Z którego sprzętu domowego jesteś w stanie zrezygnować?
Wpisany przez S.Z.   
wtorek, 16 sierpnia 2016 09:55

Z którego sprzętu domowego jesteś w stanie zrezygnować?


Wyniki najnowszego raportu
Czy potrafimy wyobrazić sobie wykonywanie codziennych czynności bez pralki, zmywarki albo piekarnika? Czy bylibyśmy w stanie zrezygnować, z któregoś z naszych domowych pomocników? Preferencje Polaków w tym zakresie, w najnowszym raporcie „Sprzęty kuchenne Polaków” , postanowiła sprawdzić marka Hotpoint.


 

Ekspres do kawy i okap na podium
Ekspres do kawy oraz okap kuchenny są urządzeniami kuchennymi, bez których wyobrażamy sobie życie. Aż 36% użytkowników deklaruje, że mogłoby z nich bez problemu zrezygnować. Dotyczy to zarówno osób, które posiadają te sprzęty, jak i tych, w których domach tych sprzętów nie ma. Oba te urządzenia również w najmniejszym stopniu usprawniają codzienne życie ankietowanych (stwierdziło tak odpowiednio – 67% i 45% respondentów). Trzecie miejsce przypadło mikrofalówce z 27% wskazań. Natomiast ze zmywarki, mocno ułatwiającej żmudne mycie naczyń, jest w stanie zrezygnować tylko co piąty użytkownik.
Można zatem domniemać, że Polacy są w stanie zrezygnować z tych sprzętów, z których nie korzystają codziennie i/lub które wykonują za nich czynności niezbyt praco- czy czasochłonne. Tylko 12% spośród respondentów stwierdziło, że nie byłoby w stanie zrezygnować z żadnego sprzętu AGD .
A z jakiego sprzętu byłby w stanie zrezygnować Michał Górecki, współwłaściciel rodzinnego bloga „Mike & Mary”, który marka Hotpoint objęła swoim patronatem (http://mikemary.pl)?
„Z mikrofalówki – nie posiadamy jej obecnie, a jeśli kupimy to tylko po to by robić w niej popcorn” – stwierdza Michał Górecki.

Pralka, kuchenka i lodówka – nasze największe domowe skarby
Najbardziej niezbędnymi sprzętami okazały się: kuchenka/płyta grzewcza i pralka – żaden z respondentów posiadających te urządzenia, nie byłby w stanie z nich zrezygnować. Tuż za nimi jest lodówka – zaledwie 1% badanych uznało ten sprzęt za zbędny.
Jeśli chodzi o piekarnik, to jedynie 9% jego użytkowników deklaruje, że byłoby w stanie z niego zrezygnować. Ankietowani w wieku 25+ postrzegają piekarnik jako urządzenie, które jest jednym z niezbędnych elementów wyposażenia ich domów, pomimo tego, że nie korzystają z niego codziennie. Ma to zapewne związek z obecnie panującym trendem na kulinaria i gotowanie – Polacy mają coraz większą wiedzę na temat przyrządzanych posiłków, a gotowanie staje się ich pasją. Ponadto, piekarnik to jedno z głównych urządzeń odpowiedzialnych za kulinarne efekty w naszej kuchni. Dlatego też istotny jest wybór odpowiedniego modelu, dobranego zarówno pod kątem wzornictwa, jak i funkcjonalności. Jeśli uwielbiamy piec, warto pomyśleć o wielofunkcyjnym piekarniku.
Wielofunkcyjnie i stylowo
Piekarnik FI9 891 SCIX HA to urządzenie z najnowszej linii do zabudowy marki Hotpoint. Wyposażony w zaawansowane technologie i nowoczesne funkcje zapewnia precyzyjną kontrolę nad całym procesem pieczenia. Doskonałym przykładem może być technologia Multiflow, czyli specjalny system równomiernej dystrybucji ciepła wewnątrz piekarnika lub Książka Kucharska, czyli wiele automatycznych programów pieczenia. Dzięki elektronicznemu sterowaniu piekarnik wybiera parametry automatycznie (odpowiednie grzałki, temperaturę pieczenia oraz czas). Można w taki sposób przygotować między innymi lasagne, grillowanego pstrąga czy smakowity sernik. Najnowszy piekarnik marki Hotpoint wyposażony jest także w szereg funkcji specjalnych, m.in. programy z termosondą.
Piekarnik z najnowszej linii marki Hotpoint to połączenie nowoczesnego podejścia do pieczenia ze stylowym designem, który w 2016 roku otrzymał nagrodę w prestiżowym konkursie Red Dot. Ponadto, piekarnik możemy zestawić z innymi sprzętami do zabudowy marki Hotpoint z najnowszej linii (piekarniki parowe, kuchenki mikrofalowe z funkcją piekarnika, ekspres do kawy, lodówki, zamrażarki i zmywarki), które estetycznie ze sobą współgrają, tworząc harmonijną całość.
Więcej informacji na temat urządzeń marki Hotpoint, w tym nowoczesnych i eleganckich sprzętów do zabudowy z najnowszej linii, można znaleźć na stronie internetowej: www.hotpoint.pl oraz na blogu „Mike & Mary” (http://mikemary.pl).

/źródło - BP Hotpoint/

Poprawiony: wtorek, 16 sierpnia 2016 10:05