Kobiece problemy intymne - jak sobie z nimi radzić? Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
piątek, 21 lipca 2017 11:04

Kobiecie problemy intymne - jak sobie z nimi radzić?

Kobiety o wiele częściej doznają różnych infekcji intymnych niż mężczyźni. Jest to związane przede wszystkim z odmienną budową ich ciała oraz ogólnie większą podatnością na choroby. Szacuje się, że prawie każda kobieta przynajmniej kilka razy w życiu będzie narzekała na różne problemy intymne.

 

Kobiece problemy intymne mogą mieć różnorodny charakter. Najczęściej są to wszelkiego rodzaju zakażenia lub drobne infekcje, które zazwyczaj są wyjątkowo nieprzyjemne i problematyczne. Objawiają się w postaci uczucia dużego dyskomfortu w okolicach intymnych, a czasem również bólu przy stosunku. Kobiety najczęściej skarżą się na uczucie nieprzyjemnego pieczenia, szczypania, świądu lub bólu. Czasem zauważają, że śluzówka okolic intymnych jest zaczerwieniona i tkliwa. Dodatkowo pojawiają się upławy, które mają brzydki wygląd i zapach. Takie objawy wskazują na infekcje intymne.

Każda kobieta powinna pamiętać o tym, że infekcje intymne należy leczyć. W tym celu wystarczy udać się do lekarza ginekologa, który przeprowadzi konkretne badanie lub na podstawie nawet samego wywiadu przepisze skuteczne leczenie. Jeszcze przed wizytą u ginekologa można poprawić własne samopoczucie kupując w aptece kapsułki z probiotykiem wspierające zdrowie intymne. Dobrym sposobem jest też stosowanie babcinych metod łagodzących dyskomfort okolicy intymnych. To przede wszystkim nasiadówki z rumianku lub przemywanie okolic intymnych lekko ciepłą wodą.

Konsekwencje nieleczenia infekcji intymnych

Leczenie infekcji intymnych jest bardzo ważne, ponieważ zaniechanie tego może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Przede wszystkim infekcja może się rozwinąć, co spowoduje jeszcze silniejszy ból i wydłuży późniejsze leczenie. Może także dojść nawet do bezpłodności.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o chorobach intymnych – np. o bakteryjnym zakażeniu pochwy, to odwiedź portal dla kobiet kobiecosc.info, w którym znajdziesz wiele przydatnych informacji i sprawdzonych porad.

Poprawiony: sobota, 22 lipca 2017 11:45