Prezent dla przyszłej mamy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Pawlowskamedia   
środa, 02 marca 2011 07:36

Prezent dla przyszłej mamy

Dostałaś zaproszenie na baby shower, by wspólnie z przyszłą mamą i koleżankami świętować narodziny jej dziecka? To bardzo sympatyczna impreza, niepodobna do żadnej innej.

altPrzede wszystkim dlatego, że baby shower odbywa się bez udziału mężczyzn i organizuje się je na ogół w ciągu dnia, a nie jak większość imprez – wieczorem lub w nocy. Pod tym względem baby shower przypomina więc przyjęcia urodzinowe dla małych dzieci.

Jest jeszcze jedno podobieństwo – prezenty. Jednym ze zwyczajów, związanych z tego typu przyjęciami jest bowiem wręczanie przyszłej mamie upominków, które różnią się od tych, jakie zwykle kupujemy koleżankom czy siostrom na urodziny i Gwiazdkę. Z okazji urodzenia dziecka, przyszłą mamę obdarowuje się szczególnymi podarunkami, związanymi właśnie z macierzyństwem.alt

Jakie prezenty można kupić kobiecie, która spodziewa się dziecka? Z pewnością wszystko, co przyda jej się, gdy maluch już przyjdzie na świat: ubranka, akcesoria do pielęgnacji, kąpieli, karmienia itp. Można zdecydować się na zakup pojedynczych rzeczy, na przykład śpioszków czy pajacyków, a można też kupić cały zestaw ubranek. W sprzedaży dostępne są zestawy wyprawkowe składające się w z wielu praktycznych elementów. Zestaw NewBorn Beauty & The Bib ze sklepu www.babymama.pl  zawiera body, kaftanik, spodenki, śliniaczek i czapeczkę (dostępne w różnych wariantach kolorystycznych).alt

Przy zakupie ubranek warto zwracać uwagę nie tylko na rozmiar i kolor, ale także na to, z jakich tkanin śpioszki czy body zostały wykonane – niektóre materiały nie nadają się bowiem dla dzieci. Najlepiej wybierać takie ubranka, do których barwienia nie używano sztucznych barwników, często szkodliwych dla dzieci. Takich ekologicznych produktów jest na polskim rynku coraz więcej i są one coraz ładniejsze – tak jak urocze, ręcznie wykonane Buciki AraVore Babies, które dodatkowo są pięknie zapakowane, więc idealnie nadają się na prezent z okazji baby shower. alt

Wspaniałym prezentem jest też kocyk Inch Blue, wykończony białymi frędzelkami zapakowany w ładne pudełko. Jest  wykonany w 100% z owczej wełny, nie zawiera więc domieszek sztucznych materiałów i dzięki temu jest cieplutki.

Ale idąc na imprezę z okazji nadchodzących narodzin dziecka, można także kupić coś dla samej mamy. Jeśli twoja przyjaciółka czy siostra jest miłośniczką książek – podaruj jej poradnik o wychowaniu dzieci czy pielęgnacji niemowląt. Jeśli zawsze wolała kosmetyki – nic prostszego – na rynku jest bardzo wiele kosmetyków, przeznaczonych specjalnie dla młodych mam.

Wybierając się na baby shower dobrze jest zorientować się, czy przyszła mama nie zrobiła listy prezentów, które chciałaby dostać i skontaktować się z innymi kobietami, które uczestniczyć będą w przyjęciu. Może składając się w kilka osób, będziecie mogły kupić większy prezent, który wybawi od kolejnego wydatku młodych rodziców?

Więcej upominków na baby shower znajduje się na stronie www.babymama.pl


Poprawiony: niedziela, 05 stycznia 2014 17:11