Niezbędna pomoc w sezonie na grzybobranie
Wpisany przez S.Z.   
piątek, 02 września 2016 10:58

Niezbędna pomoc w sezonie na grzybobranie

Jesień coraz bliżej, a tym samym wielkimi krokami zbliża się sezon grzybobrania. W lasach będzie przybywać amatorów borowików i podgrzybków. Warto odpowiednio przygotować się do tego czasu, aby zimą móc cieszyć się aromatycznymi zbiorami. Czasy kiedy grzyby suszyło się na słońcu albo nawijało na sznurki i pozostawiało w ciepłym miejscu już minęły. Dziś można pomóc sobie korzystając z funkcjonalnych, elektrycznych suszarek do grzybów.

Mechaniczne suszarki to sprzęt niezbędny w każdej nowoczesnej kuchni. Warto pamiętać, że można wykorzystać je nie tylko do grzybów, ale także ziół, warzyw i owoców. W ten sposób przygotujemy zdrowe zapasy, którymi można cieszyć się już po zakończeniu sezonu. Co istotne, przy samodzielnym suszeniu sami nadzorujemy cały proces, a więc mamy pewność, że wszystko jest wolne od konserwujących środków chemicznych, aromatów czy barwników, które pojawiają się w gotowych, sklepowych produktach. Za to zachowane są wszystkie cenne składniki. Jest to idealny sprzęt dla miłośników zdrowego jedzenia.

Suszarki elektryczne zapewniają stały i równomierny przepływ powietrza, dzięki czemu produkty są perfekcyjnie wysuszone i gotowe do spożycia. Jest ono pompowane jest przez wentylator i przechodzi przez wszystkie piętra urządzenia, aż do wywietrzników, natomiast mikroprocesor idealnie dobiera temperaturę powietrza – wyjaśnia Joanna Tobiszowska, Dyrektor Marketingu Komputronik.

Wybierając model warto zwrócić uwagę na kilka elementów, przede wszystkim pojemność. Mniejsze urządzenia składają się z 3 sit, a te największe z 5, mieszcząc nawet do 11kg produktów. Dobrze jest też spojrzeć na wielkość otworów w sitach, co ma znaczenie zarówno dla przepływu powietrza, jak i dla czyszczenia. Sprawdzić należy moc, która zwykle mieści się pomiędzy 250 a 400W. Im większa wartość, tym większa wydajność sprzętu, a tym samym czas jaki będziemy potrzebowali do przygotowania suszu jest krótszy.

Na rynku znajdziemy wiele modeli o odmiennych specyfikacjach i różnych zakresach cenowych, zaczynając od 80zł, a kończąc na tych bardziej funkcjonalnych wariantach za ponad 200zł – wyjaśnia ekspert Komputronik.

Dzięki szerokiej gamie urządzeń o odmiennych funkcjach, kolorach, czy pojemnościach, każdy znajdzie sprzęt, który ułatwi mu uporanie się z licznymi zbiorami leśnych skarbów.

Przykładowe modele:

Zelmer FD1000 / ZFD1050W
moc: 520W
pojemność: 11kg
cena na Komputronik.pl: 139,90zł

 

 

 

 

 

 

MPM Product MSG-01
moc: 250W
pojemność: 5 sit o średnicy 28cm
cena na Komputronik.pl: 86zł

 

 

 

 

 

 

 

Ravanson SD-2010
moc: 240W
pojemność: 3 sita o wysokości 4,5cm
cena na Komputronik.pl: 102,90zł

 

 

 

 

 

/źródło - /