Ćwiczenia w fotelu dla urody Drukuj Email
Wpisany przez Ewa   
czwartek, 03 czerwca 2010 11:08

Ćwiczenia w fotelu dla urody

 

Możesz je wykonywać o każdej porze dnia i nocy.

Nie wymagają specjalnych strojów czy przyrządów.

Nie zabierają czasu, gdyż mogą się odbywać podczas oglądania telewizji.

Bonus - minuty spędzone przed małym ekranem nie dłużą się dzięki ćwiczeniom i nie budzą wyrzutów sumienia, że oto znowu obejrzałam setny film o miłości podobny do 99 widzianych wcześniej.

MINUTY DLA URODY TWARZY

  

„Podniesione” policzki, ładniejszy owal…

 

Ćwiczenia:

Wiadomo, że mięśnie stanowią podporę dla skóry, gdy one wiotczeją w sposób widoczny wiotczeje też skóra.

Ćwiczenia mięśni twarzy są starym jak świat sposobem na utrzymanie młodego wyglądu. Oto one, wykonuj je codziennie, po 10 razy każde:

1.              Podnieś wysoko brwi niczym w grymasie zdziwienia, napnij je i zatrzymaj najdłużej jak możesz potem rozluźnij.

2.              Nadmij policzki, zatrzymaj, wypuść powietrze.

3.              Wymawiaj bezgłośnie, z przesadną starannością samogłoski: iouea.

4.              Kręć nosem i zamkniętymi mocno ustami w prawo i w lewo.

5.              Rozciągnij wargi w koszmarnym uśmiechu szczerząc przy tym żeby, tak żeby napięły się mięśnie podbródka i szyi.

Masaż:

1. Kolistymi delikatnymi ruchami rozmasuj całą twarz aż poczujesz ciepło i rozluźnienie.

2. Uszczypnij się w brwi po pięć razy, zaczynając od ich wewnętrznej strony.

3. Uciskaj obszar łączący nos z policzkami, zaczynając od góry nosa. Podobnie uciskaj miejsca wokół oczodołu od góry (na granicy brwi) i od dołu (pod dolną powieką).

4. Wymasuj kolistymi ruchami, wyraźnie naciskając kąciki ust i punkt między brwiami.

5. Poklep się leciutko po policzkach i mocniej, wierzchem dłoni po podbródku.

 

KWADRANS DLA ŁADNIEJSZYCH MYŚLI

 

Ćwiczenia palców dla mózgu

W książce pt. „Druga młodość” napisanej przez chińskiego lekarza, praktykującego w USA, dr Maoshing Ni, wydanej w Polsce przez Horyzont  przeczytałam, że naciskanie opuszków palców stymuluje zakończenia nerwowe, które łączą się z mózgiem, powodując lepsze jego ukrwienie. Dzięki temu poprawia się nasz nastrój, niknie napięcie mięśni twarzy co sprawia, że wydaje się ona młodsza no i lepiej nam się myśli.  Jak to uzyskać, siedząc w fotelu przed telewizorem?

1. Szydełkować, robić na drutach, układać puzzle.

2. Położyć palec na grzbiecie palca sąsiedniego, na nim kolejny palec i kolejny. Powtórzyć to wiele razy.

3. Podawać monetę, kartę do gry  lub ołówek z palca do palca jednej ręki, wygląda to tak jakby moneta przewijała się między palcami. Ćwiczenie wykonywać raz prawą, a raz lewą dłonią.  Jest dosyć trudne.

Masaż na rozjaśnienie umysłu.

Podciągnij lewą stopę na siedzenie fotela i chwycić ją lewą ręką. Kciukiem uciskaj punkt znajdujący się między ścięgnem Achillesa a wewnętrzną stroną kostki. Uciskaj przez minutę, puść, po chwili znów uciskaj i tak pięć razy. Powtórz wszystko na prawej nodze. Chińscy lekarze (jak pisze dr Maoshing Ni) uważają, że system nerki-nadnercza dostarcza niezbędnej energii do funkcjonowania mózgu. A właśnie w tym miejscu, który uciskasz znajduje się punkt wykorzystywany w akupunkturze i akupresurze do wzmocnienia nerek, poprawienia jasności myślenia, witalności oraz libido. Efekt regularnego uciskania tego punktu widoczny będzie po dwóch tygodniach codziennej akupresury.

