Zdrowy sen - wskazówki praktyczne Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
sobota, 23 kwietnia 2016 07:36

Zdrowy sen – wskazówki praktyczne

Dla każdego sen jest ważny oraz ma niezwykłe właściwości dla naszego organizmu. Jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale także na regenerację i odporność.

 

Deficyt snu jest łatwo zauważalny. Kilka nieprzespanych nocy, a każdy z nas z dnia na dzień robi się przemęczony, poirytowany i roztargniony. Według badań już po 24 bezsennych godzinach funkcje psychiczne zakłócają się w widoczny sposób. Natomiast po dwóch dniach zaburzona zostaje percepcja i jesteśmy narażeni na halucynacje. Brak snu może przyczynić się także do depresji. Zanim udasz się do apteki, warto zadbać w pierwszej kolejności o swoja sypialnię, zamiast stosować leki nasenne. Zainwestuj w podstawowe gadżety, które znacznie ułatwiają zasypianie.

Rolety są podstawą w sypialni. Nawet najgrubsze zasłony nie zaciemnią wnętrza pokoju tak, jak zrobią to klasyczne rolety. Dzięki nim znacznie dłużej będziesz mógł spać oraz twój sen znacznie się pogłębi. Regeneracja przy dzisiejszym trybie życia jest wskazana. Na rynku istnieje wiele rolet okiennych, które są dostępne w różnych wariantach wzorzystych i kolorystycznych. Każdy znajdzie dla siebie najlepsze rozwiązanie, gdyż mają one różny design i wykonane są z rożnych materiałów.

Innym wariantem, również potrzebnym w każdej sypialnie jest nawilżacz powietrza. Współczesne nawilżacze nie musza już psuć naszego wnętrza. Na rynku można znaleźć takie, które są niewielkich rozmiarów oraz z oryginalnym designem. To urządzenie nie tylko nawilża powietrze, ale oczyszcza je z kurzu, roztoczy i różnych pyłków które wywołują uczucie zmęczenia. Głównym zadaniem nawilżacza jest utworzenie idealnego dla naszego organizmu mikroklimatu. Wśród dostępnych na rynku nawilżaczy powietrza ogromną grupę stanowią nawilżacze ultradźwiękowe. Nie są one przesadnie drogie i polecane są dla osób mających dużo problem z zasypianiem. Nie tylko regulują wilgoć, ale też eliminują ładunki elektrostatyczne, regulują temperaturę oraz dbają o nasza skórę, co wzmacnia nasz organizm.

Pościel także wpływa pozytywnie na nasz sen. Wybór odpowiedniej pościeli z odpowiedniej jakości materiału sprawi, że wyśpimy się jak nigdy wcześniej! Aby zapewnić maksymalny komfort, warto zadbać o to, aby była to bawełna wysokiej jakości. Każda pościel musi pozwalać skórze oddychać i w pewnym stopniu odprowadzać wilgoć. Przyjemne w dotyku pościele pobudzą nasze zmysły i sprawią, że nas sen stanie się przyjemniejszy. Najbardziej polecaną pościelą przez specjalistów jest wykonana z materiału satynowego. Jest ona idealna dla alergików i dla osób z wrażliwą skórą. Wielką pomocą dla naszego snu może okazać się poduszka antyalergiczna. Przeciwdziałają one osadzaniu się roztoczy kurzu i pyłków. Takie poduszki wykonane są zazwyczaj z wełny merynosa lub wielbłąda, które zawierają lanolinę, która nie pozwala na pojawienie się żadnych bakterii.

Warto zainwestować w kilka gadżetów, które poprawią nam sen, a co najważniejsze – samopoczucie.

Artykuł powstał we współpracy z SypialniaPlus

Poprawiony: sobota, 23 kwietnia 2016 07:41