Wysyp kabrioletów na lato w Polsce? Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
czwartek, 30 czerwca 2016 07:37

Wysyp kabrioletów na lato w Polsce?


W pierwszej połowie 2016 roku sprzedaż modeli cabrio jest ponad dwukrotnie wyższa niż w zeszłym roku

 

Trend zwiększonego zainteresowania samochodami z otwartym nadwoziem w Polsce obserwuje się od paru lat. W tym roku może zostać pobity zeszłoroczny rekord sprzedaży kabrioletów. Grupa AAA AUTO, największy dealer samochodów używanych w Europie Środkowo – Wschodniej informuje, że w okresie od stycznia do czerwca 2016 roku w całej Grupie sprzedano o 52% więcej aut typu cabrio niż w tym samym okresie roku poprzedniego.

,,Abstrahując od tego, czy rosnąca sprzedaż aut typu cabrio to wynik coraz wyższych temperatur w Europie, popularności filmów drogi, czy wyższej stopy życiowej konsumentów, jedno jest pewne – coraz więcej osób daje się skusić romantycznej wizji podróży z wiatrem we włosach. Już półtora razy więcej aut z otwartym nadwoziem wyjechało z naszych oddziałów w Polsce w porównaniu do analogicznego okresu w zeszłym roku. Wśród sprzedanych aut nad Wisłą są takie modele, jak: BMW M6 oraz siedem modeli Mercedesa SL i SLK. W tym roku w Polsce sprzedaliśmy już 20% kabrioletów więcej niż w całym zeszłym roku. Jest to bardzo dobry wynik na tle pozostałych krajów, w których funkcjonuje Grupa AAA AUTO” – powiedział Ken Scarratt, Dyrektor Generalny AAA AUTO w Polsce.

Kabriolet ciągle jest postrzegany przede wszystkim jako droga zabawka, służąca głównie do czerpania przyjemności z jazdy. Dla niektórych jest typowym przedmiotem zbytku – jak jacht czy żaglówka. Kompromisem pomiędzy chęcią sprawienia sobie przyjemności a zachowaniem zdrowego rozsądku w kwestiach finansowych jest wybór używanego samochodu z otwartym nadwoziem ze średniej półki.

Wśród kabrioletów w ofercie AAA AUTO można znaleźć modele dwudrzwiowe i pięciodrzwiowe, ze składanym i zdejmowanym dachem. Najpopularniejsze modele kabrioletów ze średniej półki to: VW Golf III Cabrio, Renault Mégane, Citroën C3 Pluriel, Opel Astra II kabriolet, Peugeot 206 CC.

W polskich oddziałach AAA AUTO dostępne są modele, m.in: BMW Z4 sDrive23ia z 2009 roku z 60 000 km przebiegu, VW New Beetle Kabriolet 1.4 z 2003 roku z 100 000 km przebiegu oraz Volvo C70 D5 z 2007 roku z mniej niż 100 000 km przebiegu. W ofercie firma ma także coś dla prawdziwych koneserów – Mercedes G 500 Final Edition 200, z ponadstandardowym wyposażeniem.

Wśród kabrioletów sprzedanych dotychczas przez Grupę AAA AUTO znalazły się również bardziej niszowe, luksusowe modele jak:

• Bentley Continental GTC z mniej niż 400 km na liczniku za 810 000 zł
• Liczne modele Porsche 911 Carrera i Porsche 911 Turbo S, wiele modeli Porsche Boxsters
• liczne modele kabrioletów: Ford Mustang, Jaguar, Lexus
• Dziesięciocylindrowy Dodge Viper
• liczne Mini Cabrio i Mini Roadsters, jak również jeden John Cooper Works
• niezwykły Opel GT
• specjalny model Fiat 500C Abarth Competizione

/źródło - AAA AUTO BP/

Poprawiony: czwartek, 30 czerwca 2016 07:48