Jest nadzieja, że nie tylko rozjaśni umysł ale dodatkowo sprawi, że stawy kolanowe rozciągną się, uelastycznią i twój chód stanie się zgrabniejszy.

Chiński masaż na poprawę słuchu

1. Zakryj dokładnie uszy dłońmi (odsuń wszystkie włosy), palce mają być skierowane do tyłu. Postukaj kilkadziesiąt razy palcami w tył czaszki, po czym nagle odsłoń uszy. Poczujesz jakby ktoś wyciągał korek z twoich uszu, dzięki czemu  odtyka się kanał słuchowy.

2. Poprawę słuchu przynosi też żucie gumy lub przeżuwanie czegoś co się długo żuje np. suszonych śliwek lub migdałów. Składniki znajdujące się w tych owocach podnoszą urodę kobiet a ruch szczęki ćwiczy kosteczki słuchowe, które, jak wszystkie kosteczki, z wiekiem mogą tracić swą sprawność.

  

COŚ DLA URODY NÓG

  

Szczupłe kostki, zgrabniejsze kroki

Siedząc wygodnie wyprostuj nogi w kolanach, tak by znalazły się w położeniu równoległym do podłogi. Rozluźnij kolana, nie napinaj ich i teraz kręć stopami: w prawo i w lewo na dół i do góry. Ćwicz tak jak długo potrafisz utrzymać nogi w tej pozycji. Zrób przerwę i znowu ćwicz, powtórz to przynajmniej pięć razy. Po dwóch tygodniach przekonasz się, że twoje nogi zyskały na urodzie gdyż mniej puchną w kostkach, twój chód jest bardziej sprężysty, a mięśnie brzucha trochę mocniejsze.

 

JAK SIĘ ZMUSIĆ DO ĆWICZEŃ

 

Chyba każdy ma za sobą nieudane próby  zmuszenia się do codziennych ćwiczeń w domu. Oczywiście wiemy, że są one bardzo zdrowe tylko jak się zmusić do ich wykonywania? Kluczowa sprawą jest wyrobienie w sobie nawyku ćwiczenia. Jak do tego dojść?

1.Wybrać ćwiczenia, które ma się ochotę wykonywać  i spisać je na kartce papieru.

2. Kartkę położyć koło fotela lub miejsca, z którego zazwyczaj oglądamy telewizję. Niech tam stale leży i kłuje nas w oczy swoją obecnością.

3. Zacząć ćwiczyć podczas oglądania jakiegoś jednego, wybranego programu, żeby on nam się z czasem skojarzył z gimnastyką.  Najlepiej nadają się do tego seriale powtarzane o stałych godzinach.

4. Ćwiczyć podczas oglądania serialu, zerkając od czasu do czasu na kartkę ze spisem ćwiczeń.

 

Po pewnym czasie oglądanie serialu będzie nam się kojarzyło z masażem twarzy czy z ćwiczeniami stóp. Każdy kto chodzi na treningi wie, że występuje u niego coś, co nazywa uzależnieniem się od ruchu, gdyż wysiłek fizyczny sprawia, że mózg wydziela „hormony szczęścia” podnoszące nastrój. Ćwicząc regularnie przed telewizorem też doczekamy się tych hormonów szczęścia. Będziemy zatem ćwiczyć  z coraz mniejszym przymusem. Po dwóch mniej więcej tygodniach dostrzeżemy poprawę w naszym wyglądzie i poczujemy zadowolenie z własnej siły woli, a także z tego, że tak mądrze i pożytecznie spędzamy czas w fotelu przed telewizorem, wbrew temu co ludziska gadają, że to ogłupiające zajęcie.

 

Babcia Ewa

      

Poprawiony: sobota, 11 stycznia 2014 16:51