Otyłość wśród dzieci to jedno z największych wyzwań XXI wieku Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
wtorek, 08 maja 2018 10:36

Otyłość wśród dzieci to jedno z największych wyzwań XXI wieku

Według prognoz Światowej Organizacji Zdrowia, do 2025 roku na świecie będzie ponad 70 milionów otyłych dzieci. To jeden z największych problemów, dotyczących najmłodszych. Zwraca na niego uwagę marka Beko, która wspólnie z piłkarzami klubu FC Barcelona zachęca maluchy do sięgania po wartościowe produkty.


 

Co piąta matka uważa przygotowywanie zdrowych posiłków za trudne – wynika z badania, przeprowadzonego w pierwszym kwartale tego roku na zlecenie marki Beko. Jednocześnie aż 65 procent dzieci marudzi przy jedzeniu.
Połączenie tych dwóch czynników może być brzemienne w skutki i demotywujące dla rodziców. Badanie Beko pokazuje również, że nie mają oni profesjonalnego wsparcia w zakresie żywienia własnych pociech. Informacji na ten temat szukają w sieci, u znajomych i rodziny, w poradnikach czy telewizji. Tymczasem dane przedstawione przez Światową Organizację Zdrowia przerażają. Pokazują, że z problemem otyłości wśród dzieci trzeba walczyć od zaraz.
Natychmiastową reakcję na ten apel podjęła marka Beko. Do swojej najnowszej, społecznej kampanii #EatLikeAPro (pol. #jedzjakmistrz), zaprosiła piłkarzy i dietetyków FC Barcelony. Ci ostatni ułożyli kilkadziesiąt przepisów – pomysłów na zdrowe dania dla dzieci, podane w atrakcyjnej formie. Zawodnicy klubu zachęcają natomiast najmłodszych, by sięgali po wartościowe produkty i przekonują, że dla nich zbalansowana dieta to podstawa. Które dziecko nie uwierzy, że dzień bez sałatki to dzień stracony, gdy mówi im to Gerard Piqué? A jakiego dziecka nie przekona do zjedzenia brokuła Lionel Messi?
- W przepisach, ułożonych przez opiekujących się piłkarzami FC Barcelony dietetyków, nie ma ascezy i przekonywania, że trzeba jeść wyłącznie kasze i warzywa. Są za to pomysły na to, jak do dań, które lubią dzieci, przemycić wartościowe składniki. Przykład? Pizza z indykiem na cieście z mąki orkiszowej albo burgery z czerwonej fasoli, podane w pełnoziarnistej bułce – mówi Monika Mrozowska, ambasadorka akcji Jedz jak Mistrz w Polsce.
Kampania Beko pokazuje dzieciom, czego warto spróbować, by być jak ich idole, a rodzicom dostarcza garść inspiracji w zakresie zdrowego, pomysłowego, ale jednocześnie prostego gotowania. Ci, którzy chcą zdrowo odżywiać własne pociechy, znajdą też szereg wskazówek i porad. Więcej informacji (także przepisy) na stronie www.beko.pl/jedzjakmistrz


Dodatkowe informacje:
Dzieci jedzą to, co ich mistrzowie – to myśl przewodnia kampanii Beko #jedzjakmistrz (ang. #EatLikeAPro), realizowanej przez Beko z udziałem zawodników i ekspertów klubu FC Barcelona. Prowadzona na całym świecie akcja ma pomóc rodzicom w zdrowszym żywieniu ich dzieci. Dietetycy klubu opracowali kilkadziesiąt przepisów na zdrowe, smaczne dania dla najmłodszych, a piłkarze zachęcają do ich wypróbowania i włączenia do diety. W Polsce na zlecenie Beko przeprowadzone zostało dodatkowo badanie dotyczące nawyków żywieniowych dzieci. Marka, wspólnie z ekspertami i zawodnikami FC Barcelony, poprzez kampanię Beko #jedzjakmistrz podejmuje walkę z jednym z największych wyzwań współczesnego stulecia – problemem rosnącej otyłości wśród dzieci.

/źródło - /