Zdrowa i smaczna alternatywa dosładzanych napojów Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
czwartek, 13 grudnia 2018 07:59

Zdrowa i smaczna alternatywa dosładzanych napojów

Niezależnie od pory roku musimy pamiętać, że nasze ciało potrzebuje nawodnienia do prawidłowego funkcjonowania. Nie każdy jest fanem wody, dlatego by dostarczyć sobie odpowiednią ilość płynów do organizmu często sięgamy po niezdrowe, słodzone napoje. Powinniśmy jednak ich unikać, gdyż wraz z nimi przyjmujemy same konserwanty, barwniki i tony cukru lub co gorzej – substancji słodzących. A gdyby tak można było połączyć zdrowe ze smacznym?

Przegrzane i odwodnienie

Uczucie spragnienia z reguły kojarzy nam się z upalnym latem, ale nawet zimą, kiedy za oknem panuje mróz, powinniśmy pamiętać o regularnym piciu. Zastanawiasz się dlaczego? Kiedy siedzimy w biurze, bądź w szkole przez osiem lub więcej godzin dziennie jesteśmy cały czas otoczeni suchym, sztucznie podgrzanym przez nasze kaloryfery powietrzem. Bardzo często nie czujemy tego gorąca, ale nasze ciało w takich warunkach szybko traci wodę. Taka sytuacja może być bardzo niebezpieczna, przede wszystkim dlatego, że pracując polegamy też na kawie i innych napojach stymulujących, które niestety mają właściwości odwadniające. Kiedy weźmiemy wszystkie te czynniki pod uwagę, okazuje się, że możemy być narażeni na przegrzanie i niedobór płynów.

Pracując, bądź będąc w szkole warto więc mieć ze sobą ekstra butelkę wody lub zdrowego napoju i upewnić się, że w ciągu dnia powoli ją wypijemy. W ten sposób łatwiej nam będzie kontrolować, ile właściwie pijemy w ciągu dnia!

Owocowe zakręcenie

Dobrą metodą na urozmaicenie smaku zwykłej wody mineralnej jest wrzucenie do niej owoców. Taki napój można nawet zabrać ze sobą na wynos. Wystarczy wrzucić parę truskawek, wiśni czy malin do butelki z wodą. Minusem tej metody jest fakt, że taki napój wykonamy jedynie w sezonie letnim, zimą ciężko o świeże owoce. Przez cały rok możemy przygotowywać lemoniadę jednak ta zwykle nie smakuje domownikom, jeśli nie jest doprawiona wystarczającą ilością cukru. Taki napój z kolei nie jest zdrowy – i nie powinniśmy po niego sięgać – w szczególności dzieci. Czy jest więc alternatywa dla zwykłej wody, po którą możemy śmiało sięgać?

Miętowo-cytrusowe orzeźwienie!

Na rynku istnieją napoje, które w sposób zdrowy mogą ugasić nasze pragnienie czy chęć wypicia czegoś smacznego. SOTI Natural to w 100% zdrowe parzone herbaty np. parzona mięta z trawą cytrusową . Takie połączenie nie tylko niezwykle orzeźwia, ale i posiada ogrom korzyści! Mięta jest szeroko znana ze swoich właściwości leczniczych - działa jak antidotum na problemy żołądkowe, drażliwość jelit i wzdęcia. Równie skutecznie poprawia humoru! Ma właściwości relaksujące i uspokajające. Dodatkowo zawiera takie minerały jak: wapno, fosfor, żelazo i magnez oraz witaminy A i B3. Trawa cytrusowa nie ustępuje mięcie pod tym względem! Przez Azjatów jest uważana za lek na niestrawność, brak apetytu jak i bóle głowy. Posiada również zastosowanie przeciwzapalne przy problemach z gardłem. Amerykanie natomiast stosują ją na poprawę koncentracji, rozjaśnienie umysłu i przy problemach z depresją. SOTI Natural, łącząc te dwa niesamowite składniki, stworzyła prawdziwy eliksir zdrowotny! Warto tu zaznaczyć, że poza wodą mineralną, miętą i trawą cytrusową nie znajdziemy tu nic innego. Żadnych konserwantów czy ulepszaczy smakowych. Wszystko to w zgrabnej butelce, którą zawsze możesz mieć pod ręką.
Teraz możesz wybrać nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe rozwiązanie na zaspokojenie pragnienia!

/źródło - /