Kaszel suchy czy mokry – jak go odróżnić i jak szybko pokonać? Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
niedziela, 28 października 2018 09:55

Kaszel suchy czy mokry – jak go odróżnić i jak szybko pokonać?

Kaszel, zwłaszcza w trakcie chłodniejszych pór roku, bywa częstym i nieproszonym gościem w naszych domach. Mokry czy suchy – potrafi tak samo zmęczyć i uprzykrzyć życie. Dlatego chcemy, by minął jak najszybciej. W skutecznej walce konieczne jest odpowiednie rozpoznanie, z jakim rodzajem kaszlu mamy do czynienia. Jak go zidentyfikować i błyskawicznie zwalczyć?


Rozpoznaj dolegliwość

Poczucie zmęczenia, dreszcze czy osłabienie mogą być pierwszymi objawami przeziębienia. Do tego najczęściej dochodzi katar i kaszel, które świadczą o postępującej infekcji. Kluczowe dla szybkiego powrotu do zdrowia jest jej rozpoznanie i natychmiastowe wdrożenie odpowiedniego leczenia. Kaszel, będący odruchem obronnym organizmu, może przybierać różne postaci. Po czym rozpoznać, z jakim jego rodzajem mamy do czynienia?

Produktywny czy nieproduktywny?

Kaszel suchy, jak sama nazwa wskazuje, nie powoduje odkrztuszania zalegającej w płucach wydzieliny, dlatego często nazywany jest nieproduktywnym. Charakterystyczny przy tym jest świszczący odgłos oraz odczucie łaskotania czy drapania w gardle. Ten rodzaj kaszlu występuje często w początkowych okresach infekcji i z czasem przechodzi w kaszel mokry. Co to oznacza? Za sprawą kaszlu mokrego pozbywamy się zalegającego w drogach oddechowych śluzu, a wraz z nim drobnoustrojów chorobotwórczych, zapobiegając dalszemu rozwojowi infekcji. Dzięki temu można go uznać za bardziej pożyteczny. Kaszel mokry jest mniej gwałtowny i męczący niż suchy. Charakterystyczny dla niego jest bulgoczący dźwięk i uczucie odrywania.

Dobierz odpowiednią taktykę

Niezależnie od tego, z jakim rodzajem kaszlu mamy do czynienia, najważniejszy jest szybki powrót do zdrowia. Metod na pozbycie się tej uciążliwej dolegliwości jest wiele. Od naturalnych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie sposobów łagodzących objawy infekcji, aż po nowoczesne formy leków, takie jak kapsułki o przedłużonym uwalnianiu. Deflegmin to innowacja w walce z kaszlem. Substancja czynna leku, ambroksol, zwiększa produkcję wydzieliny, co przyspiesza zarówno przemianę kaszlu suchego w mokry, jak i pozbycie się tego drugiego. Dodatkowo rozrzedza śluz, zmniejszając tym samym jego lepkość, dzięki czemu szybciej możemy usunąć go z organizmu, co zapobiega dalszemu rozwojowi choroby. Wystarczy zażyć jedną kapsułkę na dobę, aby lek działał przez cały czas.

Więcej informacji znaleźć można na: www.deflegmin.com

/źródło - /

Poprawiony: sobota, 02 lutego 2019 22:08