Czy poszukiwanie niani w internecie jest bezpieczne? Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
sobota, 30 października 2010 19:16

Czy poszukiwanie niani w Internecie jest bezpieczne?

Rodzice stający przed zadaniem znalezienia niani dla swojego dziecka coraz częściej decydują się na wykorzystywanie w tym celu Internetu. Czy taki sposób rekrutowania opiekunki jest bezpieczny?
altInternet jest medium otwartym, co powoduje, że niemal każdy może się zarejestrować i dodać swoje ogłoszenie jako opiekunka. Z tego powodu wielu rodziców zadaje sobie pytanie czy ogłoszenia niań w Internecie są prawdziwe i wiarygodne? Dziecko jest dla nich najważniejsze i chcą mieć pewność, że osoba, która będzie się nim opiekować ma odpowiednie kwalifikacje, jest uczciwa i wiarygodna. Oto kilka porad w jaki sposób szybko, tanio i bezpiecznie znaleźć w Internecie odpowiednią opiekunkę dla swojego dziecka:

Szukaj we właściwych miejscach

 

Strony z ofertami niań dzielą się na duże portale ogłoszeniowe oraz specjalistyczne serwisy poświęcone wyłącznie opiece nad dzieckiem. Na tych pierwszych stronach ogłoszenia niań sąsiadują z ogłoszeniami innych usługodawców. W tym przypadku ograniczają się zwykle do dwóch zdań i numeru telefonu. Wiedząc tak niewiele trudno będzie nam znaleźć odpowiednią i godną zaufania osobę. Dużo lepiej szukać niań na specjalistycznych stronach, gdzie zazwyczaj umieszczają one swoje zdjęcie oraz szczegółowe informacje o doświadczeniu i kwalifikacjach, poświadczone przez referencje rodziców.alt

Pełne informacje i zdjęcie

Jeżeli kandydatki mają dokładnie wypełnione profile oznacza to, że zależy im na znalezieniu pracy i podchodzą do swojego zawodu poważnie. Dobrze świadczy to także o portalu, który dba o to, by rodzic zebrał niezbędne informacje. Rzetelne wypełnienie profili niań zwiększa zaufanie rodzica i oszczędza jego czas w poszukiwaniach.

Referencje

Bardzo ważnym elementem przy ocenie kwalifikacji niani są referencje. Opinie rodziców, którzy zatrudniali już daną opiekunkę są bardzo cennym źródłem informacji. Zwróć uwagę czy nianie w swoich ogłoszeniach informują, że posiadają referencje. Niektóre z portali wprowadziły także mechanizm zamieszczania referencji bezpośrednio w profilu opiekunki przez jej byłych pracodawców, dzięki czemu masz okazję zapoznać się z nimi już na etapie przeglądania ofert.

Wiarygodne i sprawdzone informacje

Koniecznie zwróć również uwagę, czy na stronie portalu lub w profilach osobowych znajdują się informacje, że dane zamieszczane przez opiekunki oraz ich referencje są weryfikowane. Niektóre z portali przeglądają regularnie ogłoszenia niań sprawdzając czy podawane informacje są wiarygodne. Dzięki temu unikniesz stresujących sytuacji i zwiększysz prawdopodobieństwo szybkiego trafienia na odpowiednią osobę.

Więcej cennych informacji i porad dotyczących wyborów niani znajdziecie na blogu eksperckim na stronie www.placezabaw.minimini.pl redagowanym przez specjalistów z portalu Niania.pl.

alt


Poprawiony: wtorek, 07 stycznia 2014 18:58