Nissan Leaf - 250 km na jednym ładowaniu Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
sobota, 29 października 2016 09:48

Nissan LEAF 30 kWh w bazowej wersji Visia


Z początkiem listopada Nissan wprowadza do swojej gamy Nissana LEAF 30 kWh w bazowej wersji Visia. Tym samym akumulator o pojemności 30 kWh, zapewniający zasięg 250 km na jednym ładowaniu*, dostępny będzie w całej gamie wersji modelu LEAF.


 

W pierwszym kwartale bieżącego roku Nissan wprowadził znaczące zmiany w gamie elektrycznego modelu LEAF. Jednym z najważniejszych dowodów na to, że marka po raz kolejny zmienia skalę osiągów i funkcjonalności, a także postrzegania samochodów elektrycznych, było wprowadzenie do oferty modelu z nowym akumulatorem 30 kWh, zapewniającym zasięg 250 km na jednym ładowaniu.
Teraz przyszedł czas na kolejną ewolucję gamy modelu. Odpowiadając na zainteresowanie klientów, dla których zasięg samochodu jest kluczowym elementem decydującym o zakupie, ale jednocześnie oczekują niskiej ceny zakupu, marka wprowadza do sprzedaży Nissana LEAF 30 kWh w bazowej wersji Visia.
Wybór tej odmiany nie oznacza jednak konieczności rezygnacji z komfortowego wyposażenia, ponieważ LEAF 30 kWh Visia oferuje w standardzie między innymi automatyczną klimatyzację, podgrzewane przednie i tylne siedzenia, podgrzewaną, pokrytą skórą kierownicę, przednie i tylne szyby sterowane elektrycznie oraz system inteligentnego kluczyka I-Key z przyciskiem Start/Stop na desce rozdzielczej.
Przydatne podczas jazdy technologie, ułatwiające i uprzyjemniające jazdę, to system wspomagania ruszania pod górę, a także komputer pokładowy ze wskaźnikiem Eco, pozwalający na śledzenie postępów w ekologicznej jeździe.
Za dopłatą Nissana LEAF 30kWh Visia można doposażyć w Pakiet Style, zawierający 16-calowe felgi ze stopów metali lekkich, przyciemniane szyby oraz tempomat i ogranicznik prędkości, instalację umożliwiającą korzystanie z ładowarek o mocy 6,6 kW, a także w system nawigacji NissanConnect.
LEAF 30kWh Visia wyposażony jest w dwa gniazda ładowania: jedno służące do podłączenia do zwykłego gniazdka 230V lub ładowarki ściennej, a drugie – do szybkiego ładowania za pośrednictwem ładowarki CHAdeMO o mocy 50 kW. Ta ostatnia umożliwia naładowanie akumulatorów samochodu od 0 do 80 procent pojemności w czasie zaledwie 30 minut.
Akumulator o pojemności 30 kWh jest standardowo objęty gwarancją przez okres 8 lat lub do 160 000 km przebiegu**, jednakże Nissan w ramach oferty specjalnej zapewnia przedłużoną do 8 lat gwarancję*** na cały pojazd. Dodatkowo przy zakupie klient otrzymuje teraz 8 przeglądów okresowych za darmo!
Cena modelu 30 kWh Visia na rynku polskim to 133 000 zł brutto.

* Wg NEDC
** W zależności od tego, co nastąpi wcześniej
*** Lub 160 000 km przebiegu, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej


Nissan w Europie
Nissan posiada jedną z najbardziej kompleksowych ofert w Europie spośród producentów samochodów pochodzących z innych kontynentów. Firma zatrudnia ponad 14 500 osób w ramach swoich lokalnych działań w zakresie projektowania, badań i rozwoju, produkcji, logistyki oraz sprzedaży i marketingu. W ubiegłym roku kalendarzowym w zakładach Nissana w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Rosji wyprodukowano ponad 635 000 samochodów, w tym wielokrotnie nagradzane crossovery, samochody małolitrażowe, samochody typu SUV, pojazdy użytkowe oraz samochody elektryczne, takie jak Nissan LEAF, który jest najpopularniejszym samochodem elektrycznym na świecie – 97% nabywców jest bardzo zadowolonych z jego osiągów, a 95% poleciłoby ten samochód swoim znajomym. Nissan posiada obecnie w swojej europejskiej ofercie 24 różnorodne i innowacyjne modele, co plasuje go na pozycji lidera wśród marek azjatyckich w Europie.
http://www.newsroom.nissan-europe.com

Poprawiony: sobota, 29 października 2016 09:55