Letniej nocy sen Drukuj Email
Wpisany przez Pościelowo   
wtorek, 18 maja 2010 13:38

Letniej nocy sen

W łóżku spędzamy 1/3 doby. Wtedy najczęściej regenerujemy siły. Zdrowy i komfortowy sen wpływa na samopoczucie w ciągu dnia.
altPowinniśmy zatem zadbać o przygotowanie miejsca, w którym odpoczywamy oraz zastanowić się nad doborem odpowiedniej pościeli. By zrobić takie zakupy, nie trzeba nawet wychodzić z domu - profesjonalne sklepy internetowe oferują bardzo szeroką gamę produktów.

 

Ustalenie warunków snu
Sen podzielony jest na kilka cykli. Dla wypoczynku najważniejsza jest faza snu głębokiego. Aby jej nie zakłócić, warto przed położeniem się spać wywietrzyć pokój. Umożliwi to osiągnięcie w pomieszczeniu optymalnej temperatury - najlepiej, gdyby oscylowała ona w granicach 16-18 °C. Należy także pamiętać o zasłanianiu zasłon w ciągu dnia w miejscu, w którym śpimy. Dzięki temu do wnętrza nie dociera światło, które może zakłócić wydzielanie przez organizm melatoniny, niezbędnej dla właściwego snu. W przypadku, gdy decydujemy się na posiłek przed położeniem się do łóżka, powinniśmy go spożyć co najmniej dwie godziny wcześniej. Warto także zainwestować w wygodny materac, pozwalający na przyjęcie odpowiedniej pozycji w trakcie snu.
Pościel wpływa na mikroklimat w łóżku
Pod kołdrą, w zależności od pory roku, temperatura nie powinna przekraczać 28-32 °C. Pościel w znacznym stopniu wpływa na panujący w łóżku mikroklimat, musi zatem przepuszczać powietrze, zwłaszcza w miesiącach letnich.
- Letnie kołdry powinny utrzymywać stałą temperaturę ciała, nie pozwalając przy tym na rozwój drobnoustrojów. Ich niewielka waga sprzyjać powinna przepuszczaniu powietrza. Spełnienie wyżej wymienionych warunków pozwoli na zachowanie higieny w łóżku – mówi Szymon Sikorski, prezes firmy Pościelowo.pl oferującej artykuły pościelowe.
Wkład kołdry ma znaczenie
altWarto zainwestować w wybór kołdry letniej z odpowiednim wypełnieniem. Coraz większą popularność zdobywają wkłady wykonane z gotowej sprężystej włókniny silikonowej.
Równomierne rozłożona na całej długości i szerokości kołdry, nie podlega przemieszczaniu. Ponadto, tego typu wypełnienie idealnie nadaje się do prania, w przeciwieństwie do puchu lub pierza, które można jedynie wietrzyć.
Rozmiar ma znaczenie
Standardowy, ogólnie przyjęty rozmiar kołdry jednoosobowej, wynosi 155(160)x200 cm. W przypadku kołdry dla dwóch osób, popularny jest rozmiar 200x220 cm. Przy wyborze kierujmy się zawsze szerokością łóżka, na którym wypoczywamy. Z założenia kołdra powinna delikatnie wystawać poza jego brzegi.
www.poscielowo.pl
Pościelowo.pl sp. z o.o. to spółka produkcyjno-handlowa. Poscielowo.pl to platforma specjalizująca się w sprzedaży wyrobów pościelowych, ale także innych artykułów wyposażenia sypialni.


Poprawiony: piątek, 10 stycznia 2014 13:28