Kuchenka do domku letniskowego - jaki model będzie najlepszy?
Wpisany przez W.P.   
sobota, 10 września 2016 08:58

Kuchenka do domku letniskowego – jaki model będzie najlepszy?

Gotowanie podczas wczasów w domku letniskowym nie musi być trudne – najważniejsze to wybranie odpowiedniej kuchenki, z którą będzie można przyrządzać wyśmienite potrawy. Na jaki model warto się zdecydować?

W sprzedaży można znaleźć bardzo dużo różnego rodzaju kuchenek przenośnych oraz w kompaktowych wymiarach, dlatego jeżeli chcesz gotować na działce, masz w czym przebierać. Przede wszystkim przy doborze odpowiedniej kuchenki pod uwagę trzeba będzie wziąć sposób jej zasilania oraz miejsce, w których ma być ona używana.

Elektryczna czy gazowa?

Jeżeli domek lotniskowy jest podłączony do sieci, w takim przypadku można zastosować w nim kuchenkę elektryczną. W sprzedaży można znaleźć niedrogie kuchenki indukcyjne, które są bardzo łatwe w użyciu i energooszczędne. Kuchenki tego rodzaju można kupić w różnych wariantach – z jednym, dwoma czy czterema palnikami. Wymagają specjalnych garnków.

Gdy jednak w domku nie można korzystać z prądu lub też szukasz niedrogiego sposobu na gotowanie, w takim przypadku dobrym wyborem będzie  zakup turystycznej kuchenki gazowej. Kuchenki tego typu można kupić również w różnych wariantach, o których poniżej.

Rodzaje kuchenek gazowych:

  • kuchenka nastawna – ma postać płyty grzejnej z jednym lub kilkoma palnikami, podłączana jest do butli gazowej turystycznej lub standardowej 11-kilogramowej
  • kuchenka na kartusze – mała kuchenka z jednym palnikiem, która zasilana jest z wykorzystaniem kartuszy – nabojów gazowych, sprawdza się także przy wyprawach
  • kuchenka turystyczna – kuchenka tego rodzaju ma postać metalowej nakładki na butlę turystyczną, najlepsza podczas wypraw ze względu na swoje niewielkie wymiary oraz lekkość

Wobec tego najlepszym rozwiązaniem do domku letniskowego będzie skorzystanie z kuchenki nastawnej, gdy ma być ona podłączona do butli gazowej, albo można też zdecydować się na kuchenkę indukcyjną, gdy z kolei na działce można skorzystać z prądu. Kuchenka gazowa będzie przy tym tańsza zarówno w zakupie, jak i również w eksploatacji. Kuchenki tego rodzaju można zakupić przez internet, a także w różnych sklepach z AGD.