Program "Yoga w kuchni Sebastiana Olmy"... Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
niedziela, 21 lutego 2016 09:00

Program „YOGA w kuchni Sebastiana Olmy” - Sposób na szybkie, pełne i smaczne życie

Lenovo YOGA i Sebastian Olma – ten kulinarny romans trwa już ponad rok i można powiedzieć, że powoli przekształca się w poważny związek. Zwycięzca drugiej edycji Top Chef zaprasza kolejnych gości, prezentuje nowe przepisy, pokazuje kuchenne sztuczki i dzieli się swoimi umiejętnościami. A to wszystko w internetowym programie „YOGA w kuchni Sebastian Olmy”. Do tej pory powstało 37 odcinków, które obejrzało ponad pół miliona osób.


 

YOGA w kuchni” to odpowiedź na potrzeby dzisiejszej mody na szybkie, pełne i smaczne życie. Oferuje nam to, co uwielbiamy – gotowanie – smaczne i proste. Moda na gotowanie bezapelacyjnie wdarła się na salony i do zacisza naszych mieszkań. Coraz więcej osób posiada porządne noże, deskę do krojenia, potrafi lub chce się dowiedzieć jak wyfiletować rybę, odróżnić bulion od wywaru, usmażyć stek i przygotować sos.
W czym tkwi sekret popularności Sebastiana i jego programu? Konkurencji w tym obszarze nie brakuje, a mimo to każdy kolejny odcinek przyciąga przed ekrany nawet kilkadziesiąt tysięcy widzów. Szef kuchni w restauracji Kafe Zielony Niedźwiedź ma przede wszystkim nosa do smaków i ciekawych połączeń. Wziął tablet, kuchennego pomocnika i razem z Lenovo przygotował wyjątkową formułę programu, który jest łatwo dostępny i obecny tam, gdzie większość z nas, czyli w social media. A to wszystko w towarzystwie autorytetów kulinarnych, gwiazd, celebrytów i cudownych aromatów napływających z kuchni.
Co jest największym wyzwaniem w przygotowaniu kulinarnego programu? Okazuje się, że okap i...apetyt ekipy filmowej.
Czasem otrzymuję pytania, czy dania gotowane w trakcie programu w całości przygotowuję na planie, czy może przynoszę gotowe. Odpowiadam - zawsze gotuję na bieżąco. Zresztą zaraz po nagraniu odcinka cała ekipa wspólnie degustuje potrawę. I to w szybkim tempie. Nagrania są rano, nie każdy zdąży zjeść śniadanie, do tego dochodzą fajne aromaty przypraw i gotowania. Była już taka sytuacja, że danie zniknęło z talerza, a potem okazało się, że nie nagraliśmy kilku zbliżeń”- opowiada Sebastian Olma

Przez pierwsze miesiące program kręcony był w kuchni, w której okap zamontowany był dość nisko. Każdy gość wcześniej, czy później trafiał w niego głową. Na szczęście obyło się bez kontuzji. Teraz gotuję już w nowej kuchni, gdzie okap nie stanowi problemu.”- dodaje.

Sebastiana Olmę w programie „YOGA w kuchni” odwiedziło już kilku kolegów po fachu, wymieniając się cennymi wskazówkami na temat przyrządzanych dań. Mogliśmy zobaczyć Marcina Przybysza – zwycięzcę 3.edycji Top Chef, Pawła Kibarta – uczestnika 2. Edycji Top Chef, mistrza ryb - Jakuba Pieniążka. Fani mięsa i wielbiciele steków na pewno nie przegapili odcinka z najsłynniejszym rzeźnikiem kraju - Grzegorzem Kwapniewskim, który na co dzień prowadzi w stolicy sklepy z doskonałej jakości mięsem. Podobnie w przypadku Piotra Chylareckiego – cukiernika i eksperta od czekolady. Zadziwił warszawskich właścicieli kawiarni i cukierni, szturmem zdobywając serca łasuchów. Wiedza jest tu potężna, ale nie brakuje lekkiej i zabawnej popkultury. Chcemy patrzeć na nasze gwiazdy, idoli i celebrytów. „YOGA w kuchni” to potwierdza, odcinek z roześmianą Katarzyną Pakosińską zebrał wiele „lajków” i odsłon. Ostatnio studio nagrań odwiedziła też Agnieszka Kaczorowska, tancerka i aktorka znana m.in. z występu w Tańcu z Gwiazdami.
Bez wątpienia materiały z ekspertami to kopalnia wiedzy nie tylko dla początkujących, ale też zaawansowanych amatorów kucharzy. Na potęgę szukamy w sieci porad i przepisów i choć mogłoby się wydawać jakiś czas temu, że blogosfera kulinarna powoli się zatrzymuje, nic z tych rzeczy. Blogi i wideoblogi wracają w nowej, dostosowanej do dzisiejszych trendów formie. Ma być zdrowo, smacznie, sezonowo, światowo i szybko. Tak, jak w „YOGA w kuchni”.

Zapraszamy do oglądania kolejnych odcinków YOGA w kuchni. Z pewnością nie zabraknie nowych dań, gości i emocji. Wszystkie przepisy można obejrzeć na kanale Youtube Lenovo Polska.


Firma Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) to światowy lider w dziedzinie innowacyjnych technologii dla użytkowników indywidualnych i biznesowych oraz dużych przedsiębiorstw. Oferta wysokiej klasy produktów i usług obejmuje komputery osobiste (tym legendarną markę Think i serię YOGA), stacje robocze, serwery, pamięci masowe, inteligentne telewizory, a także produkty mobilne, takie jak smartfony (Lenovo Moto i Lenovo VIBE), tablety oraz aplikacje. Lenovo jako firma globalna, zarejestrowana i posiadająca siedzibę główną w Hong-Kongu, posiada także centra operacyjne, strategicznie rozmieszczone na całym świecie, które wyznaczają podejście firmy do biznesu, zarówno w skali lokalnej, jak i globalnej. Największe z nich zlokalizowano w Pekinie oraz w Morrisville w Karolinie Północnej. Bogactwem firmy Lenovo jest talent ponad 3200 zatrudnionych inżynierów, badaczy i naukowców. Zespół zajmujący się badaniami i rozwojem, wprowadza wiele nowatorskich rozwiązań dla przemysłu, potwierdzonych imponującą liczbą 6 500 patentów o zasięgu międzynarodowym oraz ponad 100 prestiżowymi nagrodami przyznanymi w dziedzinie designu. Globalnie firma Lenovo zatrudnia ponad 58 000 osób i obsługuje klientów w przeszło 160 krajach świata. Magazyn Fortune umieścił ją na 231 miejscu prestiżowej listy 500 z obrotami sięgającymi 46 miliardów USD. W październiku 2015 roku, firma Lenovo została uznana za jedną ze 100 najbardziej wartościowych międzynarodowych marek na świecie.
Więcej informacji o firmie na stronie internetowej www.lenovo.com

/źródło - STUDIO111/

Poprawiony: niedziela, 21 lutego 2016 09:14