STOP dla nieuczciwych sprzedawców aut używanych Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
wtorek, 12 stycznia 2016 14:01

STOP dla nieuczciwych sprzedawców aut używanych - Zasady uniknięcia ryzyka samodzielnego zakupu

Kupno używanego samochodu przez ogłoszenie od osoby prywatnej jest najbardziej ryzykowną formą zakupu. Nie mając doświadczenia bardzo łatwo można zostać oszukanym najpopularniejszymi formami oszustw, takimi jak: cofanie licznika, fałszowanie daty produkcji, oferowanie aut po poważnych wypadkach drogowych, auta znajdujące się w egzekucji komorniczej, w leasingu, czy kradzione.

 

Tylko w 2014 roku firma AAA AUTO odrzuciła aż 200.000 aut, które zaoferowali nieuczciwi sprzedający, albo nie spełniały one wymogów firmy pod względem prawnym lub technicznym. Specjaliści firmy, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie, są w stanie szybko prześwietlić każdy samochód i ocenić, czy będzie je można z czystym sumieniem polecić następnemu właścicielowi.

„Co roku kupujemy ponad 65.000 aut, więc nasi klienci mają pewność od kogo auto kupują i wiedzą z kim mogą się kontaktować po zakupie. Naszym celem jest sprzedaż dobrego auta, które do nas za chwilę nie wróci z powodu reklamacji. Temu służy dokładne sprawdzenie przez nas każdego auta przed wykupem. Dlatego zalecam wszystkim, aby zakup używanego samochodu dokonywali tylko u wiarygodnych sprzedawców, którzy oferują sprawdzone auta i umożliwiają ich dokładną kontrolę” – powiedział Przemysław Vonau, Dyrektor Generalny AAA AUTO w Polsce i członek zarządu Grupy AAA AUTO.

Eksperci AAA AUTO polecają stosowanie się do podstawowych zasad, aby kupujący nie stracili swoich pieniędzy i nie stali się ofiarami najczęstszych oszustw z używanymi samochodami:
1. Kupuj tylko od właściciela wpisanego w dowodzie rejestracyjnym. Porównaj dane z dowodu rejestracyjnego z danymi z dowodu osobistego sprzedającego.
2. Nie kupuj aut niezarejestrowanych w Polsce na podstawie umowy zawieranej z cudzoziemcem, którego tożsamości nie możesz potwierdzić.
3. Kupując auto od firmy sprawdź czy sprzedający ma pełnomocnictwo do zawarcia umowy sprzedaży.
4. Żądaj jazdy próbnej i przeglądu auta na podnośniku w asyście mechanika.
5. Sprawdź auto w bazach danych skradzionych pojazdów.
6. Sprawdź, czy auto nie jest przedmiotem leasingu, zastawu czy egzekucji komorniczej.
7. Przejmuj samochód ze wszystkimi dokumentami i osobiście dopilnuj przerejestrowania auta.
8. Żądaj od sprzedawcy gwarancji pochodzenia auta włącznie ze zwrotem pieniędzy w przypadku problemu prawnego oraz żądaj, aby było to zapisane w umowie.
9. Upewnij się, że kupujący posiada wszystkie kluczyki do auta i nie są to świeżo zrobione duplikaty.
10. Sprawdź, czy sprzedający zapewnia ubezpieczenie wad mechanicznych i elektrycznych.
11. Upewnij się, czy będzie istniała możliwość skontaktowania się ze sprzedającym także po sprzedaży auta, aby zgłosić ewentualne reklamacje.
12. Nie kupuj auta, które miało kilku poprzednich właścicieli.


Grupa AAA Auto istnieje na rynku od 23 lat i prowadzi sieć 39 salonów samochodowych w Czechach, Polsce, na Słowacji i Węgrzech. Specjalizuje się w samochodach po pierwszym lub drugim właścicielu, z udokumentowaną historią serwisową. Od momentu rozpoczęcia działalności, Grupa AAA Auto obsłużyła ponad 1,6 miliona klientów. W 2013 r. obroty wyniosły 379 milionów euro. W 2014 r. firma sprzedała 63 613 pojazdów.

/źródło - AAA Auto BP/

Poprawiony: wtorek, 12 stycznia 2016 14:09