Nowy Lenor Amber Flower
Wpisany przez S.Z.   
niedziela, 07 lutego 2016 10:55

Przywołaj wyjątkowe wspomnienia dzięki zapachom - Nowy Lenor Amber Flower

Co czujesz, kiedy wokół unosi się zapach bukietu kwiatów, perfum bliskiej osoby lub świeżo wypranej pościeli? Według badania Lenor Bottle a Moment, dla 84% ankietowanych są to zapachy, które przywołują wyjątkowe wspomnienia. Pomóc w ich odtworzeniu może także nowy Lenor Amber Flower, którego zapach ma intesywność bukietu 100 róż.

Życie składa się z magicznych chwil, dzięki którym na naszych twarzach pojawia się uśmiech. Są to, np. długo wyczekiwany wieczór z przyjaciółmi, na który zakładasz ulubioną sukienkę, gorący uścisk dziecka ubranego w miękką piżamę, czy spokojny czas z partnerem spędzony pod miękkim kocem. Aby zachować wyjątkowe chwile co trzecia osoba robi zdjęcia, jednak nawet najwyższa jakość obrazów nie pozwoli nam przeżyć tych chwil jeszcze raz. Co więcej, prawie 80% z nas uważa, że kiedy skupiamy się na robieniu zdjęć, tracimy coś z tej chwili, którą przeżywamy. Natomiast najnowsze badania dowodzą, że to właśnie zapach może być elementem, który pomoże nam przywołać konkretne i ważne dla nas wspomnienia.

Niezaprzeczalne połączenie między zapachami a wspomnieniami
Badanie Lenor Bottle a Moment pokazało, że 80% ludzi jest w stanie przywołać wspomnienie podczas odczuwania konkretnych zapachów. Najsilniejsze wspomnienia powiązane są z zapachem kojarzącym się z ważnymi życiowymi wydarzeniami z dzieciństwa (52%), wakacji (31%), a także z wyjątkowymi romantycznymi momentami (31%) .
Nasz umysł automatycznie zapamiętuje różne zapachy, a następnie łączy je z odpowiednimi chwilami, których doświadczamy – wyjaśnia dr Rachel Herz, psycholog zapachu. – Dzięki 50 milionom receptorów węchowych, zapachy mogą sprawić, że dane zdarzenie nabierze silnie emocjonalnego znaczenia, dlatego kiedy czujemy ponownie daną woń, możemy przywołać powiązane z nią wspomnienie.

Złap chwilę w butelkę i przeżyj ją jeszcze raz
Co jeśli przywracanie w pamięci wyjątkowych chwil w życiu, byłoby możliwe dzięki zapachowi naszych ubrań? Nowy Lenor chroni ubrania przed działaniem czynników zewnętrznych, dzięki czemu nie tylko lepiej wyglądają, ale także są przyjemniejsze w dotyku. Nosząc ubrania wyprane w Lenorze, możemy doświadczyć wyjątkowych chwil i wracać do nich przy każdym praniu z dodatkiem odpowiedniego zapachu z gamy Lenor.


Nasze ulubione zapachy wywołują najmocniejsze wspomnienia
Przeprowadzone przez P&G badanie Lenor Bottle a Moment pokazało również, że istnieją konkretne zapachy, które są dla nas szczególnie istotne w tworzeniu wspomnień. Bryza oceanu (30% wskazań), wanilia (29%) i róża (27%) – te trzy zapachy najczęściej przywołują najbardziej pożądane przez nas chwile . Bardzo ważne dla nas są także zapachy związane z bliskimi, takie woń perfum babci - którą wskazało aż 36% ankietowanych, zapach koszulki partnera - 29% wskazań, czy body dziecka – 13% wskazań . Dr Rachel Herz wyjaśnia - Nie dziwi fakt, że wspomnienia, budzące emocje związane z naszymi bliskimi, są najbardziej powiązane z zapachami. Kiedy z daną osobą łączy nas emocjonalna więź, wspomnienia zapachowe są jeszcze silniejsze.

Lenor Amber Flower – zapach o intensywności bukietu 100 róż
Nowy Lenor Amber Flower ożywia włókna tkaniny, wnikając w jego poszczególne warstwy. Dzięki procesowi ochrony Lenor Fibre Protection, ubrania nie tylko lepiej wyglądają i pachną, ale są też o wiele bardziej wytrzymałe. Nowy Lenor został stworzony przez jeden z najbardziej znanych “nosów” - francuską senselierkę Catherine Ganahl – i opracowany w oparciu o tradycyjne techniki dotyczące kompozycji. Zapach Lenor składa się z ponad 60 bogatych i intrygujących składników zapachowych. Co więcej, 25 ml płynu Lenor ma intensywność zapachu bukietu 100 róż! Jest to możliwe dzięki najnowszej technologii “Freshness” oraz kapsułkom zapachowym, które pozwalają ubraniom wypranym w Lenorze zachować wyjątkowy zapach, a także świeżość przez cały dzień. Nowy Lenor Amber Flower gwarantuje wyjątkowe doznania sensoryczne, dzięki swoim delikatnym i owocowym zapachom podkreślanym aromatem pomarańczy.
Nowy Lenor jest dostępny w sklepach w rekomendowanej cenie 11 PLN (48 prań, 1200 ml).


1,Pytanie 3: suma odpowiedzi “bukiet kwiatów”, “perfumy babci”, “świeżo wyprana pościel”
2,Pytanie 4: suma odpowiedzi “uwiecznienie wspomnień I przeżycie ich na nowo, dzięki oglądaniu zdjęć”
3,Pytanie 8: suma wszystkich pozytywnych odpowiedzi
4,Pytanie 5: suma wszystkich pozytywnych odpowiedzi
5,Pytanie 6: 3 najwyżej oceniane odpowiedzi
6,Pytanie 10: wybrane z 3 topowych zapachów
7/Pytanie 3: 3 najwyżej oceniane odpowiedzi

/źródło - 24-7 PR/

Poprawiony: niedziela, 07 lutego 2016 11:13