Wielofunkcyjne rękawiczki jednorazowe
Wpisany przez W.P.   
piątek, 28 października 2016 09:30

Wielofunkcyjne rękawiczki jednorazowe

Dłonie każdego z nas codziennie narażone są na działanie szkodliwych czynników. Oprócz niekorzystnych warunków pogodowych takich jak wiatr, deszcz czy promienie słoneczne, oddziałują na nie również detergenty używane do sprzątania.

 

Wystarczy jedynie kilkanaście minut kontaktu preparatu chemicznego z delikatną skórą, aby naruszyć warstwę naskórka, wysuszyć dłonie, a nawet wywołać bolesne uczulenie. Wszelkiego typu podrażnień można uniknąć pamiętając jedynie o rękawiczkach jednorazowych, które skutecznie ochronią tę wrażliwą skórę.

Dlaczego warto używać rękawiczek jednorazowych?

Zazwyczaj staramy się chronić swoją skórę przed słońcem czy wiatrem, stosując balsamy, kremy do rąk i ciała. Takie działanie mają na celu odbudowanie zniszczonych warstw naskórka. Zimą natomiast zakładamy ciepłe rękawiczki, aby nie doprowadzić do wychłodzenia lub odmrożenia. Dlaczego więc zapominamy o rękawiczkach jednorazowych podczas sprzątania i innych prac domowych? Jest to bardzo duży błąd, ponieważ preparaty używane do czyszczenia często zawierają silnie działające składniki, które wnikają w skórę, podrażniają ją i długotrwale uszkadzają. W przypadku częstego kontaktu skóra zostaje wysuszona, a poprawa jej kondycji zajmuje dużo czasu i profesjonalnych kosmetyków.

Rękawiczki jednorazowe są bezpieczne dla skóry i osłaniają ją przed kontaktem z chemią gospodarczą. Są szczególnie polecane alergikom, u których nawet delikatne preparaty mogą wywołać egzemę i bolesne rany. W tym przypadku najlepsze będą rękawiczki bez lateksu. Jest to bowiem silny alergen, który może negatywnie wpływać na stan zdrowia. Obecnie w sklepach znajdują się rękawiczki lateksowe, winylowe i nitrylowe. Nie ma więc problemu z dobraniem produktów odpowiednich do własnych potrzeb i wymagań.

Rękawiczki jednorazowe niezbędne w każdym domu

W momencie planowania sprzątania i tworzenia listy produktów, które będą nam potrzebne, nie można zapomnieć o preparatach chemicznych, pomocniczych urządzeniach oraz o rękawiczkach jednorazowych. Ten niewielki zakup pozwoli bezpiecznie sprzątnąć całe mieszkanie bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Detergenty używane podczas sprzątania niekorzystnie działają na skórę i uszkadzają nawet jej głębokie warstwy. Ale to nie jedyne przeznaczenie takich rękawiczek. W domu mogą one również ochraniać ręce w pracy w kuchni, np. w momencie obierania i krojenia buraków, które silnie farbują skórę i paznokcie czy cebuli, której intensywny zapach w mig przechodzi na dłonie. Można ich również używać, podczas remontu – w czasie malowania lub klejenia rozpadających się mebli. Coraz częściej są też wykorzystywane do pracy w warsztacie czy ogrodzie, gdzie również stosuje się chemię gospodarczą lub przemysłową.

W każdym z tych przypadków rękawiczki mają za zadanie ochronić dłonie przed wystąpieniem silnych i bolesnych podrażnień. Szeroki wybór rękawiczek jednorazowych znajdziesz na stronie http://spontex.pl/oferta/produkty/rekawiczki/jednorazowe/. Wystarczy jedynie pamiętać, aby planując sprzątanie, uzupełnić ich zapas, a tuż przed rozpoczęciem czyszczenia, założyć je na dłonie. Tak niewiele trzeba, aby zadbać o zdrowie i urodę oraz umilić sobie nielubiane codzienne obowiązki.

Poprawiony: piątek, 28 października 2016 10:02