Nissan opracowuje automatyczne krzesło... Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
niedziela, 09 października 2016 09:00

Nissan opracowuje autonomiczne krzesło dla osób, które nie znoszą stać w kolejce


Nissan przedstawił najnowszy produkt z serii innowacji umożliwiających korzystanie z dobrodziejstw koncepcji inteligentnej mobilności w codziennym życiu. Po sukcesie zaprezentowanego kilka miesięcy temu fotela z funkcją inteligentnego parkowania tym razem firma proponuje krzesło ProPILOT, które samo pilnuje kolejki w imieniu swojego pasażera.

Krzesło ProPILOT, dzielące nazwę z flagową technologią jazdy autonomicznej Nissana, wykrywa obecność innego krzesła przed sobą i automatycznie przemieszcza się za nim na zadanej trasie, utrzymując stałą odległość. Bardzo przypomina to działanie systemu ProPILOT przeznaczonego do pojazdów — dostępnego od sierpnia tego roku w minivanie Nissan Serena w Japonii. Samochodowy ProPILOT utrzymuje bezpieczną odległość od pojazdu poprzedzającego oraz tor jazdy środkiem pasa ruchu.
Filmy pokazujące działanie autonomicznych krzeseł: https://youtu.be/uSAw6C-MnwU , https://youtu.be/pP1KGwMAAe8 .

Krzesło ProPILOT może zainteresować każdego, komu zdarza się czekać na miejsce w popularnej restauracji — eliminuje nudę i fizyczny dyskomfort podczas stania w kolejce. Taka sama przyjazna dla użytkownika koncepcja jest podstawą technologii jazdy autonomicznej ProPILOT Nissana, którą opracowano, aby uwolnić kierowcę od najbardziej męczących i monotonnych aspektów podróżowania zatłoczoną autostradą. Oba systemy są oparte na inteligentnej mobilności, czyli wizji Nissana dotyczącej podejścia do prowadzenia pojazdu, źródła jego napędu i integracji ze społeczeństwem.

Nissan zadba także o gruntowne przetestowanie krzesła ProPILOT w rzeczywistych warunkach. Do 27 grudnia restauracje w całej Japonii mogą wnioskować o udostępnienie tych krzeseł, podając na Twitterze swoją nazwę i stronę internetową wraz z hashtagami #NissanProPilotChair #Wanted. Pozostałym użytkownikom Twittera zaleca się korzystanie z hashtaga #NissanProPilotChair.
Fotele pojawią się w wybranych restauracjach w 2017 roku. Tymczasem w publicznej galerii w globalnej centrali Nissana w Jokohamie została zaprezentowana ekspozycja złożona z sześciu krzeseł ProPILOT. Odwiedzający mogli wypróbować fotele i zobaczyć je w akcji w symulowanej kolejce.

Informacje dodatkowe:
System ProPILOT jest dostępny w Japonii od zeszłego miesiąca w popularnym zmodernizowanym minivanie Nissan Serena. Jako pierwszy system japońskiego producenta samochodów umożliwiający w pełni automatyczne sterowanie układem kierowniczym, przyspieszaniem i hamowaniem, ProPILOT jest potwierdzeniem czołowej pozycji Nissana w branży pod względem wdrażania technologii jazdy autonomicznej w produkowanych przez siebie pojazdach.


Nissan w Europie
Nissan posiada jedną z najbardziej kompleksowych ofert w Europie spośród producentów samochodów pochodzących z innych kontynentów. Firma zatrudnia ponad 14 500 osób w ramach swoich lokalnych działań w zakresie projektowania, badań i rozwoju, produkcji, logistyki oraz sprzedaży i marketingu. W ubiegłym roku kalendarzowym w zakładach Nissana w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Rosji wyprodukowano ponad 635 000 samochodów, w tym wielokrotnie nagradzane crossovery, samochody małolitrażowe, samochody typu SUV, pojazdy użytkowe oraz samochody elektryczne, takie jak Nissan LEAF, który jest najpopularniejszym samochodem elektrycznym na świecie – 97% nabywców jest bardzo zadowolonych z jego osiągów, a 95% poleciłoby ten samochód swoim znajomym. Nissan posiada obecnie w swojej europejskiej ofercie 24 różnorodne i innowacyjne modele, co plasuje go na pozycji lidera wśród marek azjatyckich w Europie.
http://www.newsroom.nissan-europe.com
Nissan Motor Co., Ltd.
Nissan jest producentem pełnej gamy samochodów, posiadającym w swojej ofercie ponad 60 modeli dostępnych pod markami Nissan, Infiniti oraz Datsun. W roku obrachunkowym 2015 firma sprzedała ponad 5,4 miliona pojazdów na całym świecie, generując przychód w kwocie 12,19 biliona jenów. Nissan produkuje i oferuje na rynkach całego świata najlepiej sprzedający się w historii całkowicie elektryczny pojazd – Nissana LEAF. Centrala Nissana w Jokohamie (Japonia) kieruje działalnością prowadzoną w sześciu regionach: ASEAN i Oceanii, Afryce, Bliskim Wschodzie i Indiach, Chinach, Europie, Ameryce Łacińskiej oraz Ameryce Północnej. Nissan zatrudnia na całym świecie 247 500 pracowników i od marca 1999 r. współpracuje z francuskim producentem Renault w ramach sojuszu Renault-Nissan.