Pampers Splashers - nowe pieluchomajtki do pływania Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
piątek, 15 czerwca 2018 09:33

Nowe pieluchomajtki do pływania Pampers Splashers!

Pasują jak strój kąpielowy, chronią jak Pampers*
Zajęcia na basenie, wakacje na plaży czy wycieczka do parku wodnego? Teraz to nie problem! Z Pampers Splashers wszystkie małe rybki mogą teraz pluskać się bez ograniczeń! Z myślą o wspieraniu prawidłowego rozwoju motorycznego najmłodszych, marka Pampers stworzyła jednorazowe pieluchomajtki do pływania dla niemowląt Pampers Splashers! Produkt jest częścią linii Pampers Pants.


Nowe pieluchomajtki do pływania Pampers Splashers

Każde dziecko rozwija się na swój własny, niepowtarzalny sposób. Zdaniem ekspertów częste i zróżnicowane aktywności ruchowe są podstawą do budowania umiejętności motorycznych i poznawczych. Pomagają także zaszczepić w dziecku pewność siebie i zaufanie do otaczającego świata. Z myślą o wspieraniu rozwoju najmłodszych, marka Pampers stworzyła specjalne pieluchomajtki do pływania dla niemowląt Pampers Splashers. Nie pęcznieją w wodzie jak zwykłe pieluszki i zapewniają dopasowanie nawet wtedy, gdy są mokre. Pampers Splashers posiadają elastyczną taśmę wokół talii, która sprawia, że dopasowują się one do ciała podobnie jak strój kąpielowy, a przy tym można je z łatwością założyć i zdjąć nawet wtedy, gdy są mokre. Podwójna ochrona przed przeciekaniem Dual Leak-Guard Barriers® sprawia, że krawędzie idealnie przylegają do nóżek dziecka, a zawartość nie wydostaje się na zewnątrz. Pampers Splashers mają łatwe w rozdzieraniu boczki, dzięki czemu można je zdjąć bez problemu zawsze, gdy tylko pojawi się taka potrzeba.
Dla nas, jako marki Pampers, nadrzędnym celem jest wspieranie zdrowego i szczęśliwego rozwoju dzieci. Zdajemy sobie sprawę jak ważną rolę odgrywa ruch w kształtowaniu prawidłowego rozwoju fizycznego najmłodszych.
Z myślą o tym stworzyliśmy pieluchomajtki do pływania Pampers Splashers, które sprawdzą się w czasie beztroskich zabaw zarówno na basenie, jak i w czasie wakacji nad wodą – komentuje Mariola Mirek, kierownik ds. komunikacji marki Pampers.

Wybór pieluszki a wspieranie rozwoju motorycznego dziecka

Popularne stwierdzenie, że podróże poszerzają horyzonty możemy porównać do procesu rozwoju małych dzieci, które stawiając pierwsze kroki poznają świat. Istnieje wiele form podróżowania, a każda z nich w inny sposób może wpłynąć na nasze odczucia i kształtować doświadczenia. Tak samo wrażenia dziecka, w zależności od komfortu i swobody przemieszczania się w pierwszych miesiącach, mogą różnie oddziaływać na jego spojrzenie na świat, możliwości oraz motywację do nauki raczkowania i chodzenia. Tylko dobrze dopasowana i komfortowa pieluszka pozwoli dziecku na swobodne poruszanie się bez uczucia dyskomfortu. Dla każdego etapu rozwoju niemowląt charakterystyczne są różne pozycje i sposoby poruszania się – leżenie na wznak lub na brzuchu, przebywanie na rękach rodziców, siedzenie, raczkowanie i w końcu chodzenie. Wspieranie rozwoju motorycznego, poprzez umożliwienie maluchom nieskrępowanej niczym aktywności wpływa na tempo przechodzenia przez wszystkie etapy do momentu, aż maluch zacznie stawiać samodzielnie pierwsze kroki.

