Aż 70% Polek stwierdziło, że męskie dłonie są sexy PDF Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
piątek, 14 lipca 2017 08:17

Aż 70% Polek stwierdziło, że męskie dłonie są sexy

Przedstawiamy wyniki badań „Postrzeganie męskich dłoni wśród Polaków”
Nawet najlepiej ubrany mężczyzna przestaje być atrakcyjny, kiedy ma niezadbane dłonie. Taką opinię wyraziło niemal 74% kobiet, które wzięły udział w badaniu sprawdzającym czynniki wpływające na atrakcyjność mężczyzn w oczach żeńskiej części społeczeństwa. Co jeszcze mówi nam o męskich dłoniach najnowszy raport?

Eleganckie buty i dobrze skrojony garnitur to nie wszystko. Przy pierwszym poznaniu uwaga kobiet w bardzo dużym stopniu skupia się również na... męskich dłoniach. Badania oraz eksperyment przeprowadzony przez markę Semilac pokazują, jak duży związek z atrakcyjnością mężczyzn mają ich zadbane ręce i paznokcie.

Kobiety patrzą na ręce

Badania IRC z kwietnia 2017 roku wskazują, że 68,8% kobiet najbardziej ceni u mężczyzn schludny wygląd, którego nieodłącznym elementem są również zadbane dłonie. Na drugim i trzecim miejscu znalazły się odpowiednio: kultura osobista (66,7%) oraz inteligencja (56,3%). Ponadto blisko 3/4 Polek deklaruje, iż niezadbane dłonie sprawiają, że nawet najlepiej ubrany mężc

zyzna przestaje być atrakcyjny. Kolejne wyniki z badania utwierdzają tylko w przekonaniu, że wizerunek mężczyzny zależy bardzo często od stanu jego dłoni i paznokci – dla prawie 72% pań wypielęgnowane dłonie to ważny wyznacznik męskiej atrakcyjności, a nawet 70% z nich uważa, że zadbane męskie dłonie są po prostu sexy.

Męski punkt widzenia

O ile kobiety zwracają uwagę na to, jak wyglądają dłonie płci przeciwnej, o tyle wśród większości mężczyzn w Polsce nadal funkcjonują stereotypy związane z pielęgnacją dłoni.
– Pielęgnacja dłoni to wciąż temat tabu wśród mężczyzn. Prawdopodobnie pokutuje przekonanie, że to niemęskie, a prawdziwy mężczyzna nie siedzi u stylistki paznokci, tylko zajmuje się bardziej „męskimi” zajęciami – komentuje psycholog Magdalena Chorzewska. Zadziwiający jest fakt, że tylko co drugi mężczyzna zwraca uwagę na to, jak wyglądają jego dłonie, a zaledwie co czwarty uważa, że zabiegi na dłonie wykonywane w gabinecie kosmetycznym to element pielęgnacji o charakterze uniwersalnym – zarówno męski, jak i kobiecy. Znajduje to niestety odzwierciedlenie w niezbyt korzystnej opinii kobiet na temat Polaków – niemal połowa pań uważa, że polscy mężczyźni nie dbają o swoje dłonie.

Poddane surowej ocenie

Marka Semilac wraz z psycholog Magdaleną Chorzewską przeprowadziła eksperyment. Miał on sprawdzić, czy kobiety faktycznie będą oceniały atrakcyjność mężczyzn poprzez pryzmat zadbanych dłoni. W tym celu psycholog przeprowadziła szereg rozmów z mężczyznami i kobietami. Zapytała ich m.in. o czynniki wpływające na atrakcyjność mężczyzn i o to, która część ciała jest ich zdaniem dla kobiet najważniejsza. Kobiety w przeciwieństwie do panów bardzo często wskazywały na zadbane dłonie. Następnie mężczyźni korzystali z usług profesjonalnej stylistki paznokci, która zadbała o nienaganny wygląd ich dłoni.
Do kolejnej części społecznego eksperymentu zaproszono kobiety. Spośród zdjęć dwóch dłoni miały one wskazać tę, która należy do bardziej atrakcyjnego mężczyzny, do takiego z którym chciałyby się spotkać. Uczestniczki były przekonane, że obie dłonie należą do dwóch różnych mężczyzn, podczas gdy były to ręce jednego uczestnika – z tym że jedna przed, a druga – po manicure.
Wyniki eksperymentu potwierdziły płynącą z badań tezę – większość pań wybierała dłoń zadbaną, po zabiegu pielęgnacji paznokci. Kobiety oceniały właścicieli wypielęgnowanych dłoni, jako przystojniejszych, bardziej opiekuńczych i osiągających większe sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym.
─ Zadbane dłonie są dla większości z nas wyznacznikiem statusu, dbałości o szczegóły, atrakcyjności, seksapilu. Panowie zdecydowanie nie powinni o tym zapominać – podsumowuje psycholog.
Wyniki eksperymentu można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=M_wY7kxFH1s

Siła rekomendacji

Co według badanych może wpłynąć na to, że mężczyźni bardziej zadbają o ręce? Badania udowodniły, że niezastąpiona jest kobieca rekomendacja. To właśnie panie są w stanie zmienić nawyki swoich partnerów, braci, ojców czy przyjaciół. Blisko 40% panów przyznaje, że do dbania o dłonie mogłaby ich skłonić właśnie żona lub partnerka. Kobiety, chociaż wymagają od swoich mężczyzn pielęgnacji dłoni, nie wykorzystują w tym względzie siły swojej perswazji. Tylko 38,2% kobiet deklaruje, że "od czasu do czasu" zachęca mężczyzn w swoim otoczeniu do dbania o dłonie i paznokcie, a tylko co trzecia robi to bardzo często. Jednocześnie 1/3 mężczyzn wskazuje, że zachęcano ich do tego sporadycznie, a tylko co piąty jest namawiany do tego regularnie. Psycholog Magdalena Chorzewska wskazuje, że dobrą metodą na przekonanie mężczyzn do zadbania o własne dłonie jest też wspólne wykonywanie manicure. ─ To może być świetna okazja do bycia razem. Dotykanie dłoni jest intymną sytuacją, a efekt tego dotyku może być dodatkowym afrodyzjakiem dla związku – mówi psycholog.

/źródło - /fot. Pixabay/

Poprawiony: piątek, 14 lipca 2017 08:36