Szybkie i sprawdzone sposoby na czyste nagrobki
Wpisany przez S.Z.   
sobota, 27 października 2018 05:42

Szybkie i sprawdzone sposoby na czyste nagrobki

Wielkimi krokami zbliża się listopad, a wraz z nim Uroczystość Wszystkich Świętych. To jedyny taki dzień w roku, kiedy niemal wszyscy oddajemy się zadumie i wspominamy bliskich zmarłych. Zanim jednak zapalimy symboliczne znicze, warto zakasać rękawy i odpowiednio przygotować nasze rodzinne nagrobki. Podpowiadamy jak to zrobić w 4 prostych krokach!

 

Krok 1: Przepędź liście, brud i gałęzie!
Pierwszym krokiem naszego sprzątania jest dokładne usunięcie z nagrobka zalegających liści, brudu i gałęzi. Jak sobie z tym poradzić? Oczywiście z pomocą zmiotki i szufelki. Najlepiej zaopatrzyć się w sprzęt specjalnie przystosowany do prac na zewnątrz jak np. drewniana zmiotka i metalowa szufelka marki Leifheit. Są one zdecydowanie trwalsze i wygodniejsze od tych przeznaczonych do użytku domowego. Czym się wyróżniają? Szczotka Leifheit, dzięki zastosowaniu wytrzymałego tworzywa sztucznego, z którego wykonane jest włosie, niezawodnie zamiata, zarówno wzdłuż krawędzi jak i narożników nagrobka. Zbierze dosłownie każdy brud: piasek, liście czy nawet śnieg! W połączeniu z metalową szufelką, która z łatwością poradzi sobie z przeniesieniem ciężkich, wilgotnych liści - to zestaw wręcz idealny.

Krok 2: Myj i szoruj
Tu liczy się nie tylko detergent, ale również sprzęt i technika. Do mycia nagrobka najlepiej użyć ciepłej wody lub specjalnie przeznaczonego do tego środka czyszczącego – w ten sposób na pewno nie uszkodzisz kamiennej płyty. Sprzęt i akcesoria jakie wybierzemy to wybór indywidualny. Warto jednak dopasować je do faktury czyszczonej powierzchni.

Z gładką płytą nagrobka świetnie poradzi sobie myjka Flexi Pad. Dzięki obrotowemu przegubowi 360° jest ona niezwykle zwrotna - bez problemu umyje każde zagłębienie i trudnodostępny narożnik. Dodatkowo gumowa ściągaczka z tyłu sprawia, że zebranie wody jest wyjątkowo proste i szybkie.

Do chropowatej płyty wybierz zaś profesjonalną szczotkę uniwersalną Leifheit, która bez trudu usuwa brud i pajęczyny nawet w ekstremalnych warunkach. Jej wytrzymałe włosie z łatwością dotrze w najmniejsze zagłębienia i skutecznie wymiecie wszelkie zanieczyszczenia. Szorowanie mocno zabrudzonych powierzchni jeszcze nigdy nie było tak proste!

Jak usunąć trudne plamy?
Sposób na plamy z wosku: łatwo usuniesz je za pomocą skrobaczki, chlorku metylenu, soku z cytryny i szczoteczki. Jak to zrobić? Wystarczy delikatnie zeskrobać plamę z powierzchni nagrobka oraz pokryć ją chlorkiem metylenu. Po kilku minutach przeczyść miejsce zabrudzenia szczoteczką i nałóż odrobinę soku z cytryny. Przetrzyj szmatką. Gotowe! Pamiętaj, aby przy usuwaniu tego typu plam zawsze używać rękawiczek - chlorek metylenu jest substancją silnie żrącą.

Sposób na rdzę: wystarczy nanieść na nią odrobinę pasty przygotowanej z sody oczyszczonej i wody utlenionej. Następnie wyszoruj miejsce zabrudzenia szczoteczką i umyj nagrobek ciepłą wodą.

Sposób na inne plamy: sok z cytryny. Niezawodny.

Krok 3: Złap oddech
Po umyciu nagrobka złap chwilę oddechu - pozwól odmoczyć się wszystkim zabrudzeniom i dopiero potem przystąp do kolejnego etapu sprzątania. Dlaczego to takie ważne? Dzięki temu prostemu zabiegowi znacznie szybciej usuniesz wszystkie plamy i zacieki.

Krok 4: Do sucha!
Na sam koniec sprzątania zawsze zostaje usunięcie nadmiaru wody. Możesz to zrobić za pomocą gumowej ściągaczki, bądź też zwykłej szmatki. Doskonałym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie komfort jest zaś użycie odkurzacza do szyb Dry&Clean, który świetnie poradzi sobie na gładkiej powierzchni nagrobka. Jak działa taki odkurzacz? Skutecznie zasysa wodę i zanieczyszczenia, zostawiając krystalicznie czystą powierzchnię bez smug. To najszybszy i najprostszy sposób na pozbycie się brudnej wody, zarówno w pionie, jak i poziomie.

Dzięki naszym patentom z pewnością poradzisz sobie z każdym zabrudzeniem na nagrobku. Pamiętaj jednak, aby ze sprzątaniem nie czekać do ostatniej chwili – jesienna pogoda potrafi być kapryśna. Najlepiej zaplanuj porządki na kilka dni przed Świętem Zmarłych. Wtedy nic Cię nie zaskoczy!

www.leifheitsklep.pl

/źródło - /

Poprawiony: sobota, 27 października 2018 06:01