Pływanie od pierwszych miesięcy

Pływanie to wyjątkowa forma ruchu, do której jesteśmy naturalnie przystosowani w pierwszych miesiącach życia. Woda jest naturalnym środowiskiem malucha, a pływanie to swojego rodzaju kontynuacja życia płodowego i doskonała forma aktywności wspierająca rozwój motoryczny. Zabawy w wodzie przede wszystkim pozytywnie wpływają na układ kostno-mięśniowo-stawowy. Umożliwiając ruch w trzech płaszczyznach, pływanie w znacznym stopniu poprawia koordynację i pomaga w utrzymaniu równowagi, zanim jeszcze dziecko zacznie stawiać samodzielnie kroki. Ruch w wodzie reguluje napięcie mięśni oraz wzmacnia je nie obciążając układu kostnego. Dodatkowo wspiera rozwój układu mięśniowego, poszerza zakres ruchów dziecka, a w dorosłym życiu pomaga w utrzymaniu w dobrej formie kości, stawów i mięśni. Ponadto, zajęcia z pływania od pierwszych miesięcy pozytywnie wpływają na rozwój układu oddechowego, nerwowego i krwionośnego, a także wspierają umiejętności społeczne maluchów.

Rolę czynników wpływających na rozwój dziecka wyjaśnia Magdalena Dąbrowska, fizjoterapeutka dzieci i założycielka jednej z pierwszych szkół pływania niemowląt „Akademia Ruchu” – Zdrowy rozwój dzieci uwarunkowany jest poprzez prawidłowe funkcjonowanie układów kostnego, nerwowego, mięśniowego oraz dobrego sterownia, czyli mózgu. Nie jest to jednak możliwe bez chęci i motywacji dziecka do poznawania świata i do nauki kolejnych kroków. Odpowiednio zmotywowane maluchy same dążą do osiągnięcia nowych, z czasem bardziej złożonych czynności ruchowych. Aby utrzymać tą chęć poznawania świata powinniśmy zapewnić dziecku komfort i swobodę w poruszaniu się, a także pokazywać mu różnorodne formy aktywności, takie jak na przykład pływanie.
Jako mama i Mistrzyni Olimpijska w pływaniu wiem jak ważne dla rozwoju motorycznego i intelektualnego dziecka są zajęcia na pływalni. W czasie zabawy i adaptacji z wodą najważniejsza jest wygoda malucha, która oznacza także komfort mamy. Korzystanie ze sprawdzonych produktów sprawia, że czujemy się pewnie i mamy gwarancję świetniej zabawy oraz przyjemności ze wspólnie zdobywanego szczytu – komentuje Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska w pływaniu.


Szerokie portfolio pieluchomajtek Pampers Pants


Gdy dziecko rośnie, zaczyna być coraz bardziej aktywne i ciekawe świata – wszędzie go pełno i trudno mu usiedzieć dłużej w jednym miejscu. Pampers Pants to idealny wybór właśnie dla maluchów, które zaczynają intensywnie się poruszać, stawiać pierwsze kroki, co często utrudnia zmianę tradycyjnej, zapinanej na rzepy pieluszki. Miękkość i dopasowywanie się do kształtów aktywnego maluszka ułatwiają zakładanie pieluchomajteczek. Dzięki elastycznym taśmom wokół pasa zakładanie Pampers Pants ruchliwemu maluchowi jest niezwykle łatwe – wystarczy je wciągnąć jak majteczki. Miękkie falbanki wokół nóżek zapewniają maluchowi komfort i chronią przed przeciekaniem. Po zużyciu, boczki można łatwo rozerwać i zdjąć pieluchomajteczki bez potrzeby zsuwania ich w dół. A chłonność? O to też nie musisz się martwić, bo teraz Pampers Pants mają innowacyjny wkład z 3 chłonnymi kanalikami, które pomagają rozprowadzić wilgoć równomiernie i wchłaniają ją bardziej skutecznie (w porównaniu z poprzednią wersją), co zmniejsza efekt pełnej, ciężkiej pieluszki. Pampers Pants zachowują elastyczność i strukturę nawet po napełnieniu, co ogranicza ich objętość i zwiększa wygodę dziecka. Pieluchomajteczki, podobnie jak cała linia pieluszek Pampers, zapewniają suchość pod pieluszką nawet do 12 godzin. Pieluchomajtki Pampers Pants dostępne są w ramach regularnej linii Pampers Pants oraz Pampers Premium Care.
Pieluchomajtki do pływania dla niemowląt Pampers Spalshers są częścią dotychczasowego portfolio Pampers Pants. Nowy produkt został stworzony z myślą o wspieraniu rozwoju motorycznego najmłodszych i pozwala bez ograniczeń cieszyć się zabawą na basenie, plaży i w parku wodnym.


