Inteligentne sposoby na bezpieczny dom
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 19 listopada 2018 10:34

Inteligentne sposoby na bezpieczny dom

Dom powinien być dla nas oazą spokoju - zapewniać komfort i możliwość wypoczynku. Powinniśmy być przekonani, że zapewni bezpieczeństwo nam, naszym bliskim i wszystkiemu, co się w nim znajduje. Pomóc w tym może nowoczesna technologia i rozwiązania tworzące tzw. smart home.


Urządzenia, które tworzą inteligentny dom, pozwalają na zaprogramowanie ich działania, lub sterowania za pomocą smartfona. Celem zastosowania takich rozwiązań jest przede wszystkim zwiększenie komfortu użytkowania domu, pomoc w codziennych sytuacjach, a także wspomniane zapewnienie bezpieczeństwa.

Miej dziecko na oku

Nie od dziś wiadomo, że jeżeli dziecko bawi się w ciszy, to nie zwiastuje to nic dobrego. Przyzwyczajeni jesteśmy do krzyków, pisków i głośnych zabaw. Nie powinno nas to dziwić – dzieciństwo to okres, w którym nasze pociechy mają czas, żeby się wyszaleć. Jeśli możemy sobie już pozwolić, żeby nasz szkrab mógł sam bawić się w swoim pokoju, warto mieć możliwość sprawdzenia z dowolnego miejsca, czy wszystko u niego w porządku. W takiej sytuacji idealnie sprawdzi się kamera Wi-Fi marki Yale, która w czasie rzeczywistym, za pomocą aplikacji Yale Home View, umożliwi skontrolowanie, czy naszemu dziecku nic się nie dzieje. Tego typu urządzenie może być przydatne również dla rodziców starszych dzieci, np. w sytuacji, gdy nie wróciliśmy jeszcze z pracy, a dziecko kończy szkołę wcześniej. Możemy wtedy bez większego trudu zobaczyć, czy bezpiecznie wróciło do domu.

Bezpieczny dom podczas wyjazdu

Wakacje i ferie zimowe to czas, kiedy najczęściej pozostawiamy domy i mieszkania bez opieki. Pamiętajmy jednak, że każdego dnia przynajmniej na kilka godzin pozostają one bez nadzoru. Wychodzimy do pracy, na zakupy, urządzamy krótki, weekendowy wypad za miasto. Każda z tych sytuacji to potencjalna możliwość włamania. Do większości z nich dochodzi, gdy właścicieli nie ma w domach dłużej niż kilka dni. Rozwiązaniem są oczywiście skomplikowane systemy alarmowe, ale wymagają instalacji przez specjalistę. Na szczęście, to nie jedyna opcja, jaka nam pozostaje. Zestaw alarmowy wchodzący w skład Yale Smart Living pozwala na samodzielny i niezwykle prosty montaż, bez konieczności kucia ścian i prowadzenia nieestetycznych kabli. Dodatkowo, co ważne, możemy w każdej chwili śledzić, czy z naszym domem jest wszystko w porządku – a to dzięki aplikacji na smartfona, która pozwala także włączać i wyłączać alarm, kiedy jesteśmy nawet daleko od domu.

Dostęp do domu bez klucza

Zgubienie klucza w sytuacji, gdy nikogo nie ma w domu, to jedna z najbardziej stresujących sytuacji, jaka może nas spotkać podczas powrotu po pracy. Pozostaje nam wtedy telefon do ślusarza, lub wycieczka do pobliskiej galerii handlowej, w której poczekamy na któregoś z członków rodziny, posiadającego klucz. Dzięki nowoczesnej technologii można jednak zupełnie zrezygnować z noszenia klucza i nie martwić się, że go stracimy. Zamek ENTR pozwala, po rozbudowie systemu, na otwieranie drzwi za pomocą smartfona, czytnika biometrycznego, czy też klawiatury cyfrowej. Bywają też sytuacje, kiedy goście składają nam nieoczekiwaną wizytę, a my wrócimy do domy dopiero za kilkanaście minut - dzięki zamkowi ENTR drzwi staną dla nich otworem. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się również posiadając większą rodzinę, gdy dostęp do drzwi powinno mieć więcej osób. Po zainstalowaniu zamka i rozbudowie go o dodatkowe akcesoria, zyskujemy możliwość przypisania do niego każdego członka rodziny. Co ważne, urządzenie nie wymaga skomplikowanej instalacji, dodatkowego okablowania, lub ingerencji w konstrukcję drzwi - wystarczy istniejącą wkładkę cylindryczną zamka zastąpić wkładką Yale współpracującą z ENTR, by cieszyć się swobodą nie noszenia kluczy.

/źródło - /