Suszarka bębnowa czy pralko-suszarka?
Wpisany przez S.Z.   
środa, 23 listopada 2016 09:44

Suszarka bębnowa czy pralko-suszarka? Porównanie funkcjonalności


Jesienią i zimą pranie ubrań i późniejsze ich suszenie może być dosyć problematyczne. Dlaczego? Z powodu niskich temperatur wystawienie mokrego prania na zewnątrz jest niemożliwe, a w domu schnie ono bardzo powoli, a dodatkowo zajmuje miejsce na rozłożonej suszarce czy sznurkach w łazience. Urządzeniem, które rozwiąże ten problem jest suszarka bębnowa. Do wyboru mamy dwa rodzaje tego urządzenia: pralko-suszarkę oraz suszarkę będącą odrębnym od pralki AGD. Które z nich wybrać? Eksperci z Grupy Okazje sprawdzili, które z tych domowych gadżetów jest bardziej funkcjonalne.


 

Mieszkając w domach czy mieszkaniach o niewielkiej powierzchni, bez możliwości wydzielenia pomieszczenia na pralnię, często borykamy się z problemem jakim jest suszenie mokrych ubrań. Z badania przeprowadzonego wśród użytkowników Okazje.info wynika, że najczęściej narzekają oni na: wolnoschnące rzeczy, które wstrzymują wykonanie kolejnego prania (26% ankietowanych), wilgoć w łazience (25% ankietowanych), konieczność prasowania mocno pogniecionych rzeczy (25% ankietowanych) oraz sznurki i suszarki, które zajmują dużo miejsca (24% ankietowanych).

Jak sobie z tym poradzić? Najlepiej zainwestować w urządzenie, które pozwoli już w niecałą godzinę na całkowite wyschnięcie ubrań. Takie możliwości daje nam pralko-suszarka lub suszarka bębnowa jako oddzielne urządzenie. Eksperci z Grupy Okazje postanowili sprawdzić, jak wiele osób ich używa. Okazuje się, że tylko 16% respondentów w swoim domu wykorzystuje suszarkę bębnową, a 84% ankietowanych stawia na tradycyjne suszenie. Widać zatem, że w Polsce urządzenie to nie jest tak powszechnie stosowane, jak w USA czy innych krajach europejskich. Często uważane jest za luksus czy duży wydatek. A tymczasem suszarkę możemy bez problemu kupić już w cenie pralki.

Pralko-suszarka, czy suszarka bębnowa jako oddzielne urządzenie? Którą wybrać?
W związku z tym, że w większości polskich domów suszarka bębnowa wbudowana w pralkę, czy też występująca jako oddzielne urządzenie jest rzadko spotykana, w badaniu ankietowani zostali zapytani również o to, jaki typ suszarki bębnowej wybraliby, gdyby mieli dokonać jej zakupu. Większość osób (45% ankietowanych) zdecydowałaby się na pralko-suszarkę. Czy słusznie?
Mimo tego, że pralka z funkcją suszenia nie zajmuje dodatkowego miejsca, gdyż daje nam możliwość posiadania dwóch urządzeń w jednym, to z wielu powodów oddzielna suszarka bębnowa może okazać się lepszym wyborem. Dlaczego? Używanie pralko-suszarki nie może odbywać się przy pełnym załadowaniu, dlatego chcąc skorzystać z jej dwóch funkcji, jedna po drugiej, musimy o połowę zmniejszyć liczbę ubrań, które chcemy w niej umieścić. Co więcej, posiadanie osobno suszarki bębnowej i pralki, umożliwi jednoczesne suszenie i pranie następnej puli ubrań w tym samym czasie. Dodatkowo suszarki bębnowe pozwalają na wysuszenie większej liczby rzeczy w jednym cyklu, niż w przypadku pralki z funkcją suszenia, która ma ograniczone możliwości załadunku. Osobne suszarki posiadają również dodatkowe kosze, które zapobiegają gnieceniu ubrań i sprawiają, że są one miękkie i miłe w dotyku. Pralka i suszarka jako osobne urządzenia są niezawodne – awaria jednego z nich nie unieruchamia drugiego.
Argumenty przemawiające za suszarką bębnową nie oznaczają jednak, że jest ona częściej wybierana. Ankietowani zapytani o to, które urządzenie jest ich zdaniem bardziej funkcjonalne, w większości odpowiedzieli (73% ankietowanych), że pralko-suszarka. Jej niewątpliwymi zaletami, które przekonują potencjalnych klientów, są oszczędność miejsca i mniejszy wydatek w porównaniu z zakupem dwóch oddzielnych urządzeń.

Standardowe suszenie ubrań zwykle zajmuje sporo czasu oraz miejsca w naszych domach czy mieszkaniach. Chcąc uniknąć tego problemu wystarczy wyposażyć się w jedno z dwóch urządzeń: pralko-suszarkę lub oddzielną suszarkę bębnową. Przed dokonaniem zakupu warto zajrzeć na strony porównywarki cenowej Okazje.info, aby sprawdzić ceny oraz zapoznać się z opiniami o tego rodzaju sprzęcie.
Na stronie Okazje.info możemy znaleźć ranking pralko-suszarek: http://www.okazje.info.pl/sprzet-agd/pralko-suszarki-1/ranking.html

Poprawiony: środa, 23 listopada 2016 10:03