Sugerowana cena detaliczna**:
• Pampers Premium Pants rozm. 3, 6-11 kg (Value Pack 56 szt.) – 66 PLN
• Pampers Premium Pants rozm. 4, 8-14 kg (Value Pack 44 szt.) – 66 PLN
• Pampers Premium Pants rozm. 5, 11-18 kg (Value Pack 40 szt.) – 66 PLN
• Pampers Premium Pants rozm. 6, 15+ kg (Value Pack 36) – 66 PLN
• Pampers Pants rozm. 3, 6-11 kg (Carry Pack 26 szt.) – 27 PLN
• Pampers Pants rozm. 4, 9-15 kg (Carry Pack 24 szt.) – 27 PLN
• Pampers Pants rozm. 5, 12-17 kg (Carry Pack 22 szt.) – 27 PLN
• Pampers Pants rozm. 6, 15+ kg (Carry Pack 19 szt.) – 27 PLN
• Pampers Splashers rozmiar 3-4, 6-11 kg (Carry Pack 12 szt.) – 25 PLN
• Pampers Splashers rozmiar 4-5, 9-15 kg (Carry Pack 11 szt.) – 25 PLN
• Pampers Splashers rozmiar 5-6, 14+ kg (Carry Pack 10 szt.) – 25 PLN

„Wspólnie dbamy o bobasy” zapewniając im komfort w wodzie

Wprowadzenie na rynek pieluchomajtek do pływania Pampers Splashers jest częścią projektu Pampers „Wspólnie dbamy o bobasy”, którego celem jest odpowiedzialność za budowanie świadomości na temat korzyści jakie płyną z zaangażowania całej rodziny oraz społeczeństwa w opiekę nad maluchami w ciągu ich pierwszych 1000 dni życia. Pampers chce motywować wszystkich członków rodziny, ale także całe społeczeństwo do aktywnego uczestnictwa w wychowaniu maluchów od ich pierwszych dni. Ten „aktywny udział w wychowaniu dziecka” oznacza okazywanie mu miłości, poświęcanie czasu na wspólną zabawę, rozmowę i opiekę, które będą podstawą prawidłowego rozwoju i szczęśliwej przyszłości.


*Chronią przed przeciekaniem w wodzie.
**Ceny na półce są ustalane przez dystrybutorów indywidualnie.

Dobiegła końca modernizacja Oddziału Pediatrycznego w Szpitalu Zachodnim im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim

24 maja br. odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego Oddziału Pediatrycznego w Szpitalu Zachodnim im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim. Renowacja jest już drugim wspólnym projektem marki Pampers i Fundacji Polsat, zrealizowanym jako część projektu Pampers „Wspólnie dbamy o bobasy”. W ramach renowacji Oddziału zostały wprowadzone udogodnienia, mające poprawić komfort rodziców, czuwających przy swoich pociechach w czasie ich hospitalizacji.


Renowacja Oddziału Pediatrycznego

Marka Pampers wspólnie z Fundacją Polsat zaangażowały się w renowację Oddziału Pediatrycznego w Szpitalu Zachodnim im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim. W ramach modernizacji został przeprowadzony generalny remont dwóch łazienek, przeznaczonych do użytku dzieci i ich rodziców. Dotychczasowa świetlica została przebudowana i zaadaptowana na salę szpitalną dla małych dzieci oraz dodatkową łazienkę. Oddział został wyposażony w 3 nowe komody kąpielowe dla niemowląt.
W celu zwiększenia komfortu rodziców czuwających na Oddziale przy swoich pociechach, zostały ufundowane 22 fotele z funkcją spania.
Fundacja Polsat od 21 lat nieprzerwanie czyni wysiłki, by poprawić sytuację zdrowotną najmłodszych pacjentów w Polsce. Finansujemy liczne zabiegi, leki oraz terapie, jak również sponsorujemy remonty i modernizacje placówek medycznych. Dla Fundacji ważni są także opiekunowie, którzy razem ze swoimi dziećmi przebywają na Oddziałach w szpitalu. Od 2014 roku w Oddziałach, w których przeprowadzamy remonty, staramy się stworzyć miejsca, zapewniające rodzicom domowe warunki podczas pobytu ich dzieci w szpitalu, tak aby mogli wspierać swoje dzieci w powrocie do zdrowia. Tym razem Fundacja zaangażowała się w remont Oddziału Pediatrycznego w Szpitalu Zachodnim im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim, poprawiając warunki hospitalizacji najmłodszych pacjentów – komentuje Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji Polsat.
Rocznie na Oddział Pediatryczny Szpitala Zachodniego im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim trafia do 1200 dzieci. Na Oddziale do dyspozycji najmłodszych pacjentów są 3 sale dla niemowląt oraz 3 sale dla przedszkolaków do 3-4 roku życia.


