Ciekawe dodatki do salonu Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
sobota, 02 września 2017 08:35

Ciekawe dodatki do salonu

Salon to pomieszczenie reprezentacyjne, które musi prezentować się okazale ze względu na fakt, iż przyjmowani są w nim goście. Bardzo ważną rolę oprócz mebli spełniają w salonie odpowiednie dodatki. Stanowią one doskonałe uzupełnienie tego pomieszczenia.

Obrazy

Jeśli chodzi o artykuły do domu ,w każdym salonie na ścianie powinien znaleźć się co najmniej jeden obraz. Widok gołych ścian nie jest bowiem w nim zbyt zachęcający. Istnieje możliwość wyboru jednej z trzech odmian obrazów.

Oprócz klasycznych obrazów w ramach i na blejtramach (a więc na specjalnie wyprofilowanych listwach), można zakupić także obraz na szkle. Taki obraz sprawdzi się doskonale w salonach o nowoczesnym stylu.

W tego typu salonach dobrą opcją mogą być obrazy przedstawiające architekturę miejską lub różnego rodzaju figury geometryczne. W salonach o klasycznej stylistyce z powodzeniem sprawdzą się z kolei obrazy przedstawiające naturę, a więc rośliny, zwierzęta lub też całe krajobrazy.

Rośliny domowe do salonu

Rośliny bardzo dobrze wpływają na wystrój salonu. Nie tylko sprawiają one, że to pomieszczenie staje się atrakcyjniejsze pod względem wizualnym, ale również są one odpowiedzialne za fotosyntezę (dzięki ich obecności w salonie zwiększa się ilość tlenu co doskonale działa na samopoczucie) oraz za pochłanianie groźnych dla zdrowia substancji chemicznych.

Niezwykle ważny jest dobór odpowiednich roślin. W salonie dobrze sprawdzą się m.in. fikus, palma królewska, paproć złocista lub pieniążek. Ta ostatnia roślina świetnie wygląda w salonach urządzonych w stylu skandynawskim.

Artykuły do domu w postaci roślin doniczkowych mogą być stawiane pod ścianą lub w kącie, ale warto jest także zdecydować się na mniejsze okazy, które można postawić na parapecie. Przy ich odpowiedniej pielęgnacji będą one służyły przez wiele lat. Oprócz ich podlewania należy pamiętać jednak o regularnym wymienianiu nawozu oraz o oczyszczaniu liści roślin z kurzu.

Naklejki na ścianę

Naklejki na ścianę mogą się sprawdzić w nowoczesnych salonach. Istnieje możliwość zakupu naklejek w klasycznych wzorach (ornamentów, kwiatów lub znaków geometrycznych), ale dostępne są także naklejki w formie zwierząt lub napisów.

Atutem naklejek na ścianę jest zastosowany w nich specjalny klej, który nie brudzi ściany oraz nie prowadzi do oderwania tynku lub tapety. Naklejka jest zatem łatwa do odklejenia przez co możliwe jest częste zmienianie dekoracji. Za pomocą naklejek na ścianę można tworzyć swoje własne aranżacje. Odróżnia je to od tapet, które są jednolite na całej swojej powierzchni.