Jak wybielanie zębów, to tylko u dentysty Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
sobota, 17 listopada 2018 08:53

Jak wybielanie zębów, to tylko u dentysty

Każdy, kto nie może pochwalić się takim atrybutem, marzy o białych zębach, gdyż śnieżna biel uzębienia może być jeszcze ważniejszym atutem niż ich piękny kształt czy idealnie równy zgryz. Duże zapotrzebowanie sprawia, że znaleźć można liczne środki wybielające zęby do zastosowania w domu, jednak ich używanie może dać złe skutki.

Wybielanie uszkadza szkliwo

Dostępne do domowego użytku środki do wybielania zębów mogą mieć różne formy. Są to często pasty o silnych właściwościach ściernych, paski do naklejania na zęby czy preparaty w formie żelu, które aplikuje się do silikonowych nakładek i przez jakiś czas trzyma na zębach. Każdy z tych środków może dawać dość dobre rezultaty, jeśli chodzi o wybielanie zębów, ale skutkiem ubocznym tego zawsze jest osłabienie szkliwa. Pierwszym tego objawem jest pojawiająca się nadwrażliwość, czyli przenikliwy ból zębów występujący w reakcji na ciepło, zimno, a nawet pokarmy słodkie czy kwaśne, a także w reakcji na dotyk. Nadwrażliwość sama w sobie jest bardzo uciążliwa, jednak jeszcze groźniejszy jest fakt osłabienia szkliwa, gdyż może to prowadzić do podatności na próchnicę, a nawet uszkodzeń mechanicznych zębów - ich kruszenia się i pękania.
Poza tym osłabione szkliwo sprawia, że przebarwienia odkładają się na zębach z jeszcze większą intensywnością. Może więc okazać się, że wybielone zęby bardzo szybko na powrót stały się ciemne i nieatrakcyjne.

Bezpieczne wybielanie u dentysty

Kiedy chce się cieszyć idealnie białymi zębami, a jednocześnie zachować ich zdrowie, jedynym dobrym wyjściem jest wybielanie w gabinecie, które przeprowadzi doświadczony stomatolog Gliwice mają dobry gabinet oferujący skuteczną metodę wybielania. Profesjonalne środki, jakie mają do dyspozycji stomatolodzy, pozwalają na uzyskiwanie o wiele bardziej imponujących efektów, można więc wybielać nawet bardzo ciemne zęby. Jednocześnie są one bezpieczne, zarówno jeśli chodzi o uszkodzenia szkliwa i nadwrażliwość, jak i o ponowne odkładanie się przebarwień. Nie trzeba więc stosować tzw. białej diety.

Poprawiony: sobota, 17 listopada 2018 08:59