Polski producent rewolucjonizuje podejście do snu Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
środa, 17 lutego 2016 13:03

Polski producent rewolucjonizuje podejście do snu!


Zastanawialiście się kiedyś jak dużą role odgrywa w naszym życiu sen?

 

Wiedzieliście, że przesypiamy ⅓ swojego życia? Dla przeciętnego człowieka jest to ok 25 lat snu! (Z czego przez około 6 lat śnimy....) Skoro tak dużą część swojego życia przesypiamy warto zadbać o najwyższą jakość snu. A dobry zdrowy sen to przede wszystkim odpowiednia poduszka!
Na rynku istnieje wielu producentów poduszek ortopedycznych zarówno tych zagranicznych jak i polskich. Oferują oni szereg kształtów i rodzajów poduszek przez co wybór odpowiedniej poduszki jest bardzo dużym wyzwaniem. Dr Sapporo polski producent poduszek ortopedycznych uprościł ten wybór projektując poduszkę dostosowaną do fizjologiiludzkiego ciała odpowiednią i zdrową dla każdego Dr Sapporo wychodzi na przeciw  wszystkim osobom szukającym poduszki, która zepewni im komfortowy sen ale przede wszystkim zadba o zdrowie i kondycje kręgosłupa. Poduszką, która spełnia te oczekiwania jest rewolucyjny produkt SHELL, który powstał w wyniku współpracy lekarzy fizjoterapeutów z najlepszymi projektantami. Każdy milimetr poduszki został dokładnie przemyślany co czyni ją bezkonkurencyjną.


Dlaczego SHELL?
Poduszka SHELL powstała w oparciu o wiedzę dotyczącą fizjologii ludzkiego ciała. Jako, że 90% ludzi na ziemi sypia głownie w pozycji na boku i na plecach Dr Sapporo stworzyła poduszkę przystosowaną do tych dwóch pozycji:
Pozycja na plecach
Większość poduszek dostępnych na światowym rynku nie powinna być zastosowana w przypadku spania w pozycji na plecach, gdyż ich kształt uniemożliwia zachowanie neutralnej pozycji kręgosłupa szyjnego.
W neutralnych, fizjologicznych warunkach linia ta powinna przebiegać przez ucho, bark, miednicę, staw kolanowy i staw skokowy. Kolejną linię wyznaczają plecy i pośladki. Biorąc pod uwagę te parametry, firma odkryła, że odchylenie głowy w stosunku do linii plecypośladki powinno wynosić u osoby z prawidłową sylwetką ciała maksymalnie 3 cm.
Kiedy głowa nie jest ustawiona w pozycji fizjologicznej z biegiem czasu dochodzi do zmian patologicznych w obrębie szyi, które rzutują nie tylko na asymetryczne napięcie mięśni w obrębie karku, ale również przenoszą się na dalsze odcinki kręgosłupa. Złe ustawienie głowy może również zaburzać przepływ krwi przez naczynia krwionośne, powodować ból głowy, odrętwienie rąk.
Aby tego uniknąć niezbędnym jest odwzorowanie naturalnej fizjologicznej pozycji głowy podczas snu! Na podstawie tych informacji polski producent mógł wyprofilować swój nowy produkt w taki sposób aby idealnie odzwierciedlić naturalną pozycję głowy.
Leżąc na plecach na poduszce SHELL głowa spoczywa w owalnym zagłębieniu, dostosowanym do kształtu czaszki co powoduje zmniejszenie nacisku punktowego na guz potyliczny i równomierne rozłożenie go na tył czaszki. Profil szyjny (wzniesienie pod kręgosłupem szyjnym) dopasowany został do fizjologicznego kształtu lordozy szyjnej.
Poduszka nie opiera się na ramionach, umożliwiając swobodne oddychanie oraz maksymalne rozluźnienie mięśni karku.
Pozycja na boku
W tym przypadku również niestety wiele reklam karmi nas wiadomościami nieprawidłowymi. Na większości rysunków ukazujących śpiące na boku osoby sylwetka ciała jest wyprostowana, ramiona ułożone wzdłuż ciała, nogi wyprostowane a ciężar klatki piersiowej ułożony bezpośrednio na kości ramieniowej. Prawie nigdy nie śpimy w takiej pozycji! Nawet jeśli uśniemy w takiej wyprostowanej pozycji – po kilku minutach nasze ciało ułoży się asymetrycznie.
Większość osób, które śpią na boku śpi w tzw. pozycji embrionalnej. Polega ona na ułożeniu ciała w zgięciu, poczynając od głowy, która jest nieco pochylona do przodu, poprzez kręgosłup, skończywszy na ugiętych nogach oraz ramionach.
Należy pamiętać, że nasze ciało zawsze podczas snu będzie dążyło do maksymalnego komfortu. Dlatego też głównym celem firmy było stworzenie produktu wygodnego, odpowiadającego tej właśnie fizjologii. Analizując fizjologiczną pozycję boczną ustalono, że głowa powinna być w odległości ok 8 cm od podłoża, nieco pochylona ku przodowi. Aby odnieść się do prawidłowego ułożenia barku konieczne było takie wyprofilowanie brzegów poduszki SHELL aby nie kolidowały z uniesionym ramieniem i wysuniętą łopatką.
Poduszka SHELL posiada zatem specjalne profile boczne, które pozwalają na swobodne, neutralne ułożenie barku.
Poduszka SHELL jest stworzona z myślą o ludzkim ciele. Jej unikalny kształt nie jest kwestią
przypadku co stanowi gwarancje zadowolenia. Wybór jest prosty!
Więcej informacji bezpośrednio od producenta!
Zachęcamy do kontaktu:
Dr Sapporo s.c
ul. Biała 65,
87-100 Toruń
tel: 56 622 92 44
email: sandra.falgowska @drsapporo.com
 

Poprawiony: środa, 17 lutego 2016 13:15