Alergia? Już nie musisz się martwić
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 02 stycznia 2017 09:26

Alergia? Już nie musisz się martwić


Kichasz, kaszlesz, a może męczy Cię katar, gdy tylko przestąpisz próg własnego mieszkania? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się co może być tego powodem? Nie wszyscy wiedzą, że na komfort życia osób z alergią duży wpływ ma także ogrzewanie. Odpowiednio dobrane powinno zapewnić alergikom zredukowanie ilości gromadzącego się kurzu i roztoczy w pomieszczeniach.

Komfort życia alergika


Przyjmuje się, że w okresie zimowym niemal 50 proc. populacji odczuwa dyskomfort w okresie grzewczym. Należy pamiętać, że zdecydowanie zmieniliśmy nasz tryb życia i dziś spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych 90 proc. czasu. Jeszcze przed wybuchem wielkiej rewolucji przemysłowej stosunek ten nie przekraczał 30 proc, a i formy ogrzewania pomieszczeń dalekie były od obecnie stosowanych. Być może te właśnie zmiany były bezpośrednią przyczyną powszechnej dziś alergii. Niewątpliwie radzenie sobie z tą przypadłością nie jest łatwe dla nikogo, a bardzo duże znaczenie na jej objawy mają właśnie warunki mieszkaniowe osoby uczulonej. Roztocza i kurz zbierają się najczęściej w dywanach z długim włosiem, meblach tapicerowanych, ciężkich zasłonach czy grzejnikach. I chociaż trudno wyeliminować z otoczenia wszystkie alergeny, to warto zadbać o ograniczenie ich oddziaływania.


Grzejnik podtynkowy kontra alergia
Niewidoczne dla oka roztocza kurzu intensywnie mnożą się w naszych domach, szczególnie w sezonie grzewczym. Standardowe grzejniki - żeberkowe, płytowe czy tzw. drabinki – ze względu na swoją konstrukcję są trudne do wyczyszczenia. Efekt? Jest prosty, ciepło unoszące się z zakurzonego grzejnika powoduje rozprzestrzenianie się alergenów po całym mieszkaniu. W tej sytuacji warto pomyśleć o wymianie grzejnika i wybrać odpowiedni model, który bez problemu da się utrzymać w czystości. Idealnym rozwiązaniem dla alergików będą grzejniki podtynkowe firmy 3THERMO, których konstrukcja pozbawiona jest trudno dostępnych do oczyszczania elementów z uwagi na podtynkowy montaż. Ich zaletą jest brak cyrkulacji powietrza, promieniując nagrzewają całą płaszczyznę, pod którą się znajdują. Przez to nie rozprzestrzeniają mikroorganizmów po pomieszczeniach i działają antybakteryjnie. W efekcie zapobiegają infekcjom górnych dróg oddechowych i zmniejszają ryzyko zachorowania. Co ważne – stanowią także skuteczną profilaktykę przed potencjalnymi grzybami na ścianach i utrzymują stały, właściwy dla człowieka poziom wilgotności w pomieszczeniu bez zaangażowania innych urządzeń czy dodatkowej energii.
Dlatego decydując się na instalację grzejników 3THERMO z pewnością podniesiemy standard higieniczny w naszym mieszkaniu, który w sezonie grzewczym będzie bezpiecznym miejscem dla osób z alergią.

Więcej informacji na temat systemów ogrzewania płaszczyznowego 3THERMO znaleźć można na www.3THERMO.com

/źródło - /