Homeopatia dla początkujących, czyli jak leczyć się naturalnie Drukuj Email
Wpisany przez W.P. - materiał zewnętrzny   
wtorek, 05 czerwca 2018 11:37

Homeopatia dla początkujących, czyli jak leczyć się naturalnie

Homeopatia jest pojęciem coraz częściej pojawiającym się w literaturze medycznej oraz na różnych portalach poświęconych zdrowiu. Zaskakujące wyniki badań na temat środków leczenia opartych o naturalne składniki sprawiają, że homeopatia już na stałe wpisała się w kanony leczenia szeregu dolegliwości.

Homeopatia to unikalna metoda leczenia, której popularność na całym świecie rośnie z roku na rok. Wiele osób decydujących się na tę formę likwidowania różnego rodzaju schorzeń nie wie jednak, jak rozpocząć taką terapię. Czym powinnaś się kierować, nabywając homeopatyczne leki, i jak przygotować się do wizyty u homeopaty?

Czym się kierować decydując się na homeopatyczne leki?

Decydując się na terapię z wykorzystaniem leków homeopatycznych, musisz w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę to, że nie leczą one zmian o charakterze trwałym. Oznacza to, że w przypadku złamań czy zawału serca niestety nie pomoże nam homeopatia. Leki naturalne sprawdzą się jednak znakomicie przy różnego rodzaju infekcjach, dolegliwościach ze strony układu oddechowego, chorobach zatok, migrenach i stanach zapalnych układu moczowego.

Jak wygląda wizyta u homeopaty?

Pytania od homeopaty początkowo mogą się wydawać dziwne i niekomfortowe, ale nie należy się ich obawiać. Dzięki szczegółowemu wywiadowi lekarz otrzymuje bardzo cenne informacje, dzięki którym dobierze odpowiedni lek, który bardzo szybko poprawi zdrowie. Niektóre z pytań zadawanych przez homeopatę dotyczą emocji. Wiąże się to z faktem, iż wiele dolegliwości wywodzi się od tłumienia gniewu czy poczucia winy. Pierwsza wizyta u lekarza zajmującego się homeopatią może trwać nawet 2–3 godziny.

Lekarz homeopata pyta między innymi o czas pojawienia się objawów, stan emocjonalny i fizyczny, choroby przebyte przez rodziców czy też upodobania dotyczące jedzenia. Podstawą przygotowania odpowiedniej terapii jest podawanie szczerych odpowiedzi, bez względu na to, czy pytania będą kłopotliwe. Wówczas dobrane leki będą oddziaływały korzystnie na organizm i szybko doprowadzą do poprawy twojego zdrowia.

Homeopatia: leki i ich rodzaje

Z czego korzysta homeopatia? Leki w niej stosowane można podzielić na trzy zasadnicze kategorie, w zależności od ich pochodzenia. Pierwszą grupę stanowią leki pochodzenia roślinnego. Otrzymuje się je wyniku macerowania części roślin. Do drugiej grupy zaliczają się leki pochodzenia zwierzęcego. Uzyskuje się je głównie z całych owadów, ich narządów lub wydzieliny.

Ostatnia grupa leków homeopatycznych to środki mineralne. Pozyskuje się je głównie z minerałów, w których składzie znajdują się związki siarki lub sole wapnia. Dobór odpowiednich leków homeopatycznych należy do lekarza. Nie wolno ich stosować samodzielnie, bo można tym sobie zaszkodzić.