"Sekrety długowieczności" Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 10 maja 2010 14:27

"SEKRETY DŁUGOWIECZNOŚCI".

Setki rad jak żyć 100 lat doktora Maoshing Ni. Młody wygląd i świetne samopoczucie nie są zarezerwowane dla bogatych i tych, którzy poddali się operacjom plastycznym.
altDożyć 100 lat jest łatwiej niż większość ludzi sobie wyobraża. W książce SEKRETY DŁUGOWIECZNOŚCI doktor Maoshing Ni podaje wiele prostych wskazówek. Są one wynikiem jego dwudziestoletnich badań stulatków w Chinach, a także wynikają z 38 pokoleń tradycji lekarskiej w jego rodzinie. Dłuższe, zdrowsze i szczęśliwsze życie nie jest rezultatem wyszukanych diet, skomplikowanego systemu przyjmowania suplementów albo jakichś precyzyjnie określonych ćwiczeń fizycznych, lecz raczej wprowadzenia drobnych i prostych, ale dokładnie dobranych do potrzeb każdej jednostki, zmian oraz wyeliminowania z życia szkodliwych nawyków.

 

Książka dzieli się na 6 rozdziałów:

Rozdział 1: CO JESZ: Dieta i odżywianie
Rozdział 2: JAK SIĘ LECZYSZ: Zioła, remedia, eliksiry
Rozdział 3: GDZIE ŻYJESZ: Środowisko, ekologia, społeczeństwo
Rozdział 4: CO ROBISZ: Ćwiczenia, styl życia, odmładzanie
Rozdział 5: KIM JESTEŚ: Genetyka, związki, miłość, seksualność, wiara
Rozdział 6: PODSUMOWANIE: Osiągnięcie spełnienia w życiu i to, co po tobie zostanie

Łącząc wiedzę medyczną Wschodu i najnowsze badania medycyny zachodniej Doktor Mao stworzył kompendium wiedzy, ułożone w formie przystępnie napisanych rad, z których każdy może wybrać te, które dotyczą właśnie jego problemów. Książka jest więc nie tylko bardzo przydatnym poradnikiem dla nas, jak żyć pięknie i długo ciesząc się dobrym zdrowiem, ale także jest doskonałym prezentem dla tych, których kochamy.

Wypowiedzi o Autorze:

Podjęcie leczenia u dr Mao w ośrodku Tao of Wellness i stosowanie jego wskazówek odnośnie odżywiania zaowocowało ogromną poprawą mojej energii życiowej i mojego samopoczucia.
(JIM CARREY – aktor)

Dr Mao dzieli się z nami doświadczeniami wielu pokoleń lekarzy, ogromną wiedzą zarówno o medycynie Wschodniej jak i Zachodniej oraz swoim sercem, które poświęcił leczeniu ludzi.
(HELEN HUNT – aktorka)

Działalność dr Mao i jego współpracowników w ośrodku Tao of Wellness graniczy niemal z cudem. Cóż w tym dziwnego – jego rodzina to od 38 pokoleń sami lekarze.
(PAUL REISER – aktor)

Choć praktykuję Tai Chi od niedawna już widzę jak pozytywnie i wyciszająco na mnie wpływa. Z wielkim przekonaniem rekomenduję doktora Mao jako Mistrza (…)
(ANJELICA HOUSTON- aktorka)

W tym przewodniku przetrwania dla naprawdę myślących kobiet i mężczyzn dr  Mao jasno określa zasady, które pozwolą ci diametralnie poprawić jakość swojego życia. Bardzo gorąco polecam tę książkę, bowiem jeśli tylko chcesz – doktor Mao pokaże ci jak przedłużyć  swoje życie o wiele zdrowych i szczęśliwych lat.
SAMUEL GOLDWYN – producent filmowy (Metro-Goldwyn-Mayer)

NOTA O AUTORZE

   altDr. Maoshing Ni jest reprezentantem 38. pokolenia lekarzy chińskich w swojej rodzinie, autorytetem w zakresie medycyny taoistycznej, zajmującej się zagadnieniami długowieczności. Jego wypadek w dzieciństwie, który nieomal zakończył się śmiercią, dostarczył mu ogromnej motywacji, by poznawać tajniki zdrowia i leczenia. Bardzo wcześnie nauczył się tai chi i qigong, by usprawnić swoją rehabilitację i przez wiele lat ćwiczył pod okiem swego ojca, znanego lekarza chińskiej medycyny i mistrza Tao. Determinacja, której nauczył się w młodości, zaowocowała dalszą nauką w szkołach medycyny chińskiej w USA i w Chinach. W wieku 19 lat został najmłodszym licencjonowanych specjalistą od akupunktury w Kalifornii. Kontynuował naukę obroniwszy dwa doktoraty, równolegle prowadząc (przez 20 lat) studia nad stulatkami w Chinach.   
  
Doktor Mao, specjalizujący się w zagadnieniach związanych z długowiecznością, posiada certyfikat Amerykańskiej Izby Lekarskiej, prowadzi prywatną praktykę lekarską w Ośrodku Tao of Wellness w Santa Monica w Kalifornii. Doradza pacjentom jak osiągnąć optymalny stan zdrowia i dobre samopoczucie. Dzięki doktorowi, ośrodek ten uzyskał także status największego w USA ośrodka akupunktury i medycyny chińskiej. Oprócz praktyki prywatnej w Tao of Wellness, doktor Mao jest współzałożycielem, byłym prezesem, a obecnie kanclerzem Uniwersytetu Tradycyjnej Chińskiej Medycyny - Yo San w Los Angeles.
W wielu krajach prowadzi wykłady na tematy związane z medycyną zapobiegawczą, długowiecznością, dietą i odżywianiem, ziołolecznictwem, zarządzaniem stresem, medytacją, poprawą życia, zintegrowaną kuracją przeciwnowotworową, tai chi, qigong, chińską jogą i duchowością.
Dr. Maoshing Ni – lekarz wielu gwiazd hollywoodzkich – jest także autorem kilku bardzo popularnych, tłumaczonych na wiele języków książek z zakresu medycyny chińskiej, propagowania zdrowego stylu życia i długowieczności. Prowadzi rozbudowaną stronę
www.askdrmao.com


Nowy Horyzont Agencja Wydawnicza, Warszawa 2008


 
Poprawiony: piątek, 10 stycznia 2014 17:30