Dlaczego meble technorattanowe często zastępują drewniane? Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
sobota, 30 kwietnia 2016 11:44

Dlaczego meble technorattanowe często zastępują drewniane?

Jaki rodzaj mebli wybrać do użytku zewnętrznego? To pytanie zadaje sobie każdy kto chce przyjemnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Takie meble powinny być wygodne, odporne i trwałe. Estetyczny wygląd to równie ważna kwestia. Dlatego należy rozważyć wiele rzeczy przy urządzaniu ogrodu, tarasu czy balkonu, aby z szerokiego wachlarza mebli wybrać te, które będą w zupełności spełniały wszystkie oczekiwania.


Źródło - Meblobranie.pl

Zalety i wady mebli drewnianych

Tradycyjne meble z drewna pasują do większości ogrodów i wielu stylów. Naturalny wygląd doskonale komponuje się z roślinnym otoczeniem, wprowadza swojski i przytulny klimat. Wystarczy wybrać odpowiednią formę - prostą, nowoczesną, ciosaną, rzeźbioną, rustykalną - a potem znaleźć pasujące dodatki, aby stworzyć kompletną aranżację. Drewno daje możliwość zaspokojenia odmiennych gustów, jest ciepłe i przyjemne w dotyku, jednak ma też swoje wady. Przede wszystkim trzeba je dodatkowo chronić przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. W czasie deszczu meble z drewna powinno się przenieść do suchego pomieszczenia lub chociaż odpowiednio zabezpieczyć przykryciem. Ponadto wymagają wygospodarowania miejsca na ich magazynowanie poza sezonem. Wskazana jest ich coroczna konserwacja, co wiążę się z koniecznością zakupu impregnatu lub lakierobejcy i zajmuje trochę czasu. 

Meble z technorattanu, czyli najlepsza alternatywa dla drewna

Doskonałą alternatywą dla mebli drewnianych są meble ogrodowe technorattanowe, czyli tworzywo syntetyczne, imitujące rattan naturalny. Z technorattanu wykonuje się nowoczesne meble ręcznie plecione, na konstrukcji aluminiowej lub stalowej. Kluczową zaletą tego materiału jest duża wytrzymałość bez potrzeby impregnacji, czy innych zabiegów zabezpieczających. Meble ogrodowe z technorattanu są odporne na czynniki atmosferyczne, w tym deszcz i duże zmiany temperatur. Technorattan nie jest podatny na wilgoć i nie blaknie na skutek promieniowania UV. Wszystko to sprawia, że technorattanowe meble mogą stać na zewnątrz nawet przez cały rok. Dodatkową zaletą mebli z technorattanu jest łatwość czyszczenia. Do usunięcia zabrudzeń wystarczy woda lub łagodne środki czyszczące. Poza tym meble z technorattanu dostępne są w szerszej gamie barw. Doskonale wyglądają w połączeniach z rozmaitymi tkaninami i dodatkami. Są praktyczne i nadają przestrzeni elegancji. Producenci mebli ogrodowych proponują wiele kompozycji - z leżakami, krzesłami, fotelami, stołami i skrzyniami - do wyboru według własnego uznania. Większość zestawów posiada w komplecie poduszki na siedziska. Nie ma zatem problemu ze znalezieniem mebli, które faktycznie wyróżniają się dobrą jakością i pozwalają z przyjemnością spędzać wolny czas. Warto również podkreślić, że technorattan w całości podlega recyklingowi.

Zróżnicowana oferta mebli technorattanowych

Z szerokiego wachlarza mebli technorattanowych można wybrać kompozycje według własnego uznania, zarówno te klasycznie wyglądające jak i nowoczesne. Zróżnicowana oferta pozwala na dopasowanie aranżacji do ulubionego stylu, odmiennych potrzeb i możliwości przestrzennych. Najpopularniejsze meble technorattanowe to serie takie jak Comodo, Calmo i Ligurito. Komplet Comodo, składający się z dwuosobowej sofy, dwóch foteli i stolika kawowego ze szklanym blatem to przykład tradycyjnej elegancji. Brązowy kolor technorattanu jest uniwersalny, gdyż pasuje do niemal każdego otoczenia. Dzięki wąskim nóżkom meble nabierają lekkości. Siedziska uzupełniono o miękkie poduszki w jasnym odcieniu, które świetnie wyglądają na tle ciemnego technorratanu. Następna propozycja o identycznym składzie, czyli kolekcja Calmo wyróżnia się bogatą ofertą wariantów kolorystycznych. To doskonały wybór dla osób poszukujących praktycznych, ale oryginalnie wyglądających mebli. Natomiast ekskluzywne zestawy wypoczynkowe Ligurito wprowadzają do ogrodu powiew nowoczesności. Ich zaletą jest nie tylko piękny wygląd, ale także możliwość tworzenia wielu aranżacji, za sprawą modułowych elementów. Wszystkie te produkty łączy dbałość o odpowiednią jakość i zgodność z najnowszymi trendami. Warto także zwrócić uwagę na rosnącą popularność naśladujących technorattan mebli ogrodowych Corfu firmy Curver.