Catering dietetyczny - smacznie, zdrowo i bez pracy Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
piątek, 13 października 2017 08:21

Catering dietetyczny - smacznie, zdrowo i bez pracy

Ludzie cenią rozwiązania, które ułatwiają im życie i oszczędzają czas. Jednym z takich rozwiązań, zwłaszcza dla osób, które nie lubią gotować, jest catering dietetyczny. Jest to usługa stosunkowo nowa, ale cieszy się coraz większą popularnością.

 

Na czym polega catering dietetyczny?

Catering dietetyczny wrocław zwany jest także dietą pudełkową. Jeszcze do niedawna z usługi tej korzystały głównie gwiazdy znane z telewizyjnych ekranów, sportowcy i inne osoby, które mogły sobie na to pozwolić. Dziś catering dietetyczny jest chętnie wybierany przez osoby, które chcą zjeść smacznie i zdrowo, a nie mają czasu na to, by samodzielnie przygotowywać posiłki.

Dania z dowozem do domu

Ideą cateringu dietetycznego jest dostarczanie smacznych i zdrowych dań do domów klientów. Zamówione dania są przygotowywane ze świeżych składników, pakowane, a następnie dowożone do klienta. Zwykle dostawa odbywa się rano lub wieczorem w dniu poprzedzającym dzień zamówionej diety. Dobrym rozwiązaniem jest to, że wiele firm cateringowych oferuje możliwość skorzystania z dnia próbnego, który pozwoli ocenić, czy chcemy zamówić ten rodzaj wyżywienia na dłuższy czas.

Czy catering dietetyczny jest dla każdego?

Dzięki dużym możliwościom wyboru różnorodnych diet w cateringu dietetycznym każdy może znaleźć coś dla siebie. Firmy zajmujące się tego typu usługami przygotowują różne zestawy diet, na przykład śródziemnomorska, wegetariańską, Paleo czy bezglutenową. Ponadto dietetycy współpracujący z firmami cateringowymi określają zapotrzebowanie energetyczne klienta oraz jego cele - schudnięcie, przytycie czy utrzymanie prawidłowej wagi.

Ogromną zaletą cateringu dietetycznego jest oszczędność czasu, spędzonego na myśleniu, co by tu zrobić na obiad, na zrobieniu zakupów i samym przygotowaniu posiłków. Ceny usługi nie są już zaporowe, jak miało to miejsce jeszcze niedawno, a na rynkach lokalnych pojawia się coraz więcej firm, świadczących usługi cateringu dietetycznego.