Jak stworzyć malownicze wnętrze? Poznaj sztuczki impresjonistów!
Wpisany przez S.Z.   
środa, 21 września 2016 11:52

Jak stworzyć malownicze wnętrze? Poznaj sztuczki impresjonistów!

Marzy Ci się aranżacja pełna subtelnych barw i świetlnych refleksów? Lubisz otaczać się pięknymi, stylowymi przedmiotami i chcesz, by Twoje wnętrze przypominało dzieło sztuki? Zobacz, czego możesz nauczyć się od impresjonistów i przemyć do swojego mieszkania elementy, które podkreślą ulotne piękno chwili. Inspirację znajdziesz w nowym katalogu marki Dekoria.pl.

 

Impresjonizm, jeden z nurtów w sztuce, narodził się w XIX wieku we Francji. Charakteryzuje się dążeniem do uchwycenia przemijających momentów – niepowtarzalnej gry świateł czy subiektywnych wrażeń zmysłowych. Dzieła malarzy impresjonistów często ukazują więc ludzi w ruchu lub wygląd danego miejsca zmieniający się pod wpływem światła. Nie ma tu miejsca na tematykę społeczną czy metafizyczną. Najważniejsza jest impresja, wrażenie, ulotna chwila.

Pastelowe barwy i motywy kwiatowe

We wnętrzach inspirowanych impresjonizmem można pokusić się o stworzenie nastroju podobnego do tego, panującego na obrazach mistrzów – Eduarda Maneta, Claude’a Moneta, Auguste’a Renoira czy Edgara Degasa. W ich dziełach dominują rozmyte, pastelowe barwy oraz nawiązania do natury. Często stosowaną techniką jest również dywizjonizm, czyli nakładanie obok siebie plam koloru, które z pewnej odległości zlewają się i tworzą barwy uzupełniające.

Technika barwnej plamy oraz gama kolorystyczna charakterystyczne dla impresjonizmu zastosowane zostały także... na tkaninach z kolekcji Monet, dostępnych w sklepie Dekoria.pl. Rozmyte wielokolorowe pasy zestawione zostały z subtelnymi motywami kwiatowymi, tworząc wrażenie ulotności i zmysłowości. Feeria barw i florystyczne wzory wyglądają jakby zostały przeniesione do wnętrza prosto z obrazu Moneta „Nenufary”. Niezwykła delikatność tkanin sprawia, że doskonale sprawdzą się zarówno jako dominanta stylistyczna wnętrza (np. w formie zasłon, narzut i rolet), jak i jako subtelne dodatki – poszewki na poduszki, bieżniki i serwety. Bardzo mocnym impresjonistycznym akcentem staną się także ręcznie robione fotele o klasycznych kształtach obite tkaniną z kolekcji Monet.

Tajemnicza gra świateł

Bardzo dużą rolę w sztuce impresjonistycznej odgrywa oświetlenie. To światło zmienia bowiem percepcję, tworzy niepowtarzalne pejzaże, wydobywa zaskakujące kształty i wpływa na atmosferę. Pozwala wykreować przestrzeń na wzór tej znanej z dzieł XIX-wiecznych malarzy. Warto więc we wnętrzu umieścić kilka źródeł światła – nie tylko stylową lampę wiszącą lub stojącą (np. Colette z abażurem z naturalnego materiału), lecz także świece i lampiony. Pozwolą dopasować natężenie oświetlenia do potrzeb chwili oraz dowolnie sterować atmosferą – subtelnie przechodzić od tajemniczego półmroku do wyrazistej jasności.

Świeczniki i świece zapachowe możesz ustawić w dowolnym punkcie pomieszczenia – na półce, stole czy parapecie. Pasują zarówno do wystroju salonu, sypialni, jak i jadalni czy gabinetu. Do impresjonistycznej aranżacji najbardziej będą pasować te szklane, rozpraszające blask świecy. Staną się nie tylko kolejnym źródłem światła, lecz także stylową ozdobą, podkreślającą charakter wnętrza.

Z kolei lampiony najlepiej sprawdzą się na tarasie lub na balkonie.

W poszukiwaniu impresjonistycznych inspiracji warto zajrzeć do nowego katalogu marki Dekoria.pl, by zamienić własne mieszkanie w przestrzeń pełną zmysłowych, ulotnych wrażeń!

 

Odkryj morze inspiracji na jesień i zimę w nowym katalogu marki Dekoria.pl

Podobnie jak w modzie, również w aranżacji wnętrz warto śledzić nowe trendy. Jakie kolory i dodatki będą dominować w tym sezonie? W jakim stylu urządza się teraz mieszkanie? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w najnowszym katalogu marki Dekoria.pl na jesień i zimę 2016.

Katalog marki Dekoria.pl pokazuje, jak różnorodnie możemy urządzić nasze wnętrza, by czuć się dobrze we własnym domu i jednocześnie podążać za najnowszą modą. By mieszkać zgodnie z trendami, nie trzeba rezygnować z wygody!

W nowym katalogu znajdziemy szeroki wybór tkanin, których przyjemne faktury ocieplą wnętrza oraz mnóstwo funkcjonalnych dodatków, które ułatwią utrzymanie ładu w mieszkaniu.

Przed nadchodzącymi chłodniejszymi dniami warto zwrócić uwagę na bogatą kolekcję poduszek i koców, które uprzyjemnią jesienne i zimowe leniuchowanie.

Specjaliści marki Dekoria.pl zaprezentowali meble, na które warto zwrócić uwagę w nadchodzącym sezonie, a także aranżacje, które pozwolą urządzić wnętrza samodzielnie, zgodnie z obowiązującą modą.

Dzięki takiemu źródłu inspiracji, z łatwością można przeprowadzić wyjątkową metamorfozę każdego wnętrza.

/źródło - /

Poprawiony: środa, 21 września 2016 12:46