Jak ułatwić rodzicom pobyt w szpitalu?


Według badania TNS Polska, przeprowadzonego na zlecenie firmy Procter & Gamble , przeważająca większość Polaków (90%) jest zdania, że rodzice powinni mieć możliwość przebywania w szpitalu z dzieckiem w trakcie całej hospitalizacji. Według zdecydowanej większości społeczeństwa (92%), obecność rodziców lub najbliższych w szpitalu w dużym stopniu wpływa pozytywnie na przebieg hospitalizacji dzieci oraz szybkość ich powrotu do zdrowia. Jednocześnie, jak wskazuje badanie, blisko połowa (49%) respondentów, którzy mają dzieci do 18 roku życia, doświadczyło sytuacji, w której zmuszeni byli nocować przy łóżku dziecka na karimacie, w fotelu lub na krześle, lub też spotkali się z takimi sytuacjami w swoim najbliższym otoczeniu (wśród rodziny/znajomych).
Cieszymy się, że w ramach renowacji Oddziału Pediatrycznego pojawiły się na nim udogodnienia także dla rodziców, takie jak rozkładane fotele przy łóżeczkach dla najmłodszych pacjentów, umożliwiające rodzicom przespanie nocy w komfortowych warunkach, czy nowe łazienki. Bliskość rodziców, ich obecność i dotyk są ważnymi czynnikami terapii i pomagają szybciej wrócić do zdrowia – mówi Radosław Suchner, Ordynator Oddziału Pediatrycznego Szpitala Zachodniego im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim.


„Wspólnie dbamy o bobasy” umożliwiając im bycie z mamą


Modernizacja Oddziału Pediatrycznego w Szpitalu Zachodnim im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim i utworzenie komfortowych przestrzeni dla rodziców, czuwających przy swoich pociechach to kolejna realizacja marki Pampers, będąca częścią projektu „Wspólnie dbamy o bobasy”. Renowacja została zrealizowana wspólnie z Fundacją Polsat. Celem akcji jest wspieranie zdrowego i szczęśliwego rozwoju maluchów, poprzez między innymi tworzenie przyjaznych przestrzeni, odpowiadających na potrzeby małych dzieci i towarzyszących im osób. Obecność mamy jest bardzo istotnym czynnikiem rozwoju najmłodszych, szczególnie w tak trudnych momentach, jak choroba i pobyt w szpitalu.
Marka Pampers już od ponad 55 lat dba o zdrowy i szczęśliwy rozwój milionów maluchów oraz wspiera ich rodziców na całym świecie. Zdajemy sobie sprawę jakie znaczenie dla najmłodszych pacjentów ma obecność mamy w tak pełnej napięcia sytuacji , jak pobyt w szpitalu. Cieszymy się, że możemy wspierać mamy i ich dzieci nie tylko poprzez oferowanie innowacyjnych produktów, ale także poprzez realizację tak niestandardowych projektów, jak tworzenie przyjaznych i komfortowych przestrzeni, umożliwiających rodzicom być blisko swoich pociech w szpitalu – mówi Mariola Mirek, Kierownik do spraw komunikacji marki Pampers.
W ramach akcji „Wspólnie dbamy o bobasy” marka Pampers planuje realizację kolejnych działań, mających na celu wspieranie mam w trosce o zdrowy i szczęśliwy rozwój dzieci.


Kupując produkty Pampers pomagasz


Renowację Oddziału Pediatrycznego w Szpitalu Zachodnim im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim wsparli wszyscy, którzy w okresie od 2 do 15 maja kupili produkty Pampers w sieci sklepów Kaufland. Część dochodu ze sprzedaży artykułów Pampers została przekazana na rzecz remontu.

/źródło - /