Poznaj Fresubin Drink Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
czwartek, 01 czerwca 2017 08:59

Poznaj Fresubin Drink

Osoby, które przygotowują się do różnego rodzaju zabiegów i operacji, a także takie, które niedawno je przechodziły, potrzebują uzupełnienia energii oraz cennych składników odżywczych. Dlatego tak istotna jest prawidłowo skomponowana dieta w tym okresie. Niestety nie zawsze to, co jemy dostarcza wszystkich potrzebnych wartości odżywczych.

Jak sobie w takim czasie pomóc? Warto wybrać produkt specjalnego żywienia, jakim jest Fresubin Drink.

Czym jest Fresubin Drink?

Fresubin Drink to środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Stosuje się go u osób w okresie okołooperacyjnym, czyli przed i po operacjach. Szczególnie polecany jest dla osób w podeszłym wieku, a także takich, które zmagają się z wyniszczającymi organizm chorobami, gdyż to one potrzebują dostarczenia wraz z dietą wielu cennych składników odżywczych, a jednocześnie, często mają problemy z jedzeniem i trawieniem.

Produkt został przygotowany tak, aby dostarczyć potrzebującej osobie energii i białka. Jedno opakowanie dostarcza 300 kcal oraz 11,2 gram białka. Dla pokrycia dziennego zapotrzebowania na witaminy i składniki mineralne oraz energię należy przyjąć 3 opakowania takiego produktu. Jest to dawka pokrywająca przeciętne zapotrzebowanie energetyczne dla osoby dorosłej.

Co jeszcze warto wiedzieć o Fresubin Drink?

Produkt ma postać płynną, co znacznie ułatwia przyswojenie przez organizm w okresie okołooperacyjnym. Dodatkową zaletą jest to, że jest dostępny w czterech smakach (truskawka, wanilia, czarna porzeczka, czekolada), co powoduje, że dieta nie jest monotonna pod względem smaku.

Fresubin Drink to produkt, który jest dietą bezresztkową (za wyjątkiem smaku czekoladowego). Nie zawiera w swoim składzie syropu glukozowego, glutenu i laktozy, dzięki czemu może być stosowany również przez osoby, które borykają się z alergiami pokarmowymi czy nietolerancją określonych składników żywieniowych.

Ważne jest to, aby z tego rodzaju produktów korzystać pod kontrolą i na wyraźne zalecenie lekarza.