Sposób na złagodzenie kolki u niemowląt Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
niedziela, 21 października 2018 08:37

Sposób na złagodzenie kolki u niemowląt

Z kolką jelitową boryka się wiele dzieci. Kolka u maluszka przejawia się poprzez krzykliwy płacz, podkurczanie nóżek, zaciskanie piąstek. Brzuszek jest twardy i wzdęty. Rodzicom bardzo trudno jest zdiagnozować przyczyny kolek i skutecznie im zapobiegać. Istnieją jednak skuteczne sposoby łagodzenia kolkowych dolegliwości. Jakie?


Kolka u niemowląt - jak pomóc dziecku?

Kolka to przykra i uciążliwa dolegliwość. Na ból i dyskomfort odczuwany w brzuszku dzieci reagują głośnym krzykiem i płaczem. Często emocji maluszka nie można ukoić, a krzyk jest niemożliwy do opanowania przez rodziców. Opiekunowie dzieci - rodzice, babcie, ciocie często bezskutecznie poszukują sposobów radzenia sobie z dyskomfortem odczuwanym przez maluszka. I okazuje się często, że najlepsze są metody sprawdzone, znane od lat.

Rola dotyku w łagodzeniu kolki u dziecka

Wszyscy wiemy, że niemowlęta potrzebują bliskości i czułości. Dzieci cierpiące z powodu kolki jelitowej potrzebują ich jeszcze bardziej. Delikatne masowanie brzuszka okrężnymi ruchami, ciepła, rozluźniająca kąpiel, noszenie na rękach może pozytywnie wpłynąć na dziecko. Jednak wciąż najskuteczniejszą z metod okazuje się być otulanie pociechy. Zawijanie niemowlęcia w rożek stwarza warunki podobne do tych, które maluszek zna z brzuszka mamy, sprawia, że dziecko czuje się pewniej i bezpieczniej. Dzięki temu szybciej się uspokaja i łatwiej zasypia. Ważne, aby rożek, w którym dziecko jest otulane był wykonany starannie i z użyciem najwyższej jakości materiałów. Rożek niemowlęcy firmy ColorStories ze sklepu www.babymama.pl sprawdzi się tutaj doskonale. Wykonany został z wysokiej jakości, miękkiego i delikatnego weluru bawełnianego, delikatnego dla wrażliwej skóry dziecka. Antyalergiczne wypełnienie dba o to, aby na skórze maluszka nie pojawiały się żadne podrażnienia. Zgodnie z aktualnymi rekomendacjami lekarzy i położnych, nie posiada usztywnienia, aby nie ograniczać naturalnego ułożenia ciała, do którego dziecko przywykło w ciągu ostatnich 9 miesięcy w brzuszku mamy. Rożek Colorstories nie posiada suwaków, guzików ani zapięć na rzepy, aby zapewnić maluchom maksymalne bezpieczeństwo i komfort. Ozdobiony jest lamówką i troczkami, które jednocześnie służą do jego wiązania.

Miękkie otulenie od narodzin

Rożki niemowlęce Color Stories są niezastąpione w czasie opieki i pielęgnacji nad niemowlęciem. Idealnie sprawdzają się już od pierwszych dni życia dziecka. Pomagają złagodzić kolkę jelitową i korzystnie wpływają na rozwój emocjonalny pociechy.

Rożek niemowlęcy Color Stories - cena 129,00 pln www.babymama.pl

/źródło - /