5 porad dla planujących ślub i wesele od.... angielskiego dżentelmena PDF Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
piątek, 18 sierpnia 2017 07:25

5 porad dla planujących ślub i wesele od... angielskiego dżentelmena

Sezon ślubny w pełni. Młode pary chcące sformalizować swoje związki i powiedzieć sobie sakramentalne „tak”, muszą poświecić sporo czasu, by perfekcyjnie zaplanować ślub oraz wesele. Wymaga to nie tylko ogromnego zaangażowania, ale także wzięcia pod uwagę pewnych zwyczajów, panujących podczas tego typu ceremonii. Prawdziwy dżentelmen, powołany z ramienia Ahmad Tea London podpowiada, jak poradzić sobie z wybranymi aspektami istotnymi z perspektywy organizacji takiej uroczystości, by nie narazić się na krzywe spojrzenia zaproszonych gości, a jednocześnie spełnić własne marzenia, o tym wyjątkowym dniu.


 

Lista gości
Tworząc listę gości, których chcecie zaprosić na swoje wesele, warto abyście pod uwagę wzięli także potrzeby swoich rodziców. Zdarza się, że mają oni zobowiązania dotyczące uczestnictwa w tego typu uroczystościach, w stosunku do znajomych i krewnych. Będzie im miło, jeżeli zapytacie ich, czy są osoby, na zaproszeniu których naprawdę im zależy.
Zaproszenia ślubne
Rozdawajcie je ze znacznym wyprzedzeniem i pamiętajcie, aby do starszych osób trafiły w formie drukowanej. Dla pokolenia naszych babć i dziadków to bardzo istotne. Dopiero kiedy dostaną zaproszenia w wersji papierowej będą pewni, że faktycznie zostali zaproszeni. Dalszą rodzinę możecie powiadomić o ślubie i weselu listownie, natomiast najbliższych należy potraktować w sposób szczególny, zapraszając ich osobiście. Do adresatów zaproszenia powinny dotrzeć najpóźniej 21 dni przed samym wydarzeniem, ale najlepiej widziane jest dostarczenie ich 2 miesiące wcześniej.
Muzyka
Jeśli planujecie huczną zabawę weselną z tańcami do białego rana warto, abyście wzięli pod uwagę preferencje muzyczne zaproszonych gości. Dzięki temu będziecie mieli pewność, że na waszym weselu będzie naprawdę dobra zabawa. Jeżeli nie do końca odpowiada wam gust muzyczny członków rodziny czy przyjaciół, to zaplanujcie zagranie jedynie kilku zaproponowanych przez nich utworów. Na pewno to docenią.
Ubiór
Goście zwracają ogromną uwagę na ubiór Młodych, szczególnie suknię Panny Młodej. Biorąc ślub cywilny możecie sobie pozwolić na znacznie więcej, natomiast przyrzekając sobie wierność przed ołtarzem warto, abyście pamiętali, że dla wielu osób kościół to miejsce szczególne. Jeżeli zależy wam na oryginalnych kreacjach, na przykład odsłonięciu pleców w przypadku Panny Młodej, to zastanówcie się, czy nie da się zastosować jakiegoś sprytnego rozwiązania, chociażby w postaci długiego welonu, który po wyjściu z kościoła można z łatwością odpiąć. Pan Młody może z kolei podkreślić swój indywidualny styl na przykład za pomocą nietypowych butów. W przypadku sukni i stroju ważne, aby pamiętać, że zawsze da się pogodzić pragnienia z obowiązującymi zwyczajami, dlatego nie musicie rezygnować z marzeń.
Jedzenie
Ważną częścią zabawy weselnej lub skromnego obiadu po uroczystości jest dobrze skomponowane menu. Potrawa ma nie tylko kusić nazwą, czy smakowicie wyglądać na talerzu, ale również dobrze smakować. Weźcie również pod uwagę preferencje starszych gości, których gusta kulinarnie nieco różnią się od obecnie panującej mody. Dzisiaj restauracje są bardzo elastyczne, dlatego nie powinny robić problemu, jeżeli poprosicie je o przygotowanie zróżnicowanego menu.
Więcej porad savoir vivre prawdziwego dżentelmena i prawdziwej damy, znaleźć można na fanpage marki Ahmad Tea Polska: www.facebook.com/AhmadTeaPolska/
Więcej informacji znaleźć można na stronie www.ahmadtea.pl

/źródło - /

Poprawiony: piątek, 18 sierpnia 2017 07:33