Z maluchem na zakupy PDF Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 07 lutego 2011 16:14

Z maluchem na zakupy

Wychodzenie na zakupy z kilkulatkiem może się źle skończyć – dzieci wieku przedszkolnym często wymuszają na rodzicach zakup kolejnej zabawki czy słodyczy, albo po prostu rozrabiają, bo nudzą się w sklepie.
altaltAle zabierając na zakupy malucha w wózku, nie będziesz miała takich problemów. Możesz mieć za to nieco inne dylematy.
  Mamy niemowlaków często rezygnują z samodzielnych zakupów, obawiając się wyjścia z domu z dzieckiem w wózku. Problemy napotykają na każdym kroku – zaczynając od tego, jak znieść wózek z piętra w bloku, a kończąc na tym, jak poradzić sobie jednocześnie z niesieniem toreb z zakupami i prowadzeniem wózka. Rozwiązania tych problemów są prostsze niż myślisz.

  Wybierając się na zakupy, zacznij od przygotowania do nich swojego maleństwa. Włóż do wózka zapasową pieluchę, coś do jedzenia i picia oraz ulubioną grzechotkę czy zabawkę (w zależności od wieku Twojej pociechy). Jeśli dobrze zapakujesz te rzeczy, w torbie wózka zostanie jeszcze mnóstwo miejsca, w którym będziesz mogła umieścić zakupy ze sklepu. Jeśli to nie wystarczy – możesz przypiąć do wózka specjalny uchwyt do torby My buggy buddy clip (fot. z prawej u góry). To trwały, wykonany ze stali uchwyt, na którym możesz zawiesić torbę o wadze nawet kilku kilogramów. Przyda się także podczas spacerów, kiedy zamiast torby z zakupami, będzie można zawiesić na nim damską torebkę.
  Kolejny problem mam, wybierających się na zakupy, to kwestia zniesienia wózka. Czy znieść wózek z trzeciego piętra z dzieckiem w środku? Czy najpierw zejść z wózkiem, a dziecko zostawić samo w mieszkaniu? A co, jeśli coś mu się stanie? Takie obawy ma wiele mam. Tymczasem zniesienie wózka to kwestia kilkudziesięciu sekund – jeśli w tym czasie Twoje altdziecko będzie leżało w swoim łóżeczku, nic mu się nie stanie – nawet nie zauważy, że Cię nie ma. 
  Wyszłaś z domu, wchodzisz do sklepu – i tu kolejny problem: co zrobić z wózkiem? Zostawianie go pod sklepem samego nie jest najlepszym pomysłem – ktoś może go ukraść. Dlatego dobrze jest zrobić to, co zwykle robimy z rowerami – przypiąć wózek czymś do krat czy słupka w pobliżu sklepu. Jeśli nie masz zapięcia rowerowego – kup zabezpieczenie szyfr do wózka My buggy Buddy (fot. z prawej u dołu). Pozwala on zabezpieczyć wózek przed kradzieżą, a także przed niekontrolowanym przesuwaniem się, na przykład podczas jazdy autobusem. Przydaje się nie tylko na zakupach, ale także podczas zabawy na placu zabaw, w ogrodzie, na działce – wszędzie tam, gdzie chcemy przypiąć wózek ze śpiącym maleństwem tak, żeby nie odjechał przez przypadek.
  Wyprawa do sklepu z niemowlakiem może być kłopotliwa, ale z pewnością nie jest niemożliwa. Zwłaszcza, jeśli wykorzysta się kilka sprytnych trików, by ułatwić sobie zakupy.

 

Więcej informacji rodzice znajdą na stronie www.just4kids.pl

Poprawiony: wtorek, 07 stycznia 2014 16:14