Mycie podłóg bez tajemnic
Wpisany przez S.Z.   
wtorek, 06 września 2016 13:56

Mycie podłóg bez tajemnic


O tym, jak wielkie znaczenie w postrzeganiu estetyki pomieszczenia ma czysta podłoga, wie każdy z nas. Niestety wielokrotnie nie potrafimy właściwie o nią dbać. Sięgamy po różne produkty nie myśląc o ich właściwościach i przeznaczeniu. Każde podłoże potrzebuje innej, specyficznej dla niego ochrony i pielęgnacji. Oto kilka sposobów na to, by podłogi w twoim domu były zadbane.


POŁYSK I CZYSTOŚĆ
Babcinym sposobem na to by, podłogi były lśniące, jest wlanie do wody odrobiny octu. Do zmywania terakoty należy używać ciepłej wody, do drewna – zaledwie letniej. Do mycia podłóg oraz ścian wyłożonych płytkami ceramicznymi można użyćszarego mydła.
Mimo wszystko warto rozejrzeć się po etykietach detergentów dostępnych na rynku - każdy ma specyficzny skład i konkretne przeznaczenie. By uniknąć smug i zacieków, należy dobierać produkty właściwie!

 

 

PARKIET I PANELE
Do mycia używaj ciepłej wody z herbatą. Pamiętaj, by dobrze osuszać mop, bo powierzchnia ta nie lubi kontaktu z dużą ilością wody!

 

TERAKOTA
Przed myciem warto zamieść podłogę z kurzu i brudu.
W razie potrzeby użyj szczotki z twardym włosiem w celu usunięcia uporczywych plam

 

PCV I LINOLEUM
Należy pamiętać, by zbytnio nie namaczać posadzki
w trakcie czyszczenia w celu uniknięcia powstania na niej ewentualnych odkształceń.

 

DESKA OLEJOWANA
W przypadku mopa, warto zwracać uwagę na jego nakładkę, idealnie by była bawełniana! Myć najlepiej wodą z szarym mydłem lub dedykowanym detergentem.

 

 

ROZMIAR POWIERZCHNI
To oczywiste, że innego sprzętu będziemy używać do małych pomieszczeń, a innego do dużych. Chodzi przede wszystkim o wygodę podczas pracy. W przypadku dużych przestrzeni zaleca się używanie mopów płaskich. Większa powierzchnia czyszcząca mopa pozwala zmyć podłogę dokładniej, w krótszym czasie i przy mniejszym nakładzie pracy.

 

DUŻE PIOWIERZCHNIE
Kiedy mamy wiele m2 podłogi do zmycia warto sięgnąć po mopa o dużej powierzchni czyszczącej, takiego jak Profi System od Leifheit.

 

MOP UNIWERSALNY
Clean Twist System - to mop, dzięki któremu umyjemy podłogę bez brudzenia rąk! Dzięki systemowi odwirowywania umieszczonemu w drążku mycie podłogi stanie się czystą przyjemnością!

 

MAŁE MIESZKANIA
Gdy miejsca mamy mało warto zaopatrzyć się w mopa z wbudowanym wyciskaczem. Piccolo sprawdzi się także jako mop "posiłkowy" do doraźnych przetarć w kuchni lub łazience.

Więcej informacji znajdziecie na www.leifheitsklep.pl

/źródło - /

Poprawiony: wtorek, 06 września 2016 14:17