Przestrzeń dla wyobraźni - Piccolo Leonardo zaprasza Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
sobota, 20 lutego 2016 14:51

Przestrzeń dla wyobraźni – Piccolo Leonardo zaprasza!

Kameralna Biblioteka, przestronna Sala Sportowa, Atelier i pokój do zajęć filmowo-teatralnych… z zamkiem. Wnętrza żłobka i przedszkola włoskiego Piccolo Leonardo to przestrzeń zaaranżowana z myślą o potrzebach najmłodszych oraz wspieraniu ich kreatywnego rozwoju. Od stycznia br. zajęcia dla dzieci odbywają się w nowym budynku.

Piccolo Leonardo – pierwsze przedszkole i żłobek włoski w Warszawie zapraszają do swojej nowej siedziby w sercu starej Ochoty. Wszystkie pomieszczenia placówki zostały urządzone z najwyższą troską o bezpieczeństwo, użyte materiały i wygodę maluszków. Przy aranżacji pomieszczeń postawiono nie tylko na zaplanowanie miejsca do zabawy i nauki, lecz także na kształtowanie artystycznej wrażliwości dzieci, poczynając od architektury wnętrz. Wystrój zaprojektował Luciano Finocchio – architekt i rzeźbiarz pochodzący z Włoch, któremu udało się przenieść odrobinę rodzimego klimatu do Piccolo Leonardo. W salach dominuje ciepła biel, która traci całą swoją surowość w zestawieniu ze sztukateriami na ścianach. Eleganckie, przestronne pomieszczenia przedszkolne są niezwykle przytulne również dzięki drewnianym parkietom oraz dodatkom w barwach słońca. Każde pomieszczenie w Piccolo Leonardo ma swoją funkcję, zgodnie z którą zostało urządzone.

 

Dzieci w Bibliotece znajdą książki, gry i maskotki, a także piękny globus, na którym mogą odbywać podróże w nieznane. Nauczyciele czytają tutaj maluchom bajki i wiersze w języku polskim i włoskim. Aby młodzi odkrywcy poczuli się jak prawdziwi naukowcy, zajęcia nie odbywają się przy stoliku, ale dzieci zasiadają w malutkich fotelikach ustawionych w koło, aby wspólnie zgłębiać różne, ciekawe tematy oraz realizować projekty badawcze. Z kolei w Sali Teatralno-Filmowej na maluchów czeka prawdziwa scena – bajkowy zamek, który może stać się tłem przedstawień lub po prostu wymarzoną przestrzenią do psot.

Tutaj również odbywają się pokazy kinowe oraz wyświetlane są materiały multimedialne przydatne w trakcie np. zajęć z historii sztuki.W Sali Muzyczno-Sportowej zadbano nie tylko o przestrzeń do tańca czy sportu, lecz także wyposażono ją w kształki – wspaniałe do samodzielnej zabawy oraz do ćwiczeń, w tym również rehabilitacyjnych. To tu odbywają się warsztaty muzyczne, zajęcia z baletu oraz Gordonki.

Z kolei w Atelier, czwartej z sal w Piccolo Leonardo, znajdują się różne akcesoria malarskie, plastyczne i prawdziwe sztalugi w dziecięcym rozmiarze. Maluchy mogą tutaj eksperymentować z różnymi technikami i materiałami plastycznymi oraz odkrywać swoje artystyczne zdolności. W Atelier znajdzie się również miejsce na zaprezentowanie prac powstałych w trakcie zajęć. To właśnie w tym pomieszczeniu będą odbywały się zajęcia w ramach startującej właśnie Akademii Weekendowej, na które placówka zaprasza wszystkie maluchy, pragnące kontaktu ze sztuką w języku polskim, włoskim lub angielskim.PICCOLO LEONARDO – Żłobek i Przedszkole Włoskie mieści się w kampusie Politechniki Warszawskiej, w pobliżu Placu Narutowicza przy ul. Grójeckiej 39 – w miejscu, do którego łatwo dojechać zarówno samochodem jak i komunikacją miejską. Lokal położony jest na parterze – bezpośrednio z niego dzieci mogą wyjść na wewnętrzny dziedziniec, gdzie czeka na nie plac zabaw.  

Żłobek i Przedszkole Włoskie Piccolo Leonardo
ul. Grójecka 39, 02-031 Warszawa
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel.: +48 795 122 044

/źródło - JBcomm PR/

Poprawiony: sobota, 20 lutego 2016 15:07