Do czego jeszcze można wykorzystać zamrażarkę?
Wpisany przez S.Z.   
sobota, 27 sierpnia 2016 05:55

Czy wiesz do czego możesz jeszcze wykorzystać swoją zamrażarkę?


Przyzwyczajeni do standardowego zastosowania sprzętu AGD, niewielu z nas nie zdaje sobie sprawę jak pomocne może być zimno pochodzące z lodówki czy zamrażarki. Działa odkażająco, wydłuża datę ważności produktów spożywczych, a także żywotność ubrań i nie tylko. Eksperci firmy Whirlpool przedstawiają ciekawostki dotyczące zamrażania i niekonwencjonalne metody wykorzystania zamrażarki.

Na czym polega zamrażanie?
Zamrażanie to jeden z najpopularniejszych i jednocześnie najskuteczniejszych sposobów utrwalania żywności. Chodzi o doprowadzenie produktu do temperatury –30°C, dzięki czemu zachowuje wszystkie właściwości odżywcze oraz smakowe.
Proces ten jest również bakteriobójczy. Okazuje się, że zamrażarka jest pomocna w przedłużaniu również żywotności produktów codziennego użytku lub pozbywaniu się z nich zarazków. Poniżej przedstawiamy zestawienie nietypowych zastosowań zamrażarki, przygotowane przy użyciu zamrażarki Whirlpool WVA31612.
Nietypowe zastosowanie zamrażarki

* Odkażanie pluszaków
Pluszowe zabawki Twojego dziecka wymagają systematycznego czyszczenia. Te wypełnione łatwo nasiąkliwym materiałem stanowią największe wyzwanie. Alternatywnym sposobem na pozbycie się niechcianych bakterii jest włożenie ich do plastikowej torebki, a następnie do zamrażarki. Po takim zabiegu możesz mieć pewność, że większość bakterii zginie w niskich temperaturach.

* Poduszki, kołdry i koce wolne od roztoczy
Roztocza są silnymi alergenami. Walka z nimi jest bardzo żmudna i monotonna. Niewidoczne dla oka pajęczaki ukrywają się w pościeli czy kocach. Aby się ich pozbyć warto włożyć produkty tekstylne na kilkanaście godzin do zamrażarki. Po problematycznych roztoczach nie będzie śladu.

* Guma do żucia
Kiedy do ubrania lub torebki przyczepi się niechciana guma do żucia, najprościej usunąć ją poprzez umieszczenie danej części garderoby w zamrażarce. Po kilku godzinach mrożenia guma stanie się na tyle krucha, że dzięki niewielkiemu tarciu całkowicie się wykruszy.

* Brudna patelnia
Ciężki do usunięcia zabrudzenia na patelni to zmora niejednej gospodyni domowej. Istnieje jednak niebanalny sposób na ich zniwelowanie - wystarczy wsadzić naczynie na chwilę do zamrażarki. Z pewnością ułatwi to pozbycie się uporczywego brudu, a zmywanie będzie dużo prostsze.

* Jeansy
Aby odświeżyć jeansy bez użycia wody, należy umieść je plastikowej torbie, włożyć do zamrażarki i wyjąć po kilku dniach. Będą wyglądały jak nowe - nie stracą koloru ani kształtu, a niezwykle niska temperatura pozbędzie się bakterii nagromadzonych na materiale, które są źródłem przykrego zapachu.

* Nasiona
Zamrażarka jest doskonałym miejscem na przechowywanie nasion np. dyni czy słonecznika, Umieszczone w szczelnych woreczkach dłużej będą zdatne do spożycia.

* Świece woskowe
Aby przedłużyć żywotność świec i sprawić by wolniej się paliły należy włożyć, je do zamrażarki na kilka godzin przed zapaleniem. Posłużą nam dłużej podczas romantycznego wieczoru czy uroczystej kolacji.

* Sposób na rozciągnięty sweter
Kiedy ulubiony sweter zbiegnie się podczas prania, możemy na własną rękę sprawić, aby wrócił do pierwotnego rozmiaru. Jednym ze sposobów jest zamrażanie - mokry sweter należy delikatnie odcisnąć, zawinąć w folię plastikową, a następnie włożyć do zamrażarki. Rozciąganie powinno odbywać się powoli, na płasko. Powinno się to odbywać w temperaturze pokojowej, aby nie zniszczyć tkaniny.

Do realizacji „specjalnych zadań” idealnie sprawdzi się zamrażarka Whirlpool model WVA31612, która zapewnia pojemne wnętrze do przechowywania żywności i napojów. Sprzęt jest wyposażony w wyjątkowa technologię 6-ty Zmysł, która monitoruje temperaturę wewnątrz zamrażarki i automatycznie zwiększa siłę mrożenia w razie potrzeby. Ponadto technologia FastFreezing przyspiesza mrożenie żywności, aby jak najdłużej zachować jej smak, wygląd i wartości odżywcze, a technologia NoFrost ogranicza ilość wilgoci w zamrażarce oraz skutecznie zapobiega gromadzeniu się lodu.

/źródlo - /