Wymarzone wakacje rodzinne tylko w Legolandzie Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
piątek, 29 kwietnia 2016 06:54

WYMARZONE RODZINNE WAKACJE TYLKO W LEGOLANDZIE!


Gdzie spędzić wymarzone rodzinne wakacje, które nie tylko dostarczą mnóstwo zabawy i radości, ale także rozwiną kreatywność i wyobraźnię dzieci? Odpowiedź jest prosta: w świecie zbudowanym z kultowych klocków LEGO®. W tym roku największą atrakcją w parku rozrywki LEGOLAND® Billund w Danii jest pierwsza na świecie strefa NINJAGO World, nawiązująca do uwielbianej przez dzieci na całym świecie serii LEGO® NINJAGO. Na małych wojowników ninja czeka gwarantująca dreszczyk emocji zabawa oraz specjalnie zaaranżowane, tematyczne pokoje NINJAGO w hotelu LEGOLAND!


 

Najczęściej odwiedzany w Europie park rozrywki LEGOLAND® Billund w Danii to idealna propozycja na wymarzone rodzinne wakacje lub kreatywny weekend z dziećmi. Mnóstwo atrakcji znajdą tam i dzieci, i dorośli. W nowym sezonie 2016 na wszystkich fanów najpopularniejszych na świecie klocków LEGO czeka wspaniała niespodzianka - unikalna strefa NINJAGO World. Zajmuje powierzchnię 5 100 m2 i zbudowano ją z 727 000 klocków LEGO (1,5 tony!), w tym m.in. wszystkie słynne postaci ze świata NINJAGO wysokie na 100 cm. To największa inwestycja w historii LEGOLAND® Billund, która kosztowała 85 milionów DKK.
Najbardziej niesamowitą atrakcją jest interaktywna kolejka NINJAGO The Ride, dzięki której za pomocą zaawansowanej technologii dzieci przenoszą się do świata LEGO NINJAGO w wymiarze 4D! To niesamowite doświadczenie dla każdego małego ninja. Przejechanie 122-metrową kolejką trwa 3,5 minuty i jest to wyjątkowo emocjonująca jazda. Każdy musi nauczyć się władać 4 żywiołami: ogniem, ziemią, lodem i piorunem, by pokonać Pożeracza Światów i złe charaktery ze świata LEGO NINJAGO. Nowa technologia rozpoznawania gestów powoduje, że ruchy rąk są zamieniane w moce ninja i pokazywane na wielkich ekranach 3D, z czego największy ma 1000 cali i mierzy 4 x 13 metrów! Z przeciwnikami walczą wszyscy, gdyż jak mówi Master Wu: „Razem jesteśmy silniejsi”. NINJGO The Ride działa również na zmysły i podczas jazdy czuć gorąco, zimno, wiatr i wodę.
W strefie NINJAGO World mali goście mają także okazję wzmacniać swoje umiejętności ninja, bawiąc się razem z głównymi bohaterami ze świata LEGO NINJAGO. Podczas treningu szybkiego reagowania Jaya można ćwiczyć refleks i szybkość wojownika ninja, a na 12-metrowych ścianach do wspinaczki Claya doskonalić swoje zdolności alpinistyczne i nabywać siły. Z kolei w laserowym labiryncie Lloyda dzieci muszą przejść na czas przez ciemny tunel bez dotknięcia żadnej z 30 wiązek laserowych.
Po całym dniu pełnym emocji dzieci i rodzice mogą odpocząć w położonym na terenie parku rozrywki czterogwiazdkowym hotelu LEGOLAND, który również stał się częścią uniwersum NINJAGO. Do dyspozycji gości oddano 24 pokoje w klimacie ninja, każdy dla 2 dzieci i 2 dorosłych. Po otwarciu drzwi wkraczają oni do jaskini ninja i są witani przez bohaterów ze świata NINJAGO. W rogu pokoju bacznym okiem rozwój akcji obserwuje orzeł, a na łóżkach piętrowych znajdują się puzzle, które mogą ułożyć tylko prawdziwi wojownicy. Oprócz hotelu LEGOLAND można przenocować także w hostelu lub w namiotach i przyczepach campingowych na campingu w LEGOLAND Holliday Village.
Sezon 2016 w LEGOLAND® Billund rozpoczął się 19 marca i potrwa do 30 października. Przez ten czas dzieci i ich rodzice z całego świata mogą bawić się w niesamowitym świecie zbudowanym z ponad 58 milionów kultowych klocków LEGO. Czekają na ich atrakcje w 9 strefach tematycznych (włącznie z NINJAGO World):
• Miniland, zwany sercem LEGOLANDU. To miniaturowa kraina pełna najsłynniejszych i najpiękniejszych budynków świata, stolic, małych miasteczek, nabrzeży i niesamowitych budowli, zbudowana z ponad 20 milionów klocków LEGO. Są tam także karuzele, mini łódki LEGO, pociągi, 36-metrowa wieża widokowa LEGOTOP®, z której można podziwiać widok na cały LEGOLAND.
• Imagination Zone - podwodny świat z rekinami, gigantycznymi krabami i egzotycznymi rybami, muzyczna fontanna wodna oraz LEGO® Studios - największe w Skandynawii kino 4D, które pobudza wszystkie zmysły to największe atrakcje tej strefy.
• Polar Land - strefa polarna z zatoką prawdziwych pingwinów, największą i najszybszą w LEGOLANDZIE kolejką górską Polar X-plorer, która pędzi 65 km/h oraz Ice Polar School, czyli karuzelą podobną do symulatora lotów.
• Pirate Land - raj dla małych piratów i miłośników wodnych atrakcji. Można tam m.in. wsiąść na rozbujaną jak podczas sztormu piracką łódź, kąpać się w mini-wodospadach lub szaleć w pirackich wodospadach - wielkim placu zabaw ze zjeżdżalniami, armatkami wodnymi i tryskającymi źródełkami.
• KNIGHT’S KINGDOM™ - świat dzielnych rycerzy, pięknych księżniczek i legendarnych wikingów. Można w nim m.in. zwiedzić królewski zamek, wybrać się na emocjonującą przejażdżkę kolejką górską, podczas której wydaje się, jakby leciało się na grzbiecie smoka lub popłynąć łodziami na ekstremalną wyprawę w dół rzeki, która kończy się wodospadem.
• miasteczko LEGOREDO® TOWN wzorowane na Dzikim Zachodzie. Jedną z atrakcji jest Nawiedzony Dom, w którym straszy, Kopalnia Złota oraz LEGO® Canoe, czyli spływ prawdziwymi indiańskimi kanu.
• Adventure Land - kraina pełna dzikich bestii i żywych mumii, która gwarantuje dreszczyk emocji dla całej rodziny. Najodważniejsi mogą wybrać się na ekstremalną przejażdżkę po świątyni i szukać skarbu w totalnych ciemnościach lub wsiąść na kolejkę górską X-treme Racers, której szybkość przyprawia o zawrót głowy. Dla miłośników sportu przygotowano skutery wodne i małpi gaj przypominający dżunglę;
• DUPLO® LAND - najlepszy plac zabaw dla najmłodszych od 1,5 roku życia, na którym są zjeżdżalnie, koniki bujane i kolorowe domki, w których dzieci mogą się bawić w strażaków, policjantów, farmerów czy sprzedawców. Można także przelecieć się samolotem DUPLO® lub przejechać kolejką elektryczną DUPLO.

Więcej informacji: http://www.legoland.dk/en/

/źródlo - PR+/

Poprawiony: piątek, 29 kwietnia 2016 07:00