Serdecznie zapraszamy do rejestracji, szczegóły: https://swiatoka.pl/zacma/leczenie/

Zobaczcie jaki świat jest piękny!

Więcej informacji:
https://swiatoka.pl/
https://www.facebook.com/SwiatOkaCentrumOkulistyczne/

/źródło - /

Poprawiony: poniedziałek, 11 lutego 2019